Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Focus

 

Szedłem do kina i nie wiedziałem, czego tak naprawdę się spodziewać. Nie wiedziałem, o czym jest, jakie ma pierwsze noty. Waliłem w ciemno że względu na Willa Smitha, mojego ulubionego aktora. Muszę przyznać, źe się nie zawiodłem. Lekkie kino sensacyjne z dość zawiłą fabułą. Widz wie, co się święci, ale nie do końca wiadomo, kto tym razem odpali, reszty nie mogę zdradzić. Sporo wstawek humorystycznych, momentami się uśmiałem.

 

Był to chyba pierwszy film z Margot Robbie, jaki widziałem. Fajna dupa, podobała mi się jej gra aktorska, pasowała do tej roli.

 

Focus to źadne ambitne kino, ale ciekawa historyjka, trochę naciągane, ale mi się za(pipi)iście oglądało. Polecam.

 

9/10

Odnośnik do komentarza

Byłem w kinie na It Follows - i to póki co jedne z lepiej wydanych pieniędzy w kwestii audio/video w tym roku ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=7dwvCkaTBz0

 

Posłuchajcie tego o_O Zapewniam, że do tego kalibru oprawy muzycznej dodane są elementy, które nie pozwolą wam szybko zapomnieć o filmie Mitchell'a. KLIMAT, montaż, ujęcia kamery i co najważniejsze świeżość! Świeżość w horrorze! + młode bo młode, ale dupeczki. 

 

Kiedyś samemu chodził mi po głowie taki pomysł na film. Może bodźcem nie był seks, ale również chodziło o powolne, ale nieuniknione zagrożenie, które ciągle za nami krąży. Zwróćcie uwagę na same "postacie", nie są przypadkowe i ukazują tą głębszą część filmu. Coś za mną chodzi potwierdza również, że polska widownia nadal jest zidiociała, bez gustu. Spójrzcie tylko na strategiczne portale zagraniczne(wiem, że Filmweb dał 8 . Nie będę odstawał, bo film wyjątkowo mi podszedł 8+/10

 

OST 10/10 <3

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

potwierdzam, film jest nieziemski. opinie o jednym z najlepszych horrorów stulecia wcale nie przesadzone. stawiający na atmosferę i nieustanne napięcie a nie tanie tricki, wzorowo nakręcony, nieźle zagrany, okraszony doskonałym elektronicznym soundtrackiem (prosty i chwytliwy motyw przewodni ma szanse na zapisanie się w klasyce gatunku niczym muzyczka z Halloween) i spięty swietna klamra w postaci niezwykle wymownego cytatu z Dostojewskiego na koniec. ode mnie również 8+ bo pod koniec tempo troche siada i nie bardzo rozumiem zamyslu stojącego za planem z basenem.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kino zdecydowanie, choć u mnie od jutra już nie grają. Co najlepsze mimo "ambitnej" metki film dalej jest horrorem i straszy. Laska nie raz mocniej się we mnie wtulała, a mnie osobiście najbardziej przerażało to, że ...

 

 

"coś" ciągle jest, gdzieś tam idzie i dąży by dojść do Ciebie. Nawet jak wyjechali to po dniu, czy dwóch "coś" docierało spacerkiem xd

 

 

TY KY

 

 

basen był chyba celowo wybrany przez reżysera. Scena kiedy krew go zalewa to chyba wizualna metafora do AIDS. Cały film to prawdopodobnie potępienie rozwiązłości współczesnej młodzieży. Oby więcej takich "buntów"

 

Odnośnik do komentarza

Boyhood - dobre kino familijne do obejrzenia z rodziną w niedzielne popołudnie i bardzo ciekawy eksperyment filmowy, trochę przydługawy.

 

7/10

 

Hobbit Bitwa Pięciu Armii - (pipi) obesrane ;/  Jedyny dobry moment tego filmu to Smaug [całe 5min min w filmie] reszta to zlepek ch.uj wie czego i po co. Smok dostaje strzałą wystrzeloną z gumki od majtek xd Piąta armia to ta banda niedoje.bów w Ereborze? lol Beorn hmm 20 sekund? xd Krasnale w Ereborze się zbroją po czym w następnej scenie lecą w zwykłych szmatach na armię orków xd I jeszcze kozły pojawiające się znikąd nojaje.bie. Standardowo pojawiają się overpowered Orły i bitwa wygrana. 

 

 

4/10

Odnośnik do komentarza

w stanach podobno oprocz limited release film trafil jednocześnie na VOD wiec powinien być. ogólnie od Cannes zdobywal furorę na różnych festiwalach ale dopiero teraz trafil do szerokiej dystrybucji. polecam jednak kino ;).

 

mały update: po lawinie pozytywnych recenzji postanowili rozszerzyć dystrybucję na cały kraj i przesunąć premierę na serwisach vod na bliżej nieokreśloną przyszłośc i na releasea sobie troszkę poczekamy więc zapier.dalać do kin :P.

Odnośnik do komentarza

John Wick

 

Używając terminologii forumka - g*wno obesrane i rak branży.

Ja wiem, że zawsze powstawały filmy tego typu, ale nawet "dzieła" z Seagalem miały więcej fabuły i lepszy scenariusz niż ta kupa. Do tego Keanu, który zaczyna przypominać mi Nicholasa Cage'a z tą samą, drewnianą mordą w każdym filmie.

Jakiśtam plus jedynie za muzykę, bo był jeden niezły kawałek, który pewnie zaraz wygugluje.

