Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie kompletnie z innej beczki. Na stanie mam MGS2, problem jest taki, że jest on po włosku, co rujnuje przyjemność z tej gry. W kwietniu/maju będe posiadaczem PS3. Trailery MGS4 rajcują mnie bardzo mocno. I tu właśnie: Czy będę mógł czerpać przyjemność z MGs4 nie znając MGS2? MOżliwe, że przejdę MGS3 (mam taką nadzieje, ktoś ma na sprzedaż?). Czy fabuła jest aż tak skomplikowana?

Odnośnik do komentarza

Fabuła MGS 4 jest bezpośrednią kontynuacją tej z MGS 2 więc bez niej nie da rady. MGS 3 wile tutaj nie pomoże skoro i tak w kilku miejscach stara się w jakiejś części wyjaśnić to co zostało zarysowane w dwójce. Ale jeśli masz grę możesz przeczytać dialogi po polsku co pomoże Ci w zrozumieniu gry:

 

http://www.metalgearsolid.us/articles.php?cat_id=19

Odnośnik do komentarza
To chyba głosy w Twojej głowie.

 

możliwe. dziwne jest jednak to, ze Old Snake bardziej teraz przypomina tego rzekomego Big Bossa przez wiek. Kojima coś jednak ukrywa przed nami bo jesli chodzi o postac Snake'a to nic tu sie nie trzyma kupy. Sa dwie mozliwosci: albo bedziemy mieli w MGS4 Solida i Big Bossa lub te dwie postacie ukazane na plakacie to ta sama jedna osoba, poprostu pokazane jest jak Solid wygladal kiedys a jak teraz (identycznie jak Big Boss). Do tego jest wiele niedopowiedzianych kwestii: co sie stalo z Arsenal Gearem i MG ray'em ?

Odnośnik do komentarza

MG raya będziesz mieć na pewno,nawet pojawił się w jednym z trailerów.Old Snake przypomina bardzo Big Bossa bo jest JEGO klonem więc raczej np Michaela Jacksona nie będzie przypominać.Big Boss już dawno nie żyje ale kilka plotek mówiło,że pojawi się w MGS4-niektórzy mówią ,że w formie retro,inni że Patrioci jakoś genetycznie go ożywią .Czas pokaże jak się sprawa potoczy i co dostaniemy w gotowej grze.

Odnośnik do komentarza
tak Was chcę poddenerwować troszkę :P

Jak sądzicie? pojawią się jakieś postacie z czasów akcji w OH i Zanzibarze? Ellen, córka Pettrovicha? Kessler?

 

Hmm... fajnie by bylo jakbyśmy dostali w MGS4 jakaś postać z MG czy MG2 SS, na razie nie zanosi sie na to, choć Payton mówił ze powróca postacie których za bardzo sie nie spodziewamy...

 

P.S czy ktoś nie wie czy narrator MGSagi i narrator z MGS3 Existence disc to nie ten sam głos. Chodzi oczywiście o głos w japońskiej wersji.

Odnośnik do komentarza

Podobno to dziecko Olgi i to zaczęło wiele plotek z uwagi na to ,że na trailerach mała ma już kilka lat ,a na artworku jest bobas.Albo to jakiś wczesny concept i w założeniach tak miały wyglądać postacie albo(co wg mnie jest bardzo prawdopodobne) akcja MGS4 będzie się działa w dużym przedziale czasowym(to tłumaczyłoby to ,że Snake odwiedzi tyle lokacji,ciężko to sobie wyobrazić by Snake podróżował po całym świecie a akcja gry działa się w przeciągu tygodnia).Ja jestem skłonny iść o zakład,że dostaniemy grę o naprawdę sporej rozpiętości czasowej

Odnośnik do komentarza
...albo i samego Raidena - z Rosemary...

Z tym może być problem bo Raiden jest kimś o nieokreślonej płci i nic "tam" nie ma, wiec ciekawe jakim cudem Rose mogła być z nim w ciaży. Dlatego myśle ze chodzilo tu o Sunny, artwork jest z 2005 roku wiec we wczesnym koncepcie mogła być takim bobasem. A rzekome dziecko Raidena to albo ściema albo nie jego dziecko...

 

He he to jest kanał David Hayter'a na Tubie, aktos do jego filmu rzucił komentarz:

 

http://pl.youtube.com/user/GuyverSnake

 

"hello David. Is it possible for you to tell us the mgs4 ending? Come on, throw us a bone will ya?"

 

DH: "No problem,

 

I recorded it a few months ago, but I think there is a scene with Snake, or Otacon or something... And then the credits roll, giving fans a bunch of interesting information about the people who made the game!

