Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

After Hours - trochę zapomniany film Martin'a Scorsese z 1985. Fabuła dzieje się w ciągu jednej nocy, świetnie powiązane ze sobą zdarzenia, klimat miasta. Jeśli komuś podobają się filmy w stylu 11:14 to nie będzie zawiedziony. 9/10

 

Lost in translation - w reżyserii Sofii Coppola i z tego też powodu podchodziłem do filmu z dystansem, uważając ją za "córkę tatusia". Film okazał się świetny i polecam go wszystkim. 9/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Kazub, zgodziłby się z tobą co do większości i wszystko byłoby w porządku gdyby ten film nie był nudny. Cała reszta była OK.

 

Kung fu Panda 2 - rzadko się to zdarza ale "dwójka" okazała się o wiele lepsza od pierwowzoru. Jest bardzo sporo kung-fu-masta akcji, trochę dramy, dobre 3D (czego się nie spodziewałem) i ogólnie wszystko jest bardziej i przyjemniej niż w "jedynce". Poza tym otrzymujemy kolejne przygody pandy z zapowiedzią następnej części. 8+/10

 

Vexille - moje pierwsze porządne sajfaj od jakiegoś czasu. Trochę się bałem, że nie podejdzie mi styl wykonania tej animacji ale niepotrzebnie. Wszystko zagrało w tym filmie. Dostajemy świetnie skonstruowany świat przyszłości, wiarygodny konflikt i zestaw trochę sztampowych bohaterów (oczywiście sztampa w stylu japońskim), fabuła się fajnie rozwija i kończy tak jak powinna (anime style). Mnie wciągną jak bagno na te 2 godziny. 9+/10 ...bo lubię anime :turned:

 

True Grit - Coenowie żondzom! Genialnie się ten film ogląda (Damona nie poznałem aż nie przeczytałem w creditsach, że grał :P). Historia dobrze opowiedziana. W sumie nie było niczego co mi się w tym filmie nie podobało. 9/10

 

Serious Man - Coenowie żondzom! :P Historia tak popaprana, że aż dobra, nieźle napisany scenariusz ale niestety z zestawem postaci, których nie lubię oglądać - chociaż nie wiem czy to nie celowy zabieg. Nie łapie o co chodziło w ostatniej scenie ale jest ok... 8+/10

 

Sacrface - szkoda że nie powstają już takie filmy. Wieloetapowa podróż bohatera. Aktorstwo. Zdjęcia. Wszystko najwyższej klasy. Ogląda się zacnie ^_^ Ocena: Timeless Classic

Edytowane przez the_m
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Serious Man - Coenowie żondzom! :P Historia tak popaprana, że aż dobra, nieźle napisany scenariusz ale niestety z zestawem postaci, których nie lubię oglądać - chociaż nie wiem czy to nie celowy zabieg. Nie łapie o co chodziło w ostatniej scenie ale jest ok... 8+/10

Chodzi chyba o to, że już gorzej być nie mogło. Jak dotąd jest to mój drugi ulubiony film Coenów, zaraz za Fargo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

the_m to ten sławetny znawca filmów?

Wystawił "Kung fu Pandzie 2" tyle co najlepszym Coenom. Możliwe, że to nie on.

Nie to nie ja. W każdym razie znawcą nie jestem, po prostu jedne filmy mi się podobają bardziej niż inne i nie mierze ich jedną miarą.

Wybaczcie, że ośmielam się wyrażać swoje zdanie w obliczu znawców kina.

 

BTW ogqozo jak ktoś ci mówi, że coś jest najlepsze to nie znaczy że tobie też się musi aż tak podobać :thumbsup:

 

 

The A-Team - fajna akcja, dobra rozrywka. Dobry film sensacyjny, na poziomie obecnych czasów. Mogliby "dwójkę" zrobić. 8+/10

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ty lepiej obejrzyj sobie Super Size Me i zobacz do czego prowadzi ciągłe opychanie się w McDonaldzie. Tak ku przestrodze.

