Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie mi mały offtop, ale skoro użytkownik Shen poruszył temat gazów- coś na śniadanie równie dobrego, wartościowego i pożywnego jak owsianka, ale mniej wiatropędnego? Codziennie rano jem owsiankę z łychą masła orzechowego i ~połową łyżki odżywki białkowej + jogurt naturalny lub skyr i w pracy przeważnie około obiadu mam zawsze urwanie dupy.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Shen napisał:

ja po tych batonach bialkowych straszne gazy mam

Przez ksylitol.

21 minut temu, second napisał:

Wybaczcie mi mały offtop, ale skoro użytkownik Shen poruszył temat gazów- coś na śniadanie równie dobrego, wartościowego i pożywnego jak owsianka, ale mniej wiatropędnego? Codziennie rano jem owsiankę z łychą masła orzechowego i ~połową łyżki odżywki białkowej + jogurt naturalny lub skyr i w pracy przeważnie około obiadu mam zawsze urwanie dupy.

Spróbuj raz  sparzone gorącą wodą(muszę z 5 min nasiąkać) z nasionami chia,cynamonem,białkiem.Jak nie będzie poprawy to wtedy można szukać innej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, MaZZeo napisał:

pytanie

 

czym się różni ta odżywka od standardu do kupienia na SFD albo KFD że jest to tak zayebiście drogie?

 

https://www.sfd.pl/sklep/Optimum_Nutrition_Whey_Gold_Standard_100-opis2268.html

 

czy to jest coś w stylu produktów dla GRACZY i zwyczajne golenie frajerów?

białko jak białko. kura, odżywka za 50pln czy za tysionc, jeden luj

Odnośnik do komentarza

Ale w pierwszych 2 godzinach jest zwiększona wrażliwość na insulinę,więc w ciągu pierwszych 2 h możemy uzyskać więcej niż w ciągu całego następnego dnia.I mięśnie 48 h rosną przy ekstremalnych przeciążeniach,większość z nas tak ciężko nie ćwiczy więc regeneracja jest krótsza,po prostu nie katujemy aż tylu włókien by tak długo organizm dochodził do siebie.Co do sposoby przyrządzania mięsa,to oprócz gotowania i pieczenia jest jeszcze duszenie,czy to na wodzie czy na oleju.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, kanabis napisał:

Nie z czapy, porownanie idealne. 

Po byku idealne, lewa wacha nie wiadomo skąd kontra przebadany, leżący na półce w sklepie produkt. No ale nie brnijmy w to. 

 

8 godzin temu, kanabis napisał:

Oceniane przez nabywcow? W jaki sposob mozna ocenic na podstawie smaku czy w bialku producent nie przylecial w chu.ja i nie dodal bialka sojowego czy kazeiny zamiast wpc? Na podstawie badan ktorych nie zleca jakas instytucja pilnujaca jakosci tylko sami producenci? Bo chyba nie sugestiami forumowiczow kfd czy sfd gdzie 70% to 16 latkowie 60kg?

 

Masz skany wyników z laboratorium, no ale zawsze można wierzyć w spisek z producentem i forumowiczami. Co do subiektywnych opinii zwykłych konsumentów, to idąc Twoim tokiem rozumowania, nie mógłbym się sugerować niczyją opinią na temat odżywek, a już tym bardziej na FPE. Zresztą większość ocen droższych białek ogranicza się i tak do "smakuje i rozpuszcza się świetnie, nie mam gazów". 

 

8 godzin temu, kanabis napisał:

I bez jakis spin psychofanow kfd czy sfd bo to jest moje zdanie a wy mkzecie dla mnie i provit dla swin jesc jak wam sie podoba,

"Psychofani", "provit dla świń", a Ty piszesz o braku spin xd. Ja tu nie będę prowadził krucjaty tanie vs drogie, bo temat się zaczął od porównania taniego WPC do udającego produkt premium prochu od Mazzeo. To, że izolat jest lepszy i tym samym droższy to nic nadzwyczajnego i tutaj dołożenie paru złotych oczywiście ma sens, ale wkręcanie sobie, że produkt o porównywalnym składzie jest lepszy/gorszy z uwagi na firmę i cenę to najczęściej placebo. No ale jak działa na wyniki na treningach, to w sumie najważniejsze.

