Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda wlasnie, ze nie zrobili trailera "czworki" z MGS main theme bo slyszac ta muzyke, az ciarki przechodza po plecach :)

IMO jest jeszcze szansa, sądzę, że przed premierą gry dostaniemy jeszcze jeden trailer.

Osobiscie mysle, ze w maju odbedzie sie Sony Gamer's Day i wlasnie wtedy zaprezentowany zostanie kolejny material dotyczacy MGS4. Sony z pewnoscia zaprosi na swoja wystawe panow z Konami, aby podbudowac i tak juz potezny hype na MGS4. W koncu przygody Snake'a sprzedadza nie jedna konsole PS3. Co do premiery gry - mysle, ze odbedzie sie albo pod koniec maja, albo w czerwcu.

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza
Bardziej mnie wkurza mniej portów USB i brak czytnika kart.

 

czytnik kart mozesz dokupic luzem za okolo 20 zł (na alegro pewnie za 5zł ;p) to samoz rozgałeziaczem usb :P (5-30zł) i z jednego portu usb robi sie 4 albo 8 albo ile chcesz :D są rozne modele ;> ja sam uzywam w kompie huba-usb z przedluzaczem bo wtyczki mialem tylko z tyłu kompa i nie chcialo mi sie sięgać:D

wiec cena kosnoli spadła abrdzo a jak ktos potrzebuje to wszystkie uszczerbki moze nadrobic za grosze (dysk troszke wiecej ale i tak ejst luz bo mozna kupic 250gb za taką samą cene jak do X360 kupi sie 20gb (ofiajlny, jedyny pasujący do Xa;p)

 

jest luz, ja czekam z kupnem ps3 na pojawianie sie wlasnie mgsa (i paru innych, moze jeszcze jakis zestaw z dual shock3 sie pojawi ;> i kupuje :lol: (na ps3 kase mam teraz, musze jeszcze na tv dozbierac :P)

Odnośnik do komentarza

Czytnik kart mozesz dokupic, rozgaleznik mozesz dokupic, tym tokiem myslenia zewnetrzny naped do Xa to pomysl roku. Nie, nie mowie ze tanszy model to zly pomysl, ba,jest on bardzo dobry ale dajcie spokoj i przestancie wymieniac "braki" w stosunku do poprzednich modeli jako zalety i "nic sie nie stalo". Niech w kolejnym modelu wyjma cos jeszcze. Wszyscy dostali by torsji ze szczescia.

Odnośnik do komentarza
Denerwuja juz mnie informacje na temat "czworki", ktore zawieraja spoilery( male, ale jednak sa).Zamiast tego podaliby 100% date premiery oraz napisali co bedzie zawierala edycja limitowana :P

Date premiery to Konami ma ogłosić na Game Developers Conference 18-22 lutego w San Francisco, co do limitowanej edycji to pewnie powiedzą o niej coś wiecej w okolicach premiery, raczej nie za szybko...

Odnośnik do komentarza

Co do tego czy snake popełni samobójstwo, to nie byłbym tego taki pewien. Scena z trailera e3 2006 ma wg mnie znaczenie raczej symboliczne i wydaje mi sie ze nie bedzie jej w grze. Snake rozliczający sie z życia - OK, ale nie powinno tam paść słowo MEME. To tak jakby w MGS3 The Boss wypowiadała słowo SCENE, lub Solidus w MGS2 również MEME, GENE o tym opowiadał często Liquid, Ale nigdy słowa te nie padały wprost, dlatego scena w której Snake wypowiada słowo MEME mi tu nie pasuje. I scena rozgrywa sie jak na to wygląda na Bliskim Wschodzie, pierwszej w kolejności lokacji, wiec Snake nie może popełnić samobójstwa z oczywistego względu. Tak więc Snake może umrzeć, ale raczej nie popełni samobójstwa. I mam takie przeczucie, że Kojima zakończy MGS4 śmiercia Snake ze starości. Najbardziej oczywisty powód będzie w tym przypadku najlepszy...

