Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj też zapodam... ;p

 

Nie mam brzucha ale noszę się z zamiarem kupna jakiegoś przyrządu do trenowania owych partii ciała. Jak myślicie, czy te pierdoły pokroju kołysek, Ab trainerów, rocketów i innych są warte uwagi, czy to tylko pic na wodę, fotomontaż. Miałem z czymś takim styczność ale zbyt krótki okres czasu aby stwierdzić pożyteczność. Czy może ławka skośna byłaby najlepsza?

Odnośnik do komentarza

Mam kilka amatorskich pytań.

Niedawno zacząłem chodzić na siłownię, bo na ciekawszy sport nie mam w tej chwili możliwości.

Chodzi mi głównie, by się generalnie wzmocnić i dotlenić. Nie chcę za dużo nabrać na masie - może z 5 kg najwyżej.

 

Jak polecacie ćwiczyć dla kogoś, kto nie ma możliwości chodzić regularnie na siłownię.

Tzn. raz mogę 5 dni z rzędu, a w innym tygodniu nie mogę ani razu.

 

Czy lepiej trenować wszystkie partie mięśni każdego dnia, czy lepiej skupić się na jednej partii na dzień?

 

Lepszy efekt dają treningi rano, czy wieczorem?

 

Jakie ćwiczenia wzmacniają brzuch, poza samymi brzuszkami?

 

Co polecacie jeść? Dodam, że od pewnego czasu mam dietę bezglutenową - bez zboża (mąka, pieczywo, makarony, piwo, panierki).

 

 

Odnośnik do komentarza

no, troche ch,ujowo ; )

ciezko powiedziec, ale w sytuacji kiedy nie mozesz przez caly tydzien chodzic na silownie chyba lepiej odpuscic sobie podzial treningu na konkretne partie, bo i tak systematyki nie bedziesz mial zadnej. brzuch pracuje w bardzo wielu cwiczeniach, ale jak chcesz go dopracowac to najlepiej odpusc sobie wszelkie wynalazki i wykonuj normalne ciezkie cwiczenia, albo wez sie za ktoras z metod treningowych (abs, szostka weidera).

diete masz tez nieciekawa: ) - tracisz niezbedne weglowodany. nie wiem co Ci w takiej sytuacji poradzic, chyba najlepiej zapytac sie fachowca (moge zasiegnac porady u mojego treneiro, majstra Polski 2008 :] ), standardowo białko rzecz jasna.

dobrze, ze sie w koncu za siebie wziales : ).

Odnośnik do komentarza
Poszukuję jakiejś dobrze wyposażonej siłowni w Krakowie w miarę możliwości z nieprzegiętymi cenami. Jakiś miejscowy mógłby mnie poratować? ;)

W sheratonie jest wypasek, można chodzic ile się chce , nie ma ograniczen czasowych, dodadkowo można kozystac z basenu, rocznie 1900zł, wbrew pozorom nie jest to drogo, bo na zwykłej siłce płaci się koło 80zł za miesiąc ale masz ograniczenia czasowe jak i na ilość wejsc, no i zadna siłownia nie oferuje tak wysokiego standardu, no i nie musisz przebywac z "drecholami" i ogolnie mało ludzi jest, wiec mozna sobie spokojnie cwiczyc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy można w miarę się wyćwiczyć i szczególnie wzmocnić w domowym zaciszu przy pomocy dwóch hantelków 4 kg i tego, co jest w domu zazwyczaj (podłoga, krzesła, łóżka itp.)? Nie mam za bardzo siana na siłkę i zbytnich chęci, najpierw chciałbym zacząć w domu, a dosyć słaby jestem, choć nie wyglądam źle. Taki max przeciętny.

 

Czy spytanie o ewentualny plan treningowy domowymi sposobami to będzie już przesada ;)?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanko, a wlasciwie prosbe o zerkniecie i poddanie mi ewentualnych poprawek co do mojego planu treningowego. Postanowilem po kilkumiesiecznej przerwie wrocic do cwiczen, chce jechac typowo na mase, ukladajac plan treningowy wzorowalem sie na tym (ale zmienilem, bo stwierdzilem, ze jest zbyt wymagajacy jak na moj staz, ktory wynosi jakies 3,4 miesiace systematycznych cwiczen. Polaczenie klatka-bicepsy-tricepsy-brzuch wydawalo mi sie szczegolnie uciazliwe : P) no i stworzylem cos takiego:

 

Cwicze w pon/srode/piatek.

 

Dzien 1 - klatka + tric.

 

-Wyciskanie sztangi na lawce poziomej (3 serie - 12,9,6 z progresja ciezaru)

-wyciskanie sztangielek na lawce skosnej w gore (3 serie -6,6,6)

-rozpietki sztangielkami na lawce skos/poziom (3 serie - 6,9,9)

-wyciskanie francuskie sztangi w siadzie (4 serie - 9,9,6,6)

-pompki w podporze tylem (4 serie - 9,9,12,12)

-wyciskanie francuskie sztangielek lezac (3 serie - 6,6,6)

 

Dzien 2 - przedramie + barki + nogi.

