Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Im dalej w las tym jest trochę lepiej, trzeba olewać bezensowne questy poboczne i te wszystkie gimba dodatki to gra robi się strawna.

 

P.S. Co jeszcze in minus w mojej ocenie to grafika. Spodziewałem się dużo więcej, tymczasem rozmazane tła, tekstury ogólnie wszystko poza modelami postaci i oczywiście cudownymi CGI wygląda jak z ps3. Kolejna generacja, w której nie doczekaliśmy się grafiki nawet zbliżonej do tej z filmików przerywnikowych.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

W ogole niech już minie ta epoka na rozległe sandboxy ze spie.rdolonymi pustyniami i sidequestami na pęczki. Błagam o pełnoprawnego semi-otwartego Finala, ktory prowadzi z miasteczka do miasteczka, opowiadając historię :beksa:

 

W ogóle sprzedawca warzyw zleca księciowi quest z przywiezieniem przypraw z drugiego końca mapy? Grubas każe nam robic fotki, a sam yebany stoi w tym samym miejscu dziesiatki godzin? Jezusku. I to wszystko w dobie stanu wojennego, pośpiechu do żeniaczki księcia, ale kit tam, wpierw zbierzmy 5 kamieni dla reportera siedzącego bezczynnie na ławce.

Odnośnik do komentarza

E tam, w sandboxach nie ma nic złego, jeżeli:

  • świat jest na tyle dobrze zrobiony, że zachęca do zwiedzania
  • zestaw umiejętności bohatera sprawia, że zwiedzanie jest przyjemne + w miarę progresu pojawiają się nowe sposoby podróżowania
  • twórcy potrafią zrobić dobre sidequesty, które nie opierają się na "przynieś coś z drugiego końca mapy" całkowicie omijając kontekst (przykład od _Red_)

FFV to po prostu przykład sandboxa zrobionego na odpierdziel. W sumie... jak duża większość sandboxów. :(

 

Niestety twórcy idą na łatwiznę myśląc, że duży świat załatwi sprawę. 

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam komentarze powyżej i myślę sobie, że wczoraj kupiłem FFXV za 179zł. Rozumiem, że to pieniądz wyrzucony w błoto? :)

 

Na premierę dużo osób tutaj grę chwaliło...

 

A poza tym zastanawiam się co piszecie: jeśli sandbox (FFXV) to ŹLE, a jak korytarzówka (FFXIII) to TEŻ ŹLE. To jak ma być?

Poza tym Wiesiek III to też sandbox, przypominam.

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

No ja ukończyłem i w sumie bawiłem się dobrze . Jak pisałem fanem serii FF nie jestem i po za ff crisis core żadnej nie ukończyłem , jedynie ograłem trochę FF XIII i w porównaniu do tej części XV to dla mnie majstersztyk. Do tego na prosiaku gra wygląda ślicznie jedyny problem to że przy żadnej innej grze nie słyszałem by ps4pro tak głośno chodziło. Momentami bałem się grać bo konsola autentycznie chodziła jak odkurzacz ale jest to napewno wina po stronie twórców gry bo podczas pewnej cutscenki tylko w momentach gdy pokazana była postać konsola w ułamku sekundy z cichutkiej stawała się okropnie głośna a potem w ułamku sekundy jak pokazał się inny kadr znów cichła.  Bawiłem się dobrze i za 25euro nie żałuje ani eurasa , bawiłem się na tyle dobrze że prawdopodobnie zakupie dodatki albo poczekam już na wersje PC i grę skończę w wersji GOTY na kompie. Platyne kompletnie odpuściłem przez te randomowe osiągnięcie z summonami , godzinę starałem się przywołać i mi się odechciało kompletnie jej robić . 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...