 

 

Taki mały OT

 

Po tym dla przeciwwagi proponuję obejrzeć "Fat Head" żeby przekonać się że "Super Size Me" jest pełen bzdur, przeinaczeń i manipulacji.

Edytowane przez zwolak6
Odnośnik do komentarza

Paul - Hmmm, no nawet sympatyczne. Szkoda że raczej mało śmieszne. 6/10

 

 

Wodzirej - Polskie kino ze Stuhrem w roli wodzireja-karierowicza. Świetna kreacja człowieka, który dla kariery zrobi wszystko. Wystarczyłoby trochę zmienić realia i mamy wypisz wymaluj korporacyjnych donosicieli-dupowłazów.

Ten, kto wpadł na pomysł sceny z szampanem na sznurku ma u mnie piwo :)

 

la la la la, la la la la :nutki:

 

8/10

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Sucker Punch- 7/10, komiksu nie czytałem wiec nie mam porównania ale ogląda sie fajnie, (slow motion, muzyka, i zdjęcia na cholernie wysokim poziomie) ładne babeczki, troszeczke momentami przegadane, i zakonczenie mnie nie satysfakcjonuje ale to już taka wola reżysera/autora. film stanowczo nie dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Sucker Punch- 7/10, komiksu nie czytałem wiec nie mam porównania

 

Spoko. Myślę, że praktycznie nikt z widzów nie czytał komiksu.

 

@ cholera ale Ciebie muszą cisnąć w życiu osobistym.

 

jeszcze American Pie 1 i 2- odświeżyłem sobie. kiedys sie tym jarałem i rzucało się tekstami z tego filmu, teraz patrze jaki ten film był naiwny, ale poczułem się znowu jak bym miał 15 lat, nie oceniam, to je.ba.ne klasyki

Odnośnik do komentarza

Praktycznie każdego, ale kiedy pisze o tym jakiś paranoik, który w każdym casualowym żarciku widzi "czepianie się", to średnio mnie to wali. Lepiej było pewnie napisać "tak, taki komiks istnieje, jest bardzo podobny do filmu" czy co. Ktoś się gdzieś pomyli, to ktoś inny prostuje, no nie wiem, co trzeba mieć w bani, żeby w tym widzieć "czepianie się". Jakbym chciał się czepiać, to bym napisał "och, jakże mnie wkurza użytkownik Figaro, czy Was także?", to by, podejrzewam, bardziej spełniało zadanie.

 

<ontop>

 

Suspiria - omijany przeze mnie do tej pory klasyk faktycznie robi wrażenie. Może mnie specjalnie nie przeraził, ale wizualnie jest przepiękny, a klimacik wyjęty jakby z mrocznej wersji Disneyowskich bajek... mniam. Gore w wykonaniu Argento jak zwykle tyleż śmieszny, co rozkoszny. 9/10

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Paranormal Activity 2- przez 1h nuuuuuuuuuuda, budowanie napięcia, by zakonczyć z przytupem, (ale i tak jedynka miała fajniejsze zakończenie/zakonczenia) powielone pomysły straszenia z jedynki, troche absurdu niestety 2-3 fajne akcje na cały film. IMO MAŁO. 5/10

Odnośnik do komentarza

Sucker Punch- 7/10, komiksu nie czytałem wiec nie mam porównania

 

Spoko. Myślę, że praktycznie nikt z widzów nie czytał komiksu.

 

Nie wiem, czy minusujecie Ogqozo za "czepialstwo", bo faktycznie ma czasem dość pokrętne wypowiedzi, mogę tylko potwierdzić, że Sucker Punch jest autorskim projektem Zacka Snydera i nie ma takiego komiksu. Z tego też powodu część niezadowolonych z SP widzów wypomina mu, że lepiej radzi sobie z adaptowaniem gotowych historii i pomysłów (jak genialne w moim odczuciu Watchmen) aniżeli własnych. Mnie SP usatysfakcjonował i czekam na jego pomysły filmowego Supermana, bo po doświadczeniach z przelewaniem na ekran postaci Dr. Manhattana powinien wiedzieć, jak z tej jednowymiarowej postaci wydobyć nieco głębi.

