Skocz do zawartości

Bioshock


crisscross

Rekomendowane odpowiedzi

yo wariantów sequeli każdy by mógł wymyśleć po ileś tam, np.

 

 

fajnie by było jakby np. powstała "konkurencja" dla Rapture , początkowo wybudowana przez Ryan'a - postanowił zamiast rozbudowywac miasto "wgębić" się w solidny grunt pod Rapture i stworzyć tam Utopię rozrywki, hazardu i nielegalnych przyjemności. Oczywiście coś by poszło nie tak (teren został by odebrany Ryan'owi) , powstały by frakcje > mafia i plazmidowi-narkomani z podziemi przeci wysokopostawienym biznesmenom (którym przeszkadza w interesach podziemny park rozrywki) i ludność Rapture który chce walczyć o przywróceni "normalności" bezpieczeństwa i spokoju.

A po trzeciej stronie ludzkość z "Ziemi" wojsko i urzędnicy chcący przejąć wszyko i samemu brać profit i z Raptyre i tego drugiego. A my stajemy po jednej z 3 stron barykady, albo po żadnej (coś jak Merceneries ?) Zakończen by bylo conajmniej z 7 . Podchodzio by jeszcze bardziej pod Fallout'a.

 

Nie wyobrażam sobie strzelanki prequel'a, o czym on by mógł opowiadać ?

- RTS/Strategia budowlana > o budowaniu Rapture ? (może PartureSity2000 ? Command And Conquer The See ?)

- RPG, wykonywanie zadać dla ludności, główna fabuła wokół Fountaine'a (a'la Oblivion ?)

 

- Big Daddy Racer - Little Sister na grzbiecie BD, Ryan rakietą obwieszoną łańcuchami, Fountaine w mechanicznym wielorybie (robił w rybołóstwie)

Jack w wózku dla niemowląt, w końcu taki wiek

- Siekanka/Platwormówka, łazisz rebelianckim Big Daddy'm a'la Kratos, plazmidy zamiast magii, upgreadowane brodie i wiertło jako broń biała po dnie moża a'la Undertow.

- Sims'y z Little Sisters (bleach)

 

yo a może to pasuje bardziej pod toppick Bioshock 2 więc kończe. Wracając do Bioshock'a 1, mimo że gra jest niesamowita i uber' wszysko, minusy jakie zaistaniały to wg. mnie

- czemu przeciwnicy tak mało kozystają z plazmidów ? nawet bossowie

- czemu tylko Jack się odradza w Vita-Chamber'ze, przecież napewno ktoś z rodziny Ryan'a powinien się po drodze przewinąć

- mimo wszysko szkoda zabijać Bigg Daddy'ch, nie ma opcji ich uratowania i chjociaż jest to wyjaśnione z fabułą - szkoda.

- nie ma możliwości czytania gazet, wszysko się dowiadujemy z napisów na ścianach i zapisów chłosowych

- skąd wychodzą Big Dadd'zi ?

 

 

Pozdr, gra i tak dostaje u mnie 10 (mały) -

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

 

Za uratowanie wszyskich:

 

>najlepsze zakończenie

a/ sumując razem - niewiele mniej adama niż je harvest'ując

b/ niedostępnie normalnie plasmidy

c/ satysfakcję :]

 

Za uratowanie części a cześci zharvest'owanie:

> Złe zakończenie z innym tonem głosu lektorki, zobaczysz

 

Za z'harvest'owanie wszyskich :

> Złe zakończenie

a/ Trochę wiecej Adam'a

 

 

 

PS: ciągle trwają prace nad polonizację nagrań głosowych, ale nie zostaną one umieszczone na gamefaq's gdyż z tego co wyczytałem "w językach innych niż ang. możn umieszczać tylko "ogólne" opisy/FAQ'sy/Opisy Przejścia, konkretnych na jakiś temat już nie. Napewno będą na forum :) w niedługim czasie, pozdr.

 

 

Bylibyście uprzejmi... zaczekać? ;)

 

Edytowane przez 7ahoosh
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Odświeżę trochę temat.

Niestety, ale czas mojej 360 powoli dobiega końca (RoD itd.) zanim oddam ją do naprawy chcę poczęstować ją czymś dobrym. Wybór padł na Bioshocka - genialna gra, z genialną grafiką i udźwiękowieniem. Chciałbym dowiedzieć się od Was czegoś więcej o tej grze, o czym należy pamiętać podczas rozgrywki, oraz jakiś krótkich opinii. Co prawda demo przeszedłem już ze 20 razy, ale jak wiadomo nie oddaje ono choć w najmniejszym stopniu potęgi tej WSPANIAŁEJ gry.

