Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. Znaczy tak nie do konca zrezygnowali bo wypuscili hrm dual ktory wyglada niemal identycznie jak hrm3. 

 

Z tym ze w porownaniu do hrm4 nie mierzy tylu rzeczy typu odchylenie podczas biegu, czas kontaktu z podlozem. Ale badzmy szczerzy kogo to obchodzi :reggie: No i jest tanszy. Pewnie jakbym mial teraz kupowac to bralbym jego.

Co do tego hrm pro to nawet nie wiem, paskami za 599zl nawet sie nie interesuje :obama: Tym bardziej ze to wcale nie sa takie trwale produkty. Hrm3 mi sie rozjebal po 2 latach. Padl czujnik na amen.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Panowie, potrzebuje pomocy. Od 3 lat zasiedziałem się maksymalnie - w okresie wiosna-lato-jesień coś tam na rowerze jeżdżę, ale tak to nic. 

Potrzebuję wrócić do jakiejś aktywności, odsunąć się od biurka i zacząć coś robić, bo zaraz 33 wiosen.

 

W domowych warunkach, na rozgrzewkę, coś na start polecacie? 

 

Mój cel na ten rok to martwy w serii 100kg(wiadomo, że dla kogoś to tyle co nic - dla mnie będzie to już coś)

Kiedyś sobie ćwiczyłem push/pull i tamten czas wspominam jako najlepsze samopoczucie ever. Ale by do tego wrócić najpierw musze zacząć od lżejszych fbw czy innych.. help :gigabeta:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy do tego tematu to pasuje ale nie chcę spamować nowego:

 

czy robił ktoś może badania w medicoverze typu "dbam o siebie"? https://www.medistore.com.pl/p/dbam-o-siebie

Koszt 555zł

 

Czy są może jakieś lepsze przychodnie gdzie więcej/dokładniej można się zbadać za podobne pieniądze? Mieszkam w Niemczech i tutaj jest spooooro drożej coś takiego zrobić więc chciałem do Szczecina/Poznania podjechać na dzień czy dwa i coś takiego zrobić jako że 35 niedługo pyknie.

 

Thx

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem kompletnie nieoplacalne. Badania moczu czy krwi zrobisz taniej, ekg spoczynkowe gowno ci powie a cisnienie moge ci zmierzyc za lecha free. Wejdz na alab.pl , tam mozna stworzyc wlasny pakiet badan ze znizką , jak chcesz to ci podpowiem co w tej krwi sprawdzic zeby miec jako taki podglad na ogolny stan zdrowia. 

 

Jesli chodzi o serce to echo serca i proba wysilkowa to podstawowe badania sprawdzajace jak ma sie nasze serducho.  Ekg to ci robia jak jedziesz juz na sor z zawałem.

Odnośnik do komentarza

Cenowo nie jest źle, bo dużo parametrów sprawdzi, które są drogie, szczególnie hormony, czy wirusy. Badanie krwi prywatnie poza podstawowymi wskaźnikami jest drogie. No, ale poza tą krwią to takie bardzo podstawowe te badania, szczególnie ekg, które za dużo nie wykaże, a najwyżej oceni, czy trzeba kolejna badania serca robić.

Odnośnik do komentarza

On tam ma z hormonow tylko tsh ktore kosztuje 35zl. Reszta procz badan wirusowych to groszowe sprawy, lipidogram robilem niedawno to 50zl placilem. 

 

Te wirusowe badania sa chyba tylko po to zeby cene wlasnie zawyzyc. Moim zdanim kompletnie zbędne i mozna zrobic w ich miejscu duzo praktyczniejsze badania jesli to ma byc po prostu ogolny przeglad. 

 

Tutaj cennik badań jak robilem ostatnio przegląd a i jak sprawdzalem czy z jajami wszystko ok bo nie sprawdzalem z 10 lat. Do tego jeszcze LH za 40zl. 

Takze moim zdaniem kompletne przeplacanie biorac pod uwage praktycznosc tego co jest w tym badaniu za 555. 

 

 

Screenshot_20230313-110549.jpg

Screenshot_20230313-110627.jpg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kanabis napisał:

Jesli chodzi o serce to echo serca i proba wysilkowa to podstawowe badania sprawdzajace jak ma sie nasze serducho.  Ekg to ci robia jak jedziesz juz na sor z zawałem.

No właśnie jak ostatnio robiłem spoczynkowe i mi tam wyszła jakaś patologia z opisu :dunno:

Muszę iść z tym do lekarza, może da na coś skierowanie bo to ekg robiłem prywatnie

Odnośnik do komentarza

Bardziej chodziło mi o to, żeby pierwszego kontaktu sprawdził. Myślałem, że jak wezmę EKG z opisem to będę też tam jakieś wnioski a nie jakieś suche dane.

No właśnie jestem zapisany na półmarton w Warszawie. Nie planowałem jakiś niesamowitych czasów ale jednak ponad 2h wysiłku będzie i chciałem się sprawdzić.

W ten weekend w sumie też biegałem i to tak na maksimum możliwości także jakby coś było poważnego to bym chyba padł :dunno:

 

Sprawdziłem ośrodek w moim mieście. Czas oczekiwania na wizytę u kardiologa ....  292 dni :kekw:

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

Oczywiscie , ekg to jest tak naprawde gowniane i przestarzale badanie ktore niewiele daje w dodatku sporo zalezy od "formy dnia" serca. Echo serca to jest  po prostu usg serca. Lekarz widzi twoje serce, budowe, ewentualne odchylenia, parametry itd. Tego nie ma nawet co porownywac. 

 

Mi kiedys na ekg wyszla jakas lekka arytmia. Lekarz powiedzial ze to moze byc spowodowane podnoszeniem ciężarkow. Ale chu.j wie, rownie dobrze moglem byc lekko odwodniony. Za to echo serca wyszlo ok i proba wysilkowa tez wzorowo, to najwazniejsze. No i u mnie genetyczne sklonnosci do miazdzycy i udarow wiec co roku sobie robie lipidogram.

Tylko wiadomo cena echa serca jest tez inna niz ekg :)

 

No ale warto, ba moim zdaniem jak ktos sie bierze za sport to jest obowiazek  zrobic echo i próbe. No chyba ze ktos ma wyje.bane w swoje zycie i zdrowie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Daj spokoj, lata leczenia nerwicy i brania ssri odcisnely piętno. Teśc 300, LH ponizej normy. Jaja do wymiany. 

 

Ale jestem gejmerem wiec sie nie martwie bo seks nie jest mi do niczego potrzebny

 

1200 to moglem miec wtedy co zwrocilem uwage policjantowi ze zle zaparkowal jak kupowal parówki w mięsnym. Szkoda ze wtedy nie zmierzylem

Odnośnik do komentarza

Tylko dobrze dwa dni nie trenowac mocno i wytrzymac chociaz z 24h z masturbacją :wujaszek: 

 

Lipa z tym niskim tesciem, mialem kiedys gamecube, pewnie dlatego. Taki wynik lekko ponizej 300 z obnizonym ponizej widelek lh(scisly zwiazek z produkcja testa) pewnie jakbym dobrze poszukal endo kwalifikowalby mnie do zastepczej terapii teściem :) Ale znajac polskich konowałów jeszcze by mnie tam rozregulowali gorzej hormonalnie. 

 

Cale szczescie estradiol i progresteron w normie wiec nie płacze na filmach i nie mam piersi. Srodki ssri po prostu mnie lekko wysterylizowaly :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...