Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.11.2017 o 13:20, szczudel napisał:

W zadaniach fabularnych nie uzywa się za bardzo magii. 

Ja się nauczyłem magi uzywac bo niemiłosiernie kosiły mnie hunty z osami (które chyba były i tak z 20 poziomów nizej). Wtedy zastanawiałem się jak by tu je sprytnie pokonać. No i nauczyłem sie robic QuinCasty i okazało się, że sensowni bossowie padają od 3/4 czarów. Zaczałem wtedy grać na Wait Mode aby Librą poznac słabości każdego Bossa, wejść do ewkipunku, stworzyć odpowiedni czar i zabrać mu jednym Castem 30% życia.

Hobby :)

 

 

Trafiłem na hunt z osami, one 30lvl ja juz prawie 50lvl. Zjadłem przed questem, zrobiłem dualcast fire i zabralem im moze 10% hp. Plus one mnie miały moze na 3 hity przy 6k hp

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra mam w tego fajnala. Panowie dajcie kilka rad jako totalnemu laikowi w temacie jRPG oraz innych Finali. Mam kilka pytań, odwdzięczę się pluskami z odp. :

1) mam oglądnąć przed graniem jakieś e prowadzenie na YT? bo coś takiego słyszałem.

2) na co zwrócić uwagę przy walce/rozwoju postaci aby nie mieć problemy w walkach?

3) jest coś jeszcze o czym powinienem wiedzieć przez odpaleniem gierki aby nie być stratnym?

Odnośnik do komentarza

1) najlepiej obejrzeć film FF: Kingsglaive bo sama gra to jakas porazka pod kątem prezentacji fabuły 

 

2) dla optymalizacji levelovania warto trochę expa skumulowac, zanim wywolasz level up. Przetrzymaj kilkadziesiat tysięcy expa i przespij się w hotelu, ktory daje wiekszy mnożnik niz zwykly kemping przy ognisku.

 

3) nie marnuj za duzo czasu na fetch questy, zwykle sa powtarzalne, marne w nagrody i zniechęca Cie do gry. Dobre są te u typa przy pomoscie, Dino chyba 

Dawaly akcesoria.

 

To tak z głowy, ledwie juz pamietam z tej przeciętnej gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, balon napisał:

Dobra mam w tego fajnala. Panowie dajcie kilka rad jako totalnemu laikowi w temacie jRPG oraz innych Finali. Mam kilka pytań, odwdzięczę się pluskami z odp. :

1) mam oglądnąć przed graniem jakieś e prowadzenie na YT? bo coś takiego słyszałem.

2) na co zwrócić uwagę przy walce/rozwoju postaci aby nie mieć problemy w walkach?

3) jest coś jeszcze o czym powinienem wiedzieć przez odpaleniem gierki aby nie być stratnym?

To co koledzy wyżej plus nie nastawiaj się na fabułę. Ta gra ma fajny świat i mechanike walki ale fabuła to kaszana. Nie myśl że tak wyglądają wszystkie jrpg bo choćby w tym roku było kilka z dobrą fabułą; )

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde ja chyba nie dam rady:) pograłem z 2h i klops. Jak film był dobry postacie fajne tak jak odpaliłem gierkę i zobaczyłem głównego bohatera to nogi mi się ugięły xD czemu nie mógł być on w tonacji reszty postaci z tego świata tylko jakiś emo japan? Do tego gierka jest mega anemiczna Ehh. Dobrze chociaż, że można wybrać na Pro płynne klatki kosztem wyższej rozdziałki bo w ogóle byłoby ciężko. 

Dobrze, że gierkę pożyczyłem.

Odnośnik do komentarza

Episode Ignis za mną.

Mocno i dużo. Najbardziej zaskoczyło mnie alternatywne zakończenie, które odblokowywujemy po przejściu gry. Ignis stylem walki najbardziej przypomina Noctisa i gra się nim przez to naprawdę przyjemnie. Nie ma takiego zgrzytu jak w poprzednich DLC, co nie znaczy, ze Prompto i Gladious są złe. 

Przez chwilę latamy po mieście i odbijamy dzielnicę kontrolowane przez imperium. Gameplay wtedy przypomina trochę Assasins Cread tyle, że mamy pewien ekwipunek, który umozliwia nam skakanie po dachach. Ciekawe urozmaicenie, ale chchiałbym więcej finala w finalu a nie jakiś mariażów gatunków.

 

Fajnie to wszystko wyszło ale chyba powinno być jednak częścią podstawki a nie DLC. Sam główny nurt zajął mi z 2 godziny. Alternatywne zakończenie dodatkową godzinę. Nie wiem czy polecać. JEśli ktoś ma Season Pass to głupota byłoby nie zagrać. Płacić za to kilkadziesiąt złotych to chyba jednak byłaby przesada. Rysuje to obraz, że takie DLC średnio pasują do Finala. Lepiej byłoby zrobić jakis sensowny Quest jak w Mass Effectowych DLC, a nie prowadzić fabułę równolegle w dodatkach.

Odnośnik do komentarza

Po ograniu wszystkiego podsumuje z mojego punktu widzenia (gre ogrywalem na premiere)

- Podstawka to goowno z jezdzeniem i rozwozeniem zab po szynach.

- dlc sa za to swietnie zrobione i dobrze napisane, twisty w kazdym z dlc takie panie ze lapalem sie za glowe.

Cudo!!

- dodatek Comrades tez swietny nadal gram.

Podsumowywujac jak by to upchali wszystko w podstawce nie wycinajac najlepszego kontentu to by mozna bylo calkiem inaczej cala gre odebrac.

No coz :smutas: time is money, kasa musi sie zgadzac.

 

Odnośnik do komentarza

obstawiam, ze oni nie tyle to wycieli z fulla to po prostu tych elementow z dlc calkowicie nie mieli gotowych

 

zenujace sa losy tej gry, tyle lat prac, a wyszedl potworek, ktory mimo wszystko i tak wyszedl o grubo ponad rok za wczesnie

 

mam nadzieje, ze wyciagna wnioski w FFXVI bo taka kompromitujacy developing nie moze sie juz powtorzyc, no i kurcze niech spadaja z tym fantasy based on reality, ja chce znowu swietne oryginalne swiaty :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...