Pozdrawiam i czekam na komentarze

 

Odnośnik do komentarza

To ja jako zwolennik otwartych przestrzeni i raczej ludzkich środowisk zdecydowanie Bioshock'owi mówię NIE! Nie kręcą mnie klimaty czterech ścian, wyobrażałem sobie to nieco inaczej, a jak dla mnie wyszlo coś na kształt Doom'a III (choć ten akurat był bardzo dobry). Pukawki jakoś nie przypadły mi do gustu - nic specjalnego, amunicji ciągle brak (wtedy sięgamy po plasmidy, które niewiele tak naprawdę pomagają - oprocz Telekinesis, czy Hypnotise Big Daddy), strzelając ze zwykłej amunicji musimy wpakować w gościa co najmniej dwa magazynki...

Odnośnik do komentarza

@Soniak

 

taka prawda ze mozna grac na multum sposobow

tylko plazmidy

tylko bron

plazmidy + bron

to jakie wybierzesz bronie/plazmidy tez zalezy od Ciebie i zawsze bedziesz zadowolony- duzo zalezy od Twojej wyobrazni :)

na poczatku przejdz sobie gre rozkoszujac sie fabula, otoczeniem i feelingiem -olej achivmenty!!!

Pozniej mozesz sobie wszystko nabic szczególnie ze gra dluga i trudna nie jest.

Jedna z lepszych gier ostatnich lat i powiem to raz jeszcze GRAJ JAK CI WYGODNIE I JAK TYLKO CHCESZ nie sugeruj sie wypowiedziami.

 

Odnośnik do komentarza
To ja jako zwolennik otwartych przestrzeni i raczej ludzkich środowisk zdecydowanie Bioshock'owi mówię NIE! Nie kręcą mnie klimaty czterech ścian, wyobrażałem sobie to nieco inaczej, a jak dla mnie wyszlo coś na kształt Doom'a III (choć ten akurat był bardzo dobry). Pukawki jakoś nie przypadły mi do gustu - nic specjalnego, amunicji ciągle brak (wtedy sięgamy po plasmidy, które niewiele tak naprawdę pomagają - oprocz Telekinesis, czy Hypnotise Big Daddy), strzelając ze zwykłej amunicji musimy wpakować w gościa co najmniej dwa magazynki...

 

a ile pocisków z tych 2 magazynków trafiło w cel? zresztą już starożytni rzymianie wiedzieli że jak pacniesz wroga w łeb odpowiednio mocno to ten się przewraca

Odnośnik do komentarza
a ile pocisków z tych 2 magazynków trafiło w cel?
Strzelałem z dwóch metrów więc co najmniej 80-90% było trafionych, strzleałem Tommy Gun'em z podstawowych naboi do Leather Head Splicer na poziomie Medium. Możliwe, że nie były to pełne dwa magazynki, ale półtora na pewno.

 

bez urazy Cold ale może nie odróżniasz części ciała?
Strzelałem po jajach :P A tak na poważnie, pewnie, że mówię o torsie, ze względu na odrzut karabinu i ze wszględu na sytuację ciężko było mi trafić w łeb. Edytowane przez Cold
Odnośnik do komentarza

sinap, większy nacisk kładę na "ludzkie środowiska", lubię sci-fi (Star Wars, Doom), ale hybryda lat 60tych z patentami nierealnymi mnie nie odpowiada. Albo przeszłość albo pryszłość, co prawda Bioshock jest świetnym tytułem, bo składa się na to doskonały pomysł, fabuła i ładne złożenie całości. Tytuł zwyczajnie nie trafił w moje gusta.

 

Lista tytułów o jakich mowię:

Call of Duty, Medal of Honor, Far Cry, GRAW, GoW, Fallout 3, Army of Two, Battlefield, Frontlines, Half- Life, Hitman, Kane & Lynch, Rainbow Six, The Club - to zdecydowana większość dobrych gier z tego gatunku.

Edytowane przez Cold
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Demo Bioshocka na PC i na X360 przeszedlem kilka razy, bardzo mi sie spodobalo wiec nabylem pelna wersje na X'a. Niby wszystko z ta gra jest ok, klimat, muza, niezla grafa, sterowanie. Mimo to gra jest dla mnie nudna na maxa, robilem kilka podejsc ale dzis po dotarciu do momentu gdzie znajduje sie aparat fotograficzny tylko ziewnalem i gra wyladowala w pudelku a jutro pewnie na allegro. Dla mnie brak tam jakiejs spojnosci i poukladania, za duzo jest tego przegladania pudeł, smietnikow, kas itp. czlowiek kreci sie w kolko po tych poziomach bez ladu i skladu. Hackowanie na poczatku fajne ale po 20 razie to idzie dostac pierdolca. Walki sa latwe, za malo skillowe (na normalnym poziomie trudnosci), bronie klimatyczne ale nie dajace satysfakcji z ich uzywania, plazmaidy to co innego i najwiecej korzystalem wlasnie z nich i poczciwego klucza francuskiego. Cold dobrze to porownal do Dooma III ktory tez wywolal u mnie reakcje odobna do Bishocka, poodbijalem sie od scian, poziewalem i delete.

 

Szkoda, bo naprawde liczylem na cos wiecej. Wybieralem miedzy Half Life 2 a Bioshockiem i teraz zaluje ze nie wzialem tego pierwszego, no ale to sie nadrobi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...