Odnośnik do komentarza

A ten znowu z tymi naiwnymi skanami probek dostarczanych przez samych producentow jako wyznacznik jakosci. Kto robil te badania? Pierwszy lepszy konsument czy na zasadzie ze producent dal probke do laboratorium na przebadanie nawet nie wiadomo czy tego samego bialka.

Jak mowilem ja sie nauczylem ze za jakosc trzeba zaplacic a ty dalej mozesz wierzyc w wyprodukowanie czegos dobrego tanim kosztem i w jednorozce 

W sol drogowa zamiast kuchennej tez ludzie nie wierzyli i bylo "spisek z producentem i forumowiczami"!

Odnośnik do komentarza

Powiem wam czemu ja tylko przedtreningówki kupuje z usa a nie odzywki.Ich prawo pozwala mieć w takim białku np. 25% rozbieżności od etykiety,gdzie nasze 5%. Więc niech nikt się nie łudzi,że jak jakaś firma zamawia np.5 ton białka to da wam te 20-25% za free.Co do PW to wiadomo że chodzi o skład,amerykańce nie bawią się w tańcu.

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

Mam taką zasadę, że jak coś w siebie wrzucam, to nie oszczędzam. Bo na swoim zdrowiu się nie powinno oszczędzać w żaden sposób. Przede wszystkim powinno się to tyczyć właśnie supli, które stosuje się długi czas i które mogą mieć wpływ na zdrowie, gdyż nie ma tu jeszcze takiej kontroli jakości jak np w przypadku leków. A zdecydowanie powinna być. Wolę dopłacić i mieć pewność, że mam produkt najwyższej jakości, a nie jakiś kombinowany, bo producent jest rekinem biznesu i postanowił na czymś przyoszczędzić lub czegoś nie zbadać, co by pod koniec roku lepiej się tabelki zgadzały. A np sprawy z tanimi spalaczami tłuszczu z niepewnego pochodzenia, po których ludzie się przekręcali, pokazują że takie podstawowe i samozachowawcze myślenie, to jednak domena nie wszystkich ludzi.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, second napisał:

Są też ludzie, którzy stosują białko sojowe, bo najtańsze i nie widzą potrzeby dołożenia chociażby do produktu ze średniej półki. W końcu i to białko i tamto, skład podobny, wykresy podobne, więc po co dopłacać?

 

Gościu, ale po co przywoływać zupełnie inny produkt ? Dyskusja odnosi się do porównania odżywek tego samego rodzaju, no przynajmniej ja o tym próbuję pisać. No i skąd ta pewność, że masz ten mityczny produkt najwyższej jakości ? Bo na razie wychodzi na to, że działa najprostszy mechanizm "drogie, to musi być dobre". 

 

25 minut temu, kanabis napisał:

A ten znowu z tymi naiwnymi skanami probek dostarczanych przez samych producentow jako wyznacznik jakosci. Kto robil te badania? Pierwszy lepszy konsument czy na zasadzie ze producent dal probke do laboratorium na przebadanie nawet nie wiadomo czy tego samego bialka.

Jak mowilem ja sie nauczylem ze za jakosc trzeba zaplacic a ty dalej mozesz wierzyc w wyprodukowanie czegos dobrego tanim kosztem i w jednorozce 

W sol drogowa zamiast kuchennej tez ludzie nie wierzyli i bylo "spisek z producentem i forumowiczami"!

W linku do sklepu są te badania, ale ułatwię Ci sprawę : zamawiał producent i jacyś forumowicze, więc zapewne dla Ciebie nie "pierwsi lepsi", no trudno. Powiedz jeszcze panie oświecony (tylko zostańmy w temacie odżywek, nie orzeszków w czekoladzie), na czym się tak nauczyłeś tej zasady płacenia za jakość ? Wysyłałeś sam jakieś próbki czy robiłeś porównania zdjęć sylwetki po miesiącu "stosowania" taniego i drogiego białka ? Naiwne jest łykanie marketingowej papki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...