Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

FES w znaczeniu epizodu The Answer nie będzie.

 

Niektóre usprawnienia z FES i P3P będą.

 

Dodatek, dodatkiem, ale ile osób z czystym sumieniem może powiedzieć, że szczerze im się ten The Answer podobał, czy to od strony gameplay'u, czy to fabularnie? Gameplay to 90% lochy przerywane sporadycznie mocno naciąganymi i niekonsekwentnymi cut-scenkami, które może i odrobinę rozwijają bohaterów, ale częściej ich wręcz psują. Generalnie fabuła trochę psuje to, co było w końcówce głównej gry. Taki dodatek na siłę. Poniekąd się nie dziwię, że się go wypierają.

 

Za to w remake'u będą dodatkowe wątki fabularne dla różnych postaci, w tym tych z drużyny, których nie było w podstawce. Jeśli to coś w stylu S-Linków babki z P3P, to uznaję to za plus.

Odnośnik do komentarza

True Ending z nazwy, ale czy faktycznie potrzebne to było?

 

Ok, kilka dobrych wątków, trochę rozwinięcie, czy tam przekazanie graczom jasno, co się wydarzyło pod koniec P3 i dlaczego. Ale właśnie przez pryzmat czasu mnie się to nie do końca podobało, bo P3 zakończenie miało dobre, poniekąd otwarte. A w The Anwser nagle

Spoiler

wszyscy załamani, zdołowani, do tego stopnia, że są skłonni walczyć między sobą w pewnym momencie. 

Dla mnie to takie side-story bardziej, aniżeli true-ending. Motyw z Aigis też trochę niekonsekwentny względem zakończenia The Journey.

 

Afair ekranizacja P3 też nie uwzględnia The Answer. Nie wiem, jak Manga. Dlatego chyba faktycznie nie jest to uznawane jako "kanon". P3P przeszedłem ponownie teraz w niedzielę i jak dla mnie zakończenie jest satysfakcjonujące.

 

 

Z innej beczki, jeszcze a propos P3P - jednak poziom S-Linków chłopaka jest mocno archaiczny na tle babki. Tym samym w pewnym stopniu szkoda, że remake je powtórzy. Tzn. rozumiem, że byłaby kontrowersja, gdyby coś zmienili względem oryginału, ale kurczę, po tylu latach to już nie robi dobrego wrażenia. No chyba, że przerobią trochę dialogów. Ale tyle, co na szybko odpaliłem NG+ chłopakiem, to szybko sobie przypomniałem, jak błahe były problemy tych nastolatków i jak antypatycznie niektórzy z nich wypadali.

 

 

Przy okazji, "you can pet the dog":

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, michu86- napisał:

Jeszcze raz po polsku poproszę?

 

Odpowiedź pod względem rozgrywki to była słabizna, ale fabularnie to jednak było prawdziwe zakończenie historii. Także tego. Chyba, że stwierdzili (oni czyli Atlus), że jest niekanoniczny (nieoficjalny), może chodzi o to, by nie wkur.wiać "związkowiczy" (tacy ludzie, którzy łączą w pary romantyczne różnych bohaterów z gierek i obrzucają się potem gów.nem na Twitterkach). :whatuh:
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I tak jest niebo lepiej od oryginału, ale faktem jest, że to może odrobinę 'lepszy' Mementos.

 

Korci mnie zrobić P3P na 100%, bo została mi tylko garstka osiągnięć (ale grę trzeba przebrnąć drugi raz w tym celu), ale też przyznaję, że mi już trochę brzydną te lochy. Do tego stopnia, że chyba nie będę na premierę grał w P3R. Na Steam kupię grę przy okazji obniżki, bo nigdzie cyfra nie ucieknie. Pudło bym chciał, albo kolekcjonerkę, ale to wszystko będzie zależało od ceny.

 

W jakimś tam stopniu trochę się wkopali z tym P3P, bo niby fajnie, że port wydali, ale np. ja na świeżo po jego przejściu nieszczególnie mam ochotę na "powtórkę".

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, pawelgr5 napisał:

Ja zrobilem P3P w tym roku a i tak mnie kusi zeby zobaczyc te wszystkie scenki i wydarzenia z postaciami na ekranie a nie gadajace glowy. Sam tartarus i tak wyglada duzo lepiej niz w P3P wiec wjedzie day 1 na XSX. Chociaz ciagle nie wiem czy nie lepiej kupic na Steam :/ 

Wygląda na to, że największe zmiany będą właśnie w "Social", bo z tego co widziałem, to i Tartarus i bossowie Full Moon to totalnie bez niespodzianek, nowi wiadomo - będą się super bawić, ale jak ktoś grał w FES/Portable to trochę szkoda, że tego nie przekształcili w coś lepszego, typu pałace z P5. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...