 

-'wioslowanie' (3 serie - 9,6,,6)

-'szrugsy' sztangielkami (3 serie - 12,12,12)

-przysiady ze sztanga (4 serie - 12,9,6,6)

-wysoki step (3 serie - 6,6,6)

-uginanie nadgarstkow podchwytem (3 serie - 20,20,20)

-uginanie nadgarstkow nadchwytem (3 serie - 20,20,20)

-wspiecia na palce jednej nogi z hantlem w dloni (5 serii - 15,12,9,9,9)

 

Dzien 3 - plecy + bic.

 

-podciaganie na drazku szerokim nachwytem (3 serie - MAX)

-unoszenie sztangielek bokiem w gore (3 serie - 12,9,9)

-uginanie ramion ze sztanga podchwytem (3 serie - 12,9,9)

-uginanie ramion ze sztangielkami chwyt mlotkowy (3 serie - 9,9,9)

-podciaganie konca sztangi w opadzie (3 serie - 6,6,9)

-przenoszenie sztangi w lezeniu na lawce poziomej (3 serie 9,6,6)

-'wioslowanie' w lezeniu na lawce poziomej (3 serie - 9,9,9)

 

Dobre to to, czy chu'jowka? Wszelkie zmiany, rady etc. mile widziane :]

Edytowane przez Sztajniec
Odnośnik do komentarza

Twoj plan wiem, jednak wg mnie za ostry.Nie ma potrzeby np tricepsow az taka iloscia serii katowac.Do tego szrugsy na poczatku uwazam za niepotrzebne cwiczenie, ktore lepiej zastapic podciaganiem sztangi do brody.Zaangazuje i inne miesnie barkow i bedzie bardziej efektywne imo.Przy plecach nie wiem co robia wznosy sztangielek bokiem.To cwiczenie na ramiona jest.Wracajac do tricepsa lepiej zrobic pompki chyba na poreczach niz w podporze.Poza tym jesli jedziesz na mase zrezygnuj z ugiec mlotkowych przez pewien czas ktore wprawdzie rozwijaja miesien naramienny ktory jest pod bicepsem, ale jest to cwiczenie bardziej na ksztaltowanie niz na budowe.Reszte sam musisz zobaczyc w praniu.Mi osobiscie ten plan wogole sie nie widzi.A i lepiej sie nie dotrenowac niz przetrenowac.

Powodzenia.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

K, thx za odpowiedzi, czekam jeszcze na Twoja propozycje Kuba, a tymczasem zapodam jeszcze drugi plan, tym razem proponowany przez znajomego. Ktory lepszy? Czy moze ten tez chu'jowa? xD

 

El Loco Chocko - wlasnie pomylilem to cwiczenie i przypadkiem wrzucilem do plecow. Jesli chodzi o pompki na poreczach to za bardzo nie mam mozliwosci do tego (cwicze w domu) dlatego wlasnie sa w podporze.

 

Dzien 1 - klatka + tric.

 

-Wyciskanie sztangi na lawce skośnej (3 serie - 8,6,4 z progresja ciezaru) + jedna seria hantlami 8powt.

-wyciskanie sztangi na lawce poziomej (3 serie -8,6,4) + jedna hantalmi jw

-wyciskanie hantli skos w dół (3x6-8)

-wyciskanie francuskie sztangi w leżac (4 serie - 8,8,6,6)

-prostowanie reki w opadzie (nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa :)(3x8)

-pompki w podporze tylem (3x10)

 

Dzien 2 -barki + nogi.

 

-wyciskanie sztangi zza karku (8,6,4)

-wyciskanie sztangi na barki przodu (8,6,4)

-rozpiętki odwrotne (3x8)

-przysiady ze sztanga (4 serie - 12,9,6,)

-wykroki ze sztangielkami (3x8)

-wspiecia na palce jednej nogi z hantlem w dloni (5 serii - 15,12,9,9,9)

 

 

 

Dzien 3 - plecy + bic+przedramie

 

-podciaganie na drazku szerokim nachwytem do karku (3 x8-10)

-podciaganie na drazku szerokim nachwytem do klatki (3 x8-10)

-martwy ciąg (10,8,6)

-wiosłowanie sztangą (10,8,6)

-uginanie ramion ze sztanga podchwytem (3 serie - 12,9,9)

-uginanie ramion ze sztangielkami chwyt mlotkowy* (3 serie - 9,9,9)

-uginanie nadgarstkow podchwytem (3 serie - 20,20,20)

-uginanie nadgarstkow nadchwytem (3 serie - 20,20,20)

 

*opcjonalnie, moze wywale jak radzil Loco Chocko ;]

Edytowane przez Sztajniec
Odnośnik do komentarza
wracam do gry w tym tygodniu, pier,dole juz takie nicnierobienie ze sobą ;)

 

tylko chciałem wiedziec, jak glownie 'poszerzyc sie'

drazek raczej odpada - nie mam jak go umiescic (piwnica niska, nie;])

na siłownie się wybierasz?

Jeśli nie to... hmmm... pompki? pływanie?

 

Myślałem o piłce i robieniu na niej jakiś pierdół na klatkę z gryfem. Potrzebne mi to do szczęścia?

Spróbuj i zobacz jak się bęziesz czuć po tych ćwiczeniach (nie wiem do końca o jakie Ci chodzi).

Najgorszej popadać w rutyne

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...