Odnośnik do komentarza

wikipedia

Mem (od gr. mimesis - naśladownictwo). W memetyce to nazwa jednostki ewolucji kulturowej, analogicznej do genu będącego jednostką ewolucji biologicznej. Termin został wprowadzony przez biologa Richarda Dawkinsa w książce Samolubny gen.

 

Memy powielają się poprzez naśladownictwo, w procesie ich replikacji działa dobór naturalny. Podlegają również mutacji.

 

Aktualnie w memetyce istnieją równolegle alternatywne definicje pojęcia memu:

 

* Mem jest jednostką informacji kulturowej zapisanej w mózgu. Jego oddziaływanie jest widoczne dzięki obserwacji efektów socjotypowych.

* Mem jest jednostką informacji zapisanej w mózgu lub na innym nośniku - w książce, na płycie CD, na ulotce reklamowej itd. W tym przypadku pojęcie memu i socjotypu się zlewa.

* Mem jest autonomiczną strukturą neuronalną w mózgu, która jest nośnikiem informacji kulturowej.

 

Dość jasnym wytłumaczeniem istoty memu może być to, przytoczone przez Susan Blackmore w książce Maszyna memowa: "Jeśli wasze irytujące nucenie przy pracy zaraża resztę biura obiema zwrotkami Jeruzalem Blake’a, to memem jest cała ta natchniona pieśń. Jeśli zarażacie ich samym tylko „Da da da dum”, to memem są te właśnie stare dobre nuty"

 

Richard Brodie podzielił memy na:

 

* memy-kategorie - memy, którymi kroimy świat na kawałki, klasyfikując i nazywając rzeczy

* memy-strategie - przekonania dotyczące skutków i przyczyn.

* memy-skojarzenia - wiążą memy ze sobą. Przyswojenie memu-skojarzenia sprawia, że pojawienie się jednego obiektu wyzwala natychmiast odpowiednie uczucie.

 

Określił też, co nazywać należy dobrym memem. Jest to mem, który z łatwością rozprzestrzenia się w populacji.

 

Wynikiem ekspresji memów są socjotypy, przybierające postać języków, melodii, projektów, wartości moralnych i estetycznych, wzorów działania, czy czegokolwiek innego, co można przyswoić dzięki internalizacji i co można przekazać innym jako jedną całość poprzez proces obiektywizacji - eksternalizacji. Memy konkurują ze sobą o środowisko naturalne - pamięć zawartą w ludzkich mózgach i szersze środowisko, w którym się obiektywizują.

 

Memy, które zawierają nakaz samoreplikacji, nazywane są w memetyce wirusami umysłu.

 

Snake mówi że: Wojna się zmieniła, era się zakończyła. Nasza wojna się skończyła. Ale jest jeszcze jedna ostatnia rzecz, którą muszę zrobić. Ostatnia kara, która została mi narzucona muszę usunąć moje geny, moje memy, z powierzchni ziemi. To jest moje ostatnie zadanie. Czyli chce przez to usunąć swoje geny, fakt swojego istnienia, zakończyć niekończąca sie walkę, nie chce przekazywać dalej swoich genów.

Nie zapominajmy jednak że tematem przewodnim MGS4 ma być SENSE. Grigori pomóż bo sie w tym gubie normalnie :D

Odnośnik do komentarza

Wymazać swoje katharsis? Nie zrozumiałem :D

Katharsis kojarzy mi się z oczyszczeniem mentalnym, a wg słownika j. polskiego PWN w literaturze jest to wyzwolenie od strachu i litości poprzez szokujące przeżycie, zaś w kontekście psychologicznym ujawnienie dotychczas nieświadomych przeżyć o charakterze urazowym i usuwanie towarzyszącego im napięcia emocjonalnego.

