Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Szykuje sie jeszcze jakis glosny exclusive na x360? W zasadzie na ten moment zostal mi tylko Gears of War 3 (Halo i Forza mnie nie interesuja) a reszta to multiplatformy. Chce sobie sprawic PS3 dla MGS4 i kilku innych tytulow i mysle czy klocka trzymac w szafie, czy sprzedac na allegro poki konsola, dysk 120GB i pad trzymaja osobno calkiem niezle ceny.

Odnośnik do komentarza

Szykuje sie jeszcze jakis glosny exclusive na x360? W zasadzie na ten moment zostal mi tylko Gears of War 3 (Halo i Forza mnie nie interesuja) a reszta to multiplatformy. Chce sobie sprawic PS3 dla MGS4 i kilku innych tytulow i mysle czy klocka trzymac w szafie, czy sprzedac na allegro poki konsola, dysk 120GB i pad trzymaja osobno calkiem niezle ceny.

 

Raczej niet. Odświeżone Fable, ale to nic urywającego du.pę. Bierz ps3, ale mgs4 polecam obejrzeć na YT (tak polecili mi tutaj i nie żałuje), ale tlou czy inne uncharted to koniecznie ograj.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej, witam wszystkich to mój pierwszy post tutaj, więc jak popełnię jakieś forumowe faux pas to proszę o wyrozumiałość ;)

 

Ostatnimi czasy doszłam do wniosku, że jak zagram w jeszcze jedną grę której głównym elementem jest strzelanie i ogólnie bieganie od mapy do mapy z celem wpieprzenia czemuś to mnie szlag trafi, w związku z tym poszukuję gier, które nie załapują się pod tą klisze. Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi o to, że w grze nie ma być żadnej konfrontacji/walki etc. Chodzi po prostu o to, żeby: A. walka była jakoś ciekawie rozwiązana, niech to nie będzie kolejny point and kill z wariacją na temat, nieważne z jak fajną fabułą.  B. Niech walka nie będzie podstawowym elementem gry ale jednym z wielu, albo chociaż niech będą jakieś alternatywy, czyli coś co mogę robić w między czasie (np.: zwiedzanie, parkour etc.). C. Ogólnie gry z jakimiś innymi, ciekawymi elementami, zagadkami, elementami zręcznościowymi też mnie interesują.

 

Okej, to może kilka przykładów gier, które posiadają (wg mnie) powyższe cechy, ale już w nie grałam:

 

AC - podobały mi się, nieco szablonowe, ale zawsze miałam coś fajnego do roboty

Dishonored - zawsze miałam wybór czy wolę się przekraść, czy komuś wbić nóż pod żebra. fajne moce, fajny klimat, niezła fabuła

Gry Bethesdy - bo zawsze mogę wybrać czy chce iść sobie zwiedzać czy biegać od questa do questa i siać zniszczenie.

Wolf Among Us - za fabułę, klimat i bardzo gładkie poradzenie sobie z walką

Rayman - chyba wiadomo czemu nie zaliczam tego do point and shoot :P

 

Długo by wymieniać, jak już w coś grałam to po prostu dam znać. Mirror's Edge kupuję w przyszłym tygodniu więc też nie trzeba mi polecać.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście wszystko zależy od preferencji grającego, ale to taka moja ulubiona lista.

 

  • Trylogia Mass Effect - ten cykl koniecznie trzeba ograć
  • Red Dead Rademption - idealnie wkomponowuje się w twoje oczekiwania, bardzo dużo do roboty, spory i piękny świat do zwiedzania
  • Wiedźmin 2 - jeżeli jesteś obeznana choć trochę z bohaterem Sapkowiskiego zagrać należy koniecznie, w innym wypadku wielu rzeczy można po prostu nie zrozumieć.
  • Darksiders 1 i 2 - świetne action-adventure
  • Deus Ex - lubisz cyberpunk i sf - pokochasz tę grę
  • Portal i Portal 2 - strzelania nie uświadczysz, ale do rozruszania szarych komórek jak znalazł,
  • tutaj od siebie polecę pakiet Orange Box (kompletny Half-life 2 + Portal), Half-life 2 jest niby strzelanką, ale fabuła i wykonanie czyni ten tytuł nieśmiertelnym, z tego samego powodu polecę też Bioshock 1 i 2.
  • Brutal Legend - taka trochę gra pokraka, Schafer nie bardzo chyba wiedział co zrobić i dodał irytujące elementy RTS do nietypowego, można by rzec - sandboxa; o ile strasznie mnie one wkurzały, o tyle przemogłem się, bo historię w Brutal Legend warto przeżyć.
Odnośnik do komentarza

