Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie najbardziej w życiu na zdrowie rzucił mi się antybiotyk na infekcje skórną , który dostałem z 4-5 miesięcy temu , bodajże penicylina to była. Musiałem odstawić kreatyne bo co miarka po kilkunastu minutach wymioty samą wodą były , zakładam że (pipi) na nerki się rzuciło.

Odnośnik do komentarza

To może być odpowiedz dla ciebie szarku:

 

Chociaż większość osób powinna zażywać probiotyki, to nie każda osoba będzie na nie reagowała dobrze. Ostatnie wyniki badań mówią o tym, aby zachować ostrożność w przypadku osób z tendencją do przerostu bakterii w jelicie cienkim (SIBO), gdzie jednym z czynników wywołujących ten stan jest dyspepsja.

Oznacza to, że rozpisując suplementację należy zachować pewną ostrożność i korzystać z produktów o większej zawartości Bifidobacterium, niż Lactobacillus.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Bezsmakowe pilem z mlekiem bez dodatkow i bylo bardzo dobre (MyProtein). Z woda juz slabiej, ale mozna bylo dokupic takie krople smakowe, co tez poprawialo walory. Jak mleko to dla ciebie nie jest dobra opcja, to mieszaj z niewielka iloscia wody i na lyk lub dwa bierz.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Kakako i miód w odpowiedniej proporcji i wychodzi zaje.bisty shake czekoladowy. Można popróbować z odrobiną syropu klonowego też. Ja po bieganiu robię zawsze taki:

 

- płatki jaglane lub owsiane

- odżywka

- kilka mrożonych owoców

- chia, albo siemię lniane

- kakako

- czasami odrobina syropu klonowego

 

A co z tą sukralozą nie tak?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, krupek napisał:

Kakako i miód w odpowiedniej proporcji i wychodzi zaje.bisty shake czekoladowy. Można popróbować z odrobiną syropu klonowego też. Ja po bieganiu robię zawsze taki:

 

- płatki jaglane lub owsiane

- odżywka

- kilka mrożonych owoców

- chia, albo siemię lniane

- kakako

- czasami odrobina syropu klonowego

 

A co z tą sukralozą nie tak?

Jak słowo daję, rok temu zgłębiłem się trochę w temat i znalazłem jakieś badania o potencjalnej rakotwórczości, ale teraz nie potrafię ich znaleźć. Albo wyparowały, albo mi się przyśniło.

Tak czy siak, planuję kupić blender i sobie rano robić shaki/smoothie bo już rzygam normalnymi śniadaniami, a do tego mocno mi się przyda bezsmakowe białko, więc zamówiłem sobie 2x700g Olimpa.

 

Jakiś tani mikser/blender jest ktoś w stanie polecić? Tak do stówki się coś znajdzie, żeby się nie rozpadło po miesiącu? 

 

I jeszcze odnośnie siemienia lnianego, o którym wspomniałeś  - używałem go dość sporo w pierwszej połowie roku z racji na dolegliwości żołądkowo-jelitowe (tam działał cuda i bardzo mi pomógł), ale jakoś dziwnie zacząłem się czuć po jakimś czasie, mniej polotu, energii, jakieś dziwne wahania libido, no i nawet długo nie musiałem w necie szukać żeby znaleźć badania o tym, że siemię lniane obniża poziom testosteronu i raczej nie powinno być stosowane przez mężczyzn.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2752973/

 

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

Gdzieś czytałem że siemię lniane może obniżać poziom teścia,ale rzadko o tym wspominam bo to było dawno i nie wiem na jakiej zasadzie to miałoby się dziać.

Edit:Dopiero zauważyłem ten blender,mam identyko tylko nie firmowy z Lidla za 60 zeta.

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

@maciucha Jeśli to były badania Amerykańskich naukowców to pewnie za sprawą $ od ? ogłoszono je nieważnymi. Słodziki to ogromny biznes.

 

@Litwin81 A to nie jest tak, że siemię lniane obniża estrogeny? Fitoestrogeny.

Edytowane przez Krystyna JJanda
Ffffuuuuuuu
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Litwin81 napisał:

Gdzieś czytałem że siemię lniane może obniżać poziom teścia,ale rzadko o tym wspominam bo to było dawno i nie wiem na jakiej zasadzie to miałoby się dziać.

Edit:Dopiero zauważyłem ten blender,mam identyko tylko nie firmowy z Lidla za 60 zeta.

