Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Banny, prawda też jest taka, że jeśli robisz te treningi jak walenie gruchy na sucho, to też efektów nie bedziesz mieć. Wczuj się, możliwe, że dasz radę zrobić więcej, to nie oszczędzaj siebie i spraw, żeby po kilku seriach zwykłych pompek i drążka latało Ci serce jak poyebane. No i warto dobrze jeść, niż mało i jeszcze smiecie. Zapewne kiepsko się zywisz i efektów nie masz. Tak mi się wydaje :/

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, raz w tyg. to jak dla mnie za mało jeżeli ktoś zaczyna ćwiczyć. U mnie zadowalające efekty, w przeciągu 2-3 miesięcy, przyniosły treningi 1-2 godzinne 4-5 razy w tyg. nie zmieniając przy tym diety. Co prawda było ciężko bo i dodatkowo robota fizyczna była. Pewnie zyskałbym więcej na masie, dając częściej odpocząć organizmowi, ale na pewno nie uzyskałbym tego ćwicząc 1 w tyg. Nawet z dietą.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

No tak było:P. Głównie dlatego że jedyną wiedzą jaką posiadałem było to, w jaki sposób na co ćwiczyć. Nic o regeneracji mięśni, nic o tym ile serii powinno się wykonywać oraz jakie obciążenie na masę, jakie na rzeźbę. Dlatego też jednego dnia robiłem 3-5 ćwiczonek, ilość serii dochodziła nawet do kilkunastu (bo myślałem że im więcej tym lepiej xD). Czasowo mało opłacalne, ale nie powiem, sprawiało mi to wiele satysfakcji:).

Odnośnik do komentarza
Chce w czasie wakacji zrzucić całkiem sporą ilość zbędnych kilogramów.Od jakich ćwiczeń domowych i od jakiej diety powinienem zacząć,aby osiągnąć jak najlepsze efekty(spalone kalorie)?

 

 

podstawą jest ruch o_O pływanie, rower, bieganie itp.

jak będziesz w domu robił brzuszki i pompki to co najwyżej zakwasów dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Od 2 tygodni chodzę na boks no i się jakoś tak ociężale czuję na tych zajęciach. Jak można nabrać trochę gibkości? Jakieś poranne rozciąganie czy coś?

 

Według mnie to kwestia czasu i wyrobienia, jak to napisał Kubaa. To tak jakbyś napisał, że chodzisz na siłownię 2 tygodnie i po treningu nie masz na nic sił. W przypadku boksu odnoszę wrażenie, że tak po dwóch, trzech miesiącach zawodnicy nabierają "naturalności" i płynności ruchów.

Odnośnik do komentarza
Od 2 tygodni chodzę na boks no i się jakoś tak ociężale czuję na tych zajęciach. Jak można nabrać trochę gibkości? Jakieś poranne rozciąganie czy coś?

 

Według mnie to kwestia czasu i wyrobienia, jak to napisał Kubaa. To tak jakbyś napisał, że chodzisz na siłownię 2 tygodnie i po treningu nie masz na nic sił. W przypadku boksu odnoszę wrażenie, że tak po dwóch, trzech miesiącach zawodnicy nabierają "naturalności" i płynności ruchów.

Faktycznie. Po 2 tygodniach już troszkę pewniej się czuję, no i trener już jakoś mniej się krzywi na widok mojego "prawego prostego" xD. Jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Teraz ja jestem w kropce...

Zaczynajac cwiczyc 9 miesiecy temu mialem 52 kg przy wzroscie 171 czyli jak taki wiekszy indyk. :)

Teraz mam 62 kg bez kilku deko przy zawartosci tluszczu 3.7%.Mam budowe ektomorfika jak by co.

W czym problem?Otoz od jakis 5 tygodni stoje z waga w miejscu.Mam dosc dobrze zbalansowana diete na poziomie okolo 3500-4000 kalorii dziennie.Dostarczam co najmniej 120 gram bialka na dobe (odzywka).Do tego spozywam L-glutamine (czysta) i aktywator azotowy.Cwicze 3 razy w tygodniu wykonujac dla plecow i klatki piersiowej 4x3 +serie rozgrzewkowe a dla reszty 3x3.Do tego 4 razy w tygodniu ABS.

Nie wiem teraz czy powinienem treningi zrobic bardziej intensywne czy moze dodac jeden extra dzien...

Myslalem ze jestem przetrenowany ale to nie w chodzi w gre.Moze dotarlem do jakiejs granicy?Trudno mi powiedziec... moze ktos ma jakies rady?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O "osiągnięciu granicy" mówiłbym wtedy, gdybyś ćwiczył na SAMEJ diecie. Z białkiem i resztą dodatków chyba powinieneś jeszcze rosnąć.

Ja bym zmienił trening. Nie jestem znawcą, bo sam ćwiczę raczej "amatorsko", więc znajdziesz sobie konkretne rady na Necie, ale myślę, że jakiś czterodniowy trening z powiększeniem ilości serii dobrze Ci zrobi. Tak mi się przynajmniej wydaje. W tamtym roku długo ćwiczyłem w podobny sposób, co Ty (tyle, że ja na "sucho", nawet diety nie miałem specjalnej), i efekty były średnio-słabe, natomiast teraz po dwóch miesiącach nowego treningu z lepszą dietą, "coś się zaczyna dziać". Dodam jeszcze, że też mam szczupłą budowę ciała, przy niskim wzroście.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Coś spieprzyłem, treniłem podczas kiedy ostatni tydzień brałem antybiotyki (od zeszłego wtorku). Wczoraj mnie mdliło i serce bolało podczas trenu i od tamtego momentu do teraz czuję się w (pipi) (pipi)owo. Jak schodzę po schodach w firmie to się zastanawiam, czy zejdę do końca, czy padnę. Cały czas mnie łeb boli, kręci się wszystko dookoła i nie panuję nad nogami, jak bym kości nie miał. Szef pytał, czy nie jestem chory, bo kiepsko wyglądam. Nie wiem czy się przećwiczyłem, czy w sposob amatorski połączyłem treningi z trybem brania prochów na chorobę.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jedno i drugie. Ja osobiście po antybiotykach przez około 2 tygodnie się nie nadaję się w pełni na siłownie - a ty nie dość że szybko wróciłeś do treningów to go nie przerwałeś nawet jak serce zaczęło cię boleć. Antybiotyki osłabiają i trening zaraz po nich nie jest najlepszym pomysłem więc nic dziwnego że jesteś po nim zdechnięty, z drugiej strony to objawy trochę długo ci się utrzymują (zawroty głowy zwłaszcza). Myślę, że wizyta u rodzinnego bardzo wskazana profilaktycznie jak ci się to tak utrzymywać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...