jako fan metalu nie polecę Brutala - początek jest świetny, soundtrack ZA(pipi)ISTY!!! ale gra później z oczekiwanego action adventure robi się pseudo rtsem z bardzo średnią grywalnością. Niby wszystko jest grafa, muza, bohater, jaja, otwarty świat a gry nie ukończyłem - kto widział mój podpis wczesniej ten wie, że rzadko to sie zdarza. Resztę polecę od Andreala jak najbardziej. A Half Life 2 szczególnie Ep2 to jest masakrator!!!

Odnośnik do komentarza

Andreal dziękuję za listę ale po pierwsze w większość z tych gier już grałam (o czym oczywiście nie mogłeś wiedzieć bo przecież nie czytasz w myślach ;) ) a po drugie większość z tych gier jest dokładnie tym czego chcę uniknąć.

 

Mass Effecty - suma summarum jest to bieganie od areny do areny i strzelanie. Tak wygląda większość questów. Ale oczywiście masz racje, bardzo fajna seria, aczkolwiek Mako z jedynki dalej śni mi się w najgorszych koszmarach.

 

Darksiders - no to dopiero jest rozwałka... w Mass Effectcie to chociaż próbowali zrobić jakąś różnorodność :P A tak serio, też bardzo fajna seria, z nawet niezła fabułą i fajnymi bossami (i wstawkami a'la Panzer Dragoon <3) ale znowu, dokładnie to w co nie chcę grać.

 

Wiedźmin 2, Brutal  Legend, Portale - grałam

RDR - stoi na półce w wersji GOTY, jak mi nikt nic fajniejszego nie zaproponuje to pewnie będę grać po Mirror's Edge.

Odnośnik do komentarza

to się chociaż jakiegoś gejmertaga podaje co by nie pisać po próżnicy...

 

Pozostało mi poradzić coś z gier Arcade, tam tego sporo, na ten przykład doskonałe Beyond Good and Evil HD, mam Dust: An Elysian Tales, ale jeszcze nie miałem kiedy grać.

 

Nic fajniejszego od Mirrors Edge i RDR nie znajdziesz (zaraz ktoś wpadnie z GTA...)

Odnośnik do komentarza

Dust Elysian Tail przechoooj jest ukończony, Mark of Ninja - przechoooooj gra - ukończone - obie to 9+/10, Beyonda polecam - zrobiłem na 100% na ps2, OKAMI HD wyszło na 360??, Alan Wake jest jeszcze - trochę się strzela ale fajny małomiasteczkowy klimacik ala powieści Kinga - ja się w weekend biorę na poważnie. Deusa możesz łykać w ciemno - tylko z bossami chyba trzeba się strzelać, klimat mega, możesz sprawdzić Remember Me - przyjdę do domu to rzucę okiem na półkę. Pierwszy Prince of Persia - cell shading - może Ci podejść - platformer bardziej niż gra akcji i bardzo ładna - walka jest tam tylko 1 na 1 i prosta jak drut.

Odnośnik do komentarza

Okami HD tylko na PS3, Alan Wake jednak bardzo mocno oparty na strzelaniu: eksploracja -> strzelanie i tak w kólko.

 

Far Cry 3 - gejmplejem zbliżony do AC, ale to w końcu Ubi, więc podobieństwa być muszą, bardzo dużo łażenia jak masz ochotę, mi pasowało, gra na jakieś 40 godzin z wąchaniem kątów.

 

Overlord 1 i 2 mi się przypomniały, jako Zły kierujesz banda swoich Minionów, całkiem dobre to jest.

 

Aha, Fez się ciekawie zapowiada, grałem tylko w trial i w ostatniej promocji już nie brałem za względu na nadmiar gier...

