Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam się do zmiany treningu, teraz robiłem najbardziej standardowy na masę, czyli 3 razy w tygodniu (plecy biceps, klatka triceps, barki nogi). Co myślicie o takim treningu na rzeźbę:

 

http://imageshack.us...rzezba2010.gif/

 

Jednego dnia robi się klata barki triceps brzuch, drugiego nogi plecy brzuch, dodatkowo jeszcze w superseriach. Robiłem go ze 2 lata temu i muszę przyznać, że dawał niezłego kopa, bardzo intensywny trening. Pytam bo może macie jakieś pomysły na modyfikacje albo znacie coś podobnego, ale lepszego. Trening czeza chyba jeszcze za hardkorowy dla mnie.

Edytowane przez Manor
Odnośnik do komentarza

ja tez zmieniłem splita. Narazie daje rade ale przy coraz większych ciężarach będzie mocno czuje.

pon,śr, pt

4 serie na klate +2x rozpietki

4serie na bary

5 serii na plecy

3x szrugsy

3 serie na bica

wt,czw

4 serie przysiadów

3 serie wykroków

2 ćwiczenia po 5 serii na brzuch.

 

W skrócie tak jakby na zmiane góra ciała z dołem. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza

gracz, ściągnij sobie książke: Olivier Lafay - Trening Siłowy Bez Sprzętu

 

Jedyne co ci bedzie potrzebne, to krzesła, drążek i troche wolnego miejsca.

 

 

Ja kupilem obie czesci i jestem bardzo zadowolony. Jesli masz zamiar cwiczyc w domu to trening, ktory proponuje Lafay jest wystarczajacy i pozwoli ci na poprawienie swojej kondycji, sily i wygladu. Razem z tym wszystkim rosnie rowniez pewnosc siebie i to uczucie, ktore powoduje, ze lepiej czujesz sie we wlasnym ciele. Dodatkowo masz rozpiske cwiczen rozciagajacych, ktore nadaja sie idealnie na rozgrzewke. Polecam - ksiazki pozwola ci na rozpoczecie treningow 'z glowa'.

 

skoro juz tu pisze - najwiekszy problem mam z robieniem srodkowych miesni klaty. Otoz brakuje mi miesni tutaj:

12slid3.jpg

 

. Czy jest jakis sposob na 'otworzenie' klatki, czy nie przejmowac sie tym (mimo tego, ze 'boczne cyce' rosna i robi sie juz widoczna roznica) i cwiczyc dalej?

Odnośnik do komentarza

Powoli przymierzam się do zmiany treningu, teraz robiłem najbardziej standardowy na masę, czyli 3 razy w tygodniu (plecy biceps, klatka triceps, barki nogi). Co myślicie o takim treningu na rzeźbę:

 

http://imageshack.us...rzezba2010.gif/

 

Jednego dnia robi się klata barki triceps brzuch, drugiego nogi plecy brzuch, dodatkowo jeszcze w superseriach. Robiłem go ze 2 lata temu i muszę przyznać, że dawał niezłego kopa, bardzo intensywny trening. Pytam bo może macie jakieś pomysły na modyfikacje albo znacie coś podobnego, ale lepszego. Trening czeza chyba jeszcze za hardkorowy dla mnie.

zalezy jeszcze jaki masz typ ciala - ekto czy endomorfik bo np. dla typowego chudzielca wskazany jest krotki acz intensywny trening do 30min. max.

Odnośnik do komentarza

ja tez zmieniłem splita. Narazie daje rade ale przy coraz większych ciężarach będzie mocno czuje.

pon,śr, pt

4 serie na klate +2x rozpietki

4serie na bary

5 serii na plecy

3x szrugsy

3 serie na bica

wt,czw

4 serie przysiadów

3 serie wykroków

2 ćwiczenia po 5 serii na brzuch.

 

W skrócie tak jakby na zmiane góra ciała z dołem. Zobaczymy jaki będzie efekt.

A gdzie MC? :(

Odnośnik do komentarza

Powoli przymierzam się do zmiany treningu, teraz robiłem najbardziej standardowy na masę, czyli 3 razy w tygodniu (plecy biceps, klatka triceps, barki nogi). Co myślicie o takim treningu na rzeźbę:

 

http://imageshack.us...rzezba2010.gif/

 

Jednego dnia robi się klata barki triceps brzuch, drugiego nogi plecy brzuch, dodatkowo jeszcze w superseriach. Robiłem go ze 2 lata temu i muszę przyznać, że dawał niezłego kopa, bardzo intensywny trening. Pytam bo może macie jakieś pomysły na modyfikacje albo znacie coś podobnego, ale lepszego. Trening czeza chyba jeszcze za hardkorowy dla mnie.

zalezy jeszcze jaki masz typ ciala - ekto czy endomorfik bo np. dla typowego chudzielca wskazany jest krotki acz intensywny trening do 30min. max.

No 30 to z deczka mało, ale 45-50 minut to już jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, być może deczko głupie.

 

Robię od jakiegoś czasu trening ukierunkowany na masę. Czy np. w rocznej perspektywie, gdy robię ten trening parę miesięcy i nie jestem zadowolony z postępów (małe przyrosty) mogę dalej trzaskać masę, aż zobaczę większe postępy, czy powinienem mimo wszystko przejść na siłę / rzeźbę / wytrzymałość? Wiecie, żeby nie było jakiegoś przetrenowania itp.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, być może deczko głupie.

 

Robię od jakiegoś czasu trening ukierunkowany na masę. Czy np. w rocznej perspektywie, gdy robię ten trening parę miesięcy i nie jestem zadowolony z postępów (małe przyrosty) mogę dalej trzaskać masę, aż zobaczę większe postępy, czy powinienem mimo wszystko przejść na siłę / rzeźbę / wytrzymałość? Wiecie, żeby nie było jakiegoś przetrenowania itp.

Jeżeli chodzi o trening to możesz dużo zmieniać na masie, w końcu masę się robi dietą :F. 2 miesiące poćwicz w przedziale 10-6 powtórzeń, kolejne 2 w przedziale 16-10, zmieniaj kolejność, dodaj serie poprzedzające te właściwe dla lepszej stymulacji, serie przerywane, drop sety... Możliwości jest od groma (i to jeszcze zanim zmienisz któreś ćwiczenie w planie).

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A jakiż to poziom wytrenowania należy posiadać aby nim ćwiczyć? O_o

Wystarczy jedynie poprawna technika wykonywania 5 ćwiczeń.

 

Taki właśnie by mieć dobrą technikę i sobie krzywdy nie zrobić.Ludzie bez ciągłości treningu lub stażu na ogół stawiają ciężar ponad technikę.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Mam koleżkę, który przypilnuje techniki żebym krzywdy sobie nie zrobił, no i wiadomo, że zacznę od małych ciężarów. Do tego zresztą jest rozpiska progresji.. Mówicie zatem, że jest spoko w takim układzie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...