 

Wytłumacz co miałeś na myśli używając słowa katharsis ;)

Odnośnik do komentarza

Chyba chodziło o "fatum", też z greckich tragedii ;). Zdarza się.

 

Co do "scene", to ja to widzę tak : jednostka położona w określonej sytuacji (zbudowanej przez kogoś, jak scena, na przykład sytuacja polityczna zbudowana przez polityków) działa inaczej, niż by to było w innej sytuacji, chociaż postacie się nie zmieniają. Nie zmienił się aktor, tylko scenariusz, może tak. Najlepiej ujęła to The Boss : wczorajszy przyjaciel może być jutrzejszym przeciwnikiem.

Odnośnik do komentarza

Sorry jesli pisze w zlym temacie ale nie znalazlem MGS ogolnie a chcialbym sia Was o cos zapytac. Ostatnio napisalem ze nie kupie mgs4 bo mnie to nie kreci ale od tego czasu strasznie duzo o tym myslalem i chcialbym sie wkrecic w ta historie gdyz wszystko co przeczytalem wyglada bardzo zachecajaco. Moje pytanie brzmi:

Jakie gry powinienem kupic? Wiem ze wyszlo np Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ale potem Metal Gear Solid 2: Substance wiec chcialbym sie dowiedziec ktore czesci kupic i w jakiej kolejnosci powinienem grac zeby najlepiej wszystko zrozumiec.

Mam nadzieje ze nie zakrecilem zbytnio pytania ^_^

 

Dodam tylko ze MGS na PSX doszedl do mnie dzisiaj i wiem ze ten na 100% jest pierwszy :P

Odnośnik do komentarza

Chronologicznie historia przedstawia się

 

MGS3

MGS1

MGS2

 

ale najlepiej będzie jak będziesz po po prostu przechodzić serie w kolejności wydawania(wtedy uświadczysz zaskoczenia w mgs3 gdy dowiesz się czemu niektórzy są dziś tacy a nie inni).MGS2S to praktycznie to samo co MGS2 ze zbiorem wielu misji ,które nie są powiązane z fabułą,więc ja bym brał bez wahania zwykłego MGS2 ,tym bardziej ,że kosztuje grosze.Za to przy MGS3 to polowałbym na MGS3S z racji na dodanie do rozgrywki kamery 3D-na prawdę niesamowita różnica na plus bo wielu kamerę w zwykłej trójce przeklinało

Odnośnik do komentarza

Chronologicznie to by było:

 

Metal Gear Solid 3: Snake Eater/Subsistence PS2

Metal Gear Solid: Portable Ops (Plus) PSP

Metal Gear MSX/PS2 (w MGS3:S) - wersja na NES-a to zupełnie coś innego

Metal Gear 2: Solid Snake MSX/PS2 (w MGS3:S) - wersja na NES-a to zupełnie coś innego

Metal Gear Solid (Integral) PSOne

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty/Substance PS2

 

Metal Gear Solid 4 PS3

 

Wiem, że troszkę od tematu, ale gwoli wyjaśnienia. Do szczęścia na razie potrzebne jest Ci jedynie PS2, możesz wszystkie poprzednie części prócz MGS:PO zaliczyć. Potem tylko PSP i PS3, masz pełną serię. Ac!dy, Ghost Babel się nie liczą, one są jakby obok serii.

Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel 1 i niedługo 2 to interaktywne komiksy opowiadające o wydarzeniach z MGS 1/2.

Jeśli chcesz zaliczyć wszystko w odpowiedniej kolejności, łykaj gry właśnie tak jak napisałem.

Jaka jest róznica między Snake Eater/Subsistence, Sons of Liberty/Substance, MGS zwykły a Integral? Te drugie są bardziej dopakowane, mają dodatkowe bonusy a Subsistence ma 2 pierwsze części gry w sobie.

 

 

Metal Gear Solid 4 będzie fajne. Wkurza tylko stary Solid Snake i że nagle nauczył się CQC.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...