Odnośnik do komentarza

Nixon - bardzo dobry film. Nie ukrywam, że jestem sympatykiem filmów Stone'a. Film długi (3h), ciężki i mało widowiskowy. Nie robi takiego wrażenia jak JFK, Nixona oglądałem na 4 raty łącznie. To co pierwsze nasuwa mi się na myśl - to chyba życiowa rola Anthonego Hopkinsa (tak wiem, jest np. Milczenie Owiec, ale nie mówię popularności filmu, tylko o kreacji). Oglądając ten film, ani przez moment nie widziałem Hopkinsa, jakiego znałem do tej pory. Widziałem... Nixona. Ta mimika, uśmiech, gesty, sposób mówienia, dla mnie mistrzostwo.

 

Takie filmy oglądam co chwila odpalając wikipedię i sprawdzając nazwiska, wydarzenia, odniesienia i aluzje. Bez gruntownej wiedzy o tym co się naprawdę wydarzyło, nie zrozumie się połowy treści filmu, dlatego też ktoś kto nie interesuje się za bardzo historią nigdy się w takim filmie nie odnajdzie. Po prostu nic nie zrozumie.

 

Także, jeżeli kogoś interesuje tematyka, to polecam.

Odnośnik do komentarza

Sunset Limited- Spodziewalem sie bardziej wyszukanego dialogu ale to byloby zbyt wygodne. Samuel L Jackson bardzo fajnie zagral ale juz grana przez niego postac( troche wscibski, gatatliwy murzynek) srednio interesujaca jak zreszta caly film. Nie mowie, zeby nie dadc mu szansy ale nie spodziewajcie sie, ze znajdziecie w tym tytule objawienie

Odnośnik do komentarza

X-men Pierwsza Klasa - dla fanów serii i komiksu zjadliwe, dla pozostałych mocno średni film a`la HP, 6/10.

 

Kill the Irishman - dość wciągająca historia, z baaardzo dużymi uproszczeniami, całkiem fajnie obsadzona główna rola, 6/10.

 

Romper Stomper - właściwe klasyk, młody Rusel Crowe grający neonazistę i przywódcę podobnych sobie młodych ludzi. Przepełniony brutalnością i fanatycznym sposobem na życie obraz może, ba, powinien się podobać, 8/10.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Monsters - dobre kino drogi polane sosem s-f. Przedostatnia scena - majstersztyk. 8/10.

 

 

 

po obejrzeniu warto jeszcze raz zobaczyć początkową sekwencję i wychodzi faktyczny, przykry epilog historii

 

 

 

+1 dawno tak pozytywnego zaskoczenia nie mialem. imo troche przegadane momentami i przeciagane sceny na siłe ale ujdzie :thumbsup: końcówka ryje łeb. co jak co, czegoś takiego sie nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

mozecie mi napisac w spoilerze co bylo ryjacego w koncowce, bo od polowy filmu zaczalem go przewijac, jak juz sie mskapowalem ze blondyna nie pokaze cyców, i wiem ze na koncu

 

wydostaja sie poza mur, ida na stacje, i widza jak obcy kopuluja ze soba, odchodza w piz,du, i przyjezdza armia, koniec filmu

 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

mozecie mi napisac w spoilerze co bylo ryjacego w koncowce, bo od polowy filmu zaczalem go przewijac, jak juz sie mskapowalem ze blondyna nie pokaze cyców, i wiem ze na koncu

 

wydostaja sie poza mur, ida na stacje, i widza jak obcy kopuluja ze soba, odchodza w piz,du, i przyjezdza armia, koniec filmu

 

 

 

(pipi)i.ące się 50-metrowe świecące ośmiornice? co jak co tego sie nie spodziewałem/

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...