 

It's gonna rock!"

Edytowane przez J.D
Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanie kompletnie z innej beczki. Na stanie mam MGS2, problem jest taki, że jest on po włosku, co rujnuje przyjemność z tej gry. W kwietniu/maju będe posiadaczem PS3. Trailery MGS4 rajcują mnie bardzo mocno. I tu właśnie: Czy będę mógł czerpać przyjemność z MGs4 nie znając MGS2? MOżliwe, że przejdę MGS3 (mam taką nadzieje, ktoś ma na sprzedaż?). Czy fabuła jest aż tak skomplikowana?

 

 

Co za pytanie. Bez znajomości MGS1, MGS2 i MGS3 nie masz w ogóle co podchodzić do tej gry :P.

Fabuła jest mega-skomplikowana w MGS-ach i o to chodzi!

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

"Nie ukonczylesz poprzednich emgieesow? Nie kupuij 4 !11"

 

Sranie w banie.

 

Jezeli nie jest jakims spaczonym masochista i MGS4 ma za gre, a nie za jakiegos super mesjasza, to niech bierze smialo. Nie wiem, o co chodzi z tymi poprzednimi czesciami, to nie jest postepowa literatura techniczna, tylko gra.

Edytowane przez komar737
Odnośnik do komentarza
"Nie ukonczylesz poprzednich emgieesow? Nie kupuij 4 !11"

 

Sranie w banie.

 

Jezeli nie jest jakims spaczonym masochista i MGS4 ma za gre, a nie za jakiegos super mesjasza, to niech bierze smialo. Nie wiem, o co chodzi z tymi poprzednimi czesciami, to nie jest postepowa literatura techniczna, tylko gra.

Oczywiście można się w zupełności zaspokoić samym MGS4, Payton mówił w jednym z wywiadów (http://metalgearsolid.us/readarticle.php?article_id=548), że poprzednie części mogłyby wcale nie istnieć, ponieważ wszystko w MGS4 jest streszczone.

 

Mimo wszystko uważam, że jest znacznie ciekawiej, gdy zna się poprzednie części. Podobnie miałem z Onimusha 4, która tylko dodatkowymi, niemymi dialogami nawiązywała do Onimusha 1-3 i tylko to starczyło, by frajda z poznawanej historii była znacznie większa (dla mnie).

 

No ale ja jestem spaczonym masochistą :)

Odnośnik do komentarza

no widzicie jak od razu żywiej? :-)

podzielam pogląd, że fajniej znać poprzednie części, bo wtedy pewne niedopowiedzenia w grze są puszczeniem oka w kierunku wiernych fanów serii...

 

co do kolejnych zawirowań fabularnych - czy sądzicie, że EVA to TA EVA? Czy może córka EVY i Big Bossa. Przecież w końcówce była akcja między nimi. Teraz dziecko może już mieć tak pod pięćdziesiątkę...

Odnośnik do komentarza
no widzicie jak od razu żywiej? :-)

podzielam pogląd, że fajniej znać poprzednie części, bo wtedy pewne niedopowiedzenia w grze są puszczeniem oka w kierunku wiernych fanów serii...

 

co do kolejnych zawirowań fabularnych - czy sądzicie, że EVA to TA EVA? Czy może córka EVY i Big Bossa. Przecież w końcówce była akcja między nimi. Teraz dziecko może już mieć tak pod pięćdziesiątkę...

Big Boss był już wtedy bezpłodny.

Odnośnik do komentarza
To chyba głosy w Twojej głowie. Snake jest kolonem BB, posiada jego geny recesywne i przekroczył już wiek swojego genetycznego ojca więc teraz starzeje się szybciej. (...)

Rzecz w tym, że właśnie PO osiągnięciu wieku Big Bossa z okresu pobrania materiału genetycznego (1971) Snake powinien starzeć się w normalnym tempie. Tak przynajmniej mówią znane nam dane o klonowaniu.

Odnośnik do komentarza
Eva wyglada raczej na mocno przypudrowana siedemdziesiatke.

Eva w MGS3 miała 28 lat , akcja ''czwórki'' rozgrywa się najprawdopodobniej w roku 2015-2016 i Evka może mieć 77-78 lat!

Aha , niechce zaśmiecaś forum ''zbędnymi dywagacjami'' , ale napisze coś niezwiązanego z fabułą gry.

Wiemy że Kojima jak twożył postacie ze swojej gry czasami upodabniał je do aktorów ze znanych filmów (np. Big Boss -Kurt Russel z ''Ucieczki z Nowego Yorku''.)

Wydaje mi się że Eva jest podobna do 66 letniej amerykańskiej, aktorki Jane Fonda.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...