 

3/10

Edytowane przez Maciejjy
  • Plusik 1
  • Minusik 7
Odnośnik do komentarza

Komornik Pozytywne zaskoczenie, za(pipi)isty chyra i wiecznie przepyszna kożuchowska. Ostatnio sie tak dobrze bawilem przy polskim filmie, jak ogladalem drogówkę chyba.Pod koniec mały zjazd z formy, bo gdyby w takim kontekscie utrzymany był cały film, mielibysmy polski komorniczy house of cards. 8+/10

JFK po obejzeniu, byłem wstanie przysiąc, ze reżyser wyjaśnił zagadke śmierci kennediego. Swietnie poprowadzona historia, sposób, w jaki stone ogarnął wielowątkowośc całego precedensu, jest bezbłędny, trzyma się kupy, nie pląta (chociaż trzeba oglądać uważnie), a kolejno odkrywane karty megaspisku wciągają widza, jak bagno. Obnaża system w jaki żyjemy w brutalnie prawdziwy sposób, który nakazuje się zastanowić nad niektórymi popularnymi teoriami spiskowymi poważniej niż zwykle. Najlepszy polityczny thriller, jaki widzialem. No i oczywiscie Pesci z jego "mother fuck fucker" obowiązkowy. 10/10 

Czas Apokalipsy: zachodzę w głowe, jakim cudem nigdy wcześniej tego nie oglądałem. Ten klimat wyyebał mnie w kosmos, przewiercił mózg, rozyebał emocje, jak pierwsza ciężka marihuanowa faza. do tego efekty specjalne, które zawstydziłyby  ponad połowę dzisiejszych superprodukcji, fabuła jak i sposób jej opowiadania, muzyka no i przeciężka puenta obracająca swiatopogląd do góry nogami... poprostu dzieło kompletne. 11/10. obok 12 angry men, najlepszy film jaki widzialem.

Badlands - jak chcecie rozkochać na jedną noc w sobie  jakąś panne, to weźcie ją na chate, otwórzcie butelkę wina i obejżyjcie z nią ten film. jako, że już jestem zaobrączkowany poniekąd,  za muzykę i sheena, daje 8.

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

John Wick

 

Używając terminologii forumka - g*wno obesrane i rak branży.

Ja wiem, że zawsze powstawały filmy tego typu, ale nawet "dzieła" z Seagalem miały więcej fabuły i lepszy scenariusz niż ta kupa. Do tego Keanu, który zaczyna przypominać mi Nicholasa Cage'a z tą samą, drewnianą mordą w każdym filmie.

Jakiśtam plus jedynie za muzykę, bo był jeden niezły kawałek, który pewnie zaraz wygugluje.

 

3/10

 

 

nie widziałem, ale szybki research internetów pozwala sądzić, że to kolejna hehe opinia i hehe ocena na forum psx extreme  

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Fury - podobało mi się, tym bardziej, że dawno nie oglądałem filmu w klimatach WWII. Drażniło mnie tylko te tracery przez co wymiany ognia przypominały gwiezdne wojny momentami. Było trochę głupot jak np.

 

 

- walka z tygrysem, czy niemcom nie prościej byłoby mielić w miejscu i kręcić się w kółko, żeby nie mogli ich zajść od tyłu zamiast dać na wsteczny?

- przegięty last stand, rozumiem, że nie łatwo jest rozwalić czołg jako piechur, ale w trakcie marszu było widać, że mieli sporo wyrzutni rakietowych, a potem gdzieś im zginęły?

- brad pitt umierający na raty w tradycyjnym, amerykańskim stylu

 

 

Chyba sobie odświeżę stare filmy wojenne jak Anzio, Działa Navarony czy Złoto dla zuchwałych. Pamiętam, że za dzieciaka uwielbiałem te filmy, ciekawe czy dobrze zniosły próbę czasu

Odnośnik do komentarza

niedawno oglądałem "działa nawarony" bo odświeżam sobie po malu kolekcje powieści alistaira mcleana którymi zaczytywalem się za dzieciaka (swoja droga polecam mocno "sile strachu"), a to pierwsza z kinowa adaptacja i o ile irytuje kilka drastycznych zmian (wyeliminowanie postaci Stevensa przez co scena wspinaczki traci wiele z napięcia, zastąpienie lokiego i tego drugiego greka jakimiś randomowymi dupami czy niezrozumialy dla mnie konflikt na linii andrea-mallory) to jednak calkiem przyjemnie się ogląda. następne w kolejce chyba "tylko dla orłów" \m/.

Odnośnik do komentarza

Wadjda

 

Podobno pierwszy film z Arabii Saudyjskiej nakręcony przez kobietę-reżysera.

Opowiada o dziewczynce, której zamarzył się rower, w kraju, w którym kobietom nie wolno prowadzić pojazdów. :) Ogólnie historia dość prosta, ale ogląda się przyjemnie.

Plus, że fajnie pokazane są zwyczaje panujące w tym kraju i dla przeciętnego Europejczyka wiele rzeczy wyda się mega dziwnych i nienormalnych.

Ciekawy film i polecam jako "coś innego do obejrzenia".

 

Poza tym jest jeszcze jeden powód, dla którego warto zobaczyć ten film. Nigdzie indziej nie zobaczycie, jak mała dziewczynka gra ns PSX w...Koran. :)

 

Na filmweb dobra ciekawostka:

 

"Ze względu na fakt, że w Arabii Saudyjskiej kobietom nie wolno przebywać w towarzystwie obcych mężczyzn, reżyserka podczas kręcenia filmu przebywała w furgonetce, gdzie oglądała aktorów na monitorze, a z ekipą filmową kontaktowała się przy pomocy walkie-talkie. "

:D

 

7/10

Edytowane przez Maciejjy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...