"Over the past few decades, high fiber diets have been shown to influence the hormonal milieu (Adlercreutz et al. 1987, Monroe et al. 2007) and may hold promise in the treatment of PCOS. Previous research suggests that consumption of high lignan foods may cause binding of testosterone in the enterohepatic circulation and subsequent excretion (Adlercreutz et al, 1987). Lignan also has been found to increase levels of sex hormone binding globulin and thus reduce the amount of free circulating testosterone (Adlercreutz et al, 1987, Martin et al., 1996), though such a reduction has not been observed in all studies (Low et al, 2005). Lignan also may hinder the production of 5 α–reductase (the enzyme responsible for converting testosterone into dihydrotestosterone, the more biologically active and potent form)(Evans et al, 1995). Subsequent research by Morton and colleagues (1997) found that high lignan diets may be protective against prostate cancer, another disorder which is linked to high androgen levels."

 

z tego artykułu na ncbi

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Krystyna JJanda napisał:

@maciucha Jeśli to były badania Amerykańskich naukowców to pewnie za sprawą $ od ? ogłoszono je nieważnymi. Słodziki to ogromny biznes.

 

@Litwin81 A to nie jest tak, że siemię lniane obniża estrogeny? Fitoestrogeny.

Fitoestrogeny jak już podnoszą poziom estrogenów a nie obniżają.I te substancje głównie w roślinach strączkowych występują.Najsilniejszym fitoestrogenem jest...chmiel.także ten ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, II KoBik II napisał:

 

Całkiem fajny, bo ma dodatkowe pierdoły.

 

@maciucha Jakoś miesiąc czy dwa temu kupiłem taki

$_20.JPG

 

W biedrze za 79zł albo 69zł, nie pamiętam. 850W, bardzo szybko blenduje i póki co jest ok. Blendowałem płatki owsiane i szło gładko.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Codziennie od dwoch lat robie mix dzien przed dwie lyzki siemienia lnianego, lyzka miodu i szklanka mleka wstawiam na noc i rano to wypijam. Bardzo dobry ma to wplyw na bebechy a poziom testosteronu badalem i bez zmian. 

 

Gdyby sie tak zastanawial nad produktami ktore podnosza lub obnizaja poziom testosteronu to by chu.j wie co jadl. A prawda jest taka ze i w jedna i w druga strone , zywnosc NIEZNACZNIE moze podnosic lub obnizac tescia. To nie ma znaczenia. Obnizyc albo podwyzszyc poziom tescia zeby to mialo wplyw na rozrost masy miesniowej u osoby aktywnej fizycznie to mozna sterydami a nie (pipi) lnem :yao::

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

A ja ostatnio przerzuciłem się na odżywki od KFD.
Obecnie od jakiegoś czasu testuję od nich
Bezsmakowe białko, BCAA, Vitaminy i minerały, Omega 3 oraz AAKG.
Kretyna póki co od IHS ale mam w planach spróbować również od KFD.

Efekty są, wszystko smakuje dobrze.

Tutaj link do białka https://sklep.kfd.pl/kfd-pure-wpc-80-instant-700-g-bialko-serwatkowe-naturalne-p-6867.html

Wiem, że to nie najlepsze białko na rynku ale jest naprawdę wystarczająco dobre a w połączeniu z BCAA daje fajne efekty.

Odnośnik do komentarza

SFD np. prosiło Olimp o produkowanie dla nich odżywek,Olimp przedstawił im cenę a oni zrezygnowali.Co do Olimpa masz pewność że wszystko idzie w farmacyjnej jakości produkcji,reszta firm jest nie pewna bo nawet nie ma aparatury by zbadać co im dostawca przysłał.

3 minuty temu, Kolos28 napisał:

Raczej niepotrzebnie.

 

Mają na papierze wyniki testów badanych supli.

Z resztą nie mogliby sobie pozwolić na jakieś cięcia bądź odżywki złej jakości.

 

Olimp miał kiedyś nie najlepszą opinię co do jakości supli. Nie wiem jak jest teraz.

 

 

Tak i stosują sztuczki że niby ich Ashwaganda to ksm 66,pisząc tylko 66 i wysyłają do certyfikatu jakiegoś że ktoś ma surowiec ksm66,słowa nie ma na ich opakowaniu że oni z niego korzystają.Zresztą ksm 66 jest mianowany na 5% a oni mają 9%,nie ma w ksm66 takiej standaryzacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...