 

Przygodówki... coś tam jest, np Monkey Island SE :D

Action Adventure 

Edytowane przez Andreal
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Feza łyknąłem i polecam 10-/10 (zrobiłem wszystko). Kosmos zagadki, muza!!!!, lokacje - pomysłowość. Overlordy jak najbardziej- skończyłem oba - fajowe gry. Polecam zacząć od jedynki, dwójka bardziej rozbudowana ale ma duże problemy z frameratem. Obie tanie jak barszcz, z tym, że jedynke tak nie klatkuje jak dwójka w dalszych levelach.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za propozycje, popatrzyłam i Dust wygląda bardzo fajnie (już ktoś kiedyś mi polecał tą grę), mark of the ninja nie znałam, ale zrobię podejście ;). Andreal dzięki za przypomnienie mi o Overlordzie. Kiedyś zaczęłam, mam obie części w domu, nie skończyłam bo to były czasy kiedy grałam w 5 gier na raz i żadnej nie kończyłam :P Pamiętam tylko, że humor był bezbłędny m.in. obozy pracy niziołków z dyniami i napisani Obey!.  Far Cry 3 - widziałam jak mąż grał, gra zapowiada się bardzo fajnie, ale na razie odpuszczam, czasem pykamy w coopa to mi na razie wystarczy. Alan Wake - za(pipi)ista gra, ale muszę się przyznać, że jestem strasznym cykorem :P Miałam spory problem z Bioshockiem przez to, ale spiełam się, żeby dokończyć fabułę.

No to mam kilka tytułów, ale jak ktoś zna jeszcze jakieś niebanalne gry to ja zawsze dopiszę do listy :)

Co do podawania gamertaga: mam z tym złe doświadczenia, staram się tego unikać.

Odnośnik do komentarza

ilomilo - mega logiczny wypas nawet dla dla dwóch osób w kooperacji w świetnej stylistyce, przepięknie stylizowana gra. Z narzeczoną wciągnęliśmy i było fajowo - tylko naprawdę pod koniec wymagająca myślenia. POLECAM!! Braid i Winterbottom - też świetne gierki logiczno platformowe - BRAID to klasyk!!! Tak samo Limbo!!!! Z Xbox live jeszcze - Braciaki - Brothers- must have dla Ciebie, każdej kobiecie się podoba. Z dziewczyną dwa razy ukończyliśmy The Cave - takie nowe wydanie Dizzyego tylko zamiast jajca wiele postaci do wyboru (sterujemy 3) coop do trzech osób. Świetny humor, Giana Sisters może Ci też podpasić jak lubisz Rayman - nie jest to ten poziom ale taka gra na 7+/10. Insanely Twisted Shadow Planet - jedna z lepszych metroidvanii w jakie grałem. Taki odpowiednik Aquarii na 360 tylko, że na obcej planecie i ufo sterujemy (szkoda, że Aquaria nie wyszła na konsole). Splosion man i jego narzeczona - tylko to jest troszku hardkorowe później - platformer 2D, zaś wczesniejsza gra tego studia The Maw jest bardzo fajnym platformerem 3D ze świetnymi pomysłami i humorem - tylko tutaj grafa może Cię odrzucić. Obczaj trailer co ten The Maw wyprawia hehehe. Outland - action adventure 2D w pięknej stylistyce, polecam. Tak samo Deadlight - fajny action adventure 2D z zombiakami. LAZY RAIDERS - fajna logiczna gra, jest też na smartfony. Oj na LIVE jest tego masa jeszcze Trine 2!!!, Orcs Must Die każda gra ma demo- wymieniłem hiciory, które praktycznie wszystkie ukończyłem lub brakuje mi niewiele i mogę polecić. Niektóre mają coopa. Super Meat Boya Ci nie polecam bo mimo, że świetny to mało co nie wywaliłem TV przez okno :-)

Edytowane przez adamst85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A Half-Life 2? Z Orange Box'a? 

Jeżeli lubisz horrory to Dead Space, ale tylko 1 część bo 2 i 3 może zniechęcić dużo większa ilością strzelania.

Może Dead Rising? Jest dość trudny na początku, ale jak już się ogarnie co i jak jest niezły.

Resident Evil: Revelations? Co prawda sporo strzelania, ale to całkiem udany Resident.

No i może jakieś slashery? Zabijania jest tam sporo, ale zazwyczaj jest ciekawie rozwiązane i raczej nie nudzi się zbyt szybko. Poleciłbym:

Devil May Cry 4

DmC Devil May Cry

Byonetta

Diablo III (inna półka, ale ciągle hack'n'slash)

A! I jak mógłbym zapomnieć o Bioshocku?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...