Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Gwarancja różni się w zależności od kraju. Tak samo Niemiec mógłby iść do sądu, że ma rok gwarancji na PS5, a Polak 2 lata. To tak nie działa :) Zresztą dałam wyżej rzeczywisty przykład LG. Ich TV Oled w niektórych krajach mają 5 lat, w innych 2 lata gwarancji. 

Na ps5 w Polsce też jest 12m gwarancji. 24m masz z ustawy przez rękojmię, ktora nie jest swiadczeniem gwarancyjnym. I to zupełnie coś innego, bo nie chodzi o okres tylko o fakt że firma świadomie uchyla się od świadczenia gwarancyjnego za wypalenia.

 

Może jął będę miał czas w tyg to zadzwonię do UoKiKu i zapytam.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, easye napisał:

Na ps5 w Polsce też jest 12m gwarancji. 24m masz z ustawy przez rękojmię, ktora nie jest swiadczeniem gwarancyjnym. I to zupełnie coś innego, bo nie chodzi o okres tylko o fakt że firma świadomie uchyla się od świadczenia gwarancyjnego za wypalenia.

 

Może jął będę miał czas w tyg to zadzwonię do UoKiKu i zapytam.

Tak, wiem. Ale nadal masz 2 lata dzięki naszemu prawu. Chciałem Ci tylko pokazać, że prawo też jest różne w różnych krajach. Bo jak Ci się PS5 kupiona w Media zepsuje po 6 miesiącach to idziesz oddać do Media, jak po 18 miesiącach to nadal idziesz do tego samego sklepu. I czy to gwarancja czy rękojmia, jeden pies dla użytkownika :) No ale to już mega OT, więc nie ma sensu ciągnąć. Fakty są takie, że Samsung nie ma nigdzie informacji o gwarancji na wypalenia, więc dla mnie ona nie istnieje. Bo co, wypali Ci się i pokażesz im screen rozmowy z chatem z Bangladeszu? Zostaniesz zabity śmiechem. Dla mnie za duże ryzyko. Anulowałem zamówienie. 

Odnośnik do komentarza

No nie masz racji. Jak Ci się zepsuje PS5 w 18 miesiącu uzytkowania to jedyna Twoja możliwością jest odstąpienie od umowy z tytułu rękojmi. Nikt Ci produktu na gwarancje nie przyjmie. Zgłaszasz się wtedy do sprzedawcy, a nie do Sony (dzwoniąc na infolinie Sony dostaniesz informacje, że gwarancja już wygasła) - dodatkowo to Ty musisz udowodnić sprzedawcy że wada wynikała z wadliwych materiałów, nie wiem, wada była od początku itp. a to nie jest już takie proste i dużo zależy od dobrej woli sklepu.

 

Co do Oleda od Samusnga - masz racje z gwarancją, bo to dobrowolne oświadczenie producenta, mogą sobie zapisać w warunkach co im się żywnie podoba, ale od tego mamy w Polsce rękojmie.

Paragraf 556 artykuł 2 i odstąpienie umowy paragraf 560- jeżeli wada wyniknęła w ciągu roku, składasz oświadczenie do sprzedawcy z tytułu rękojmi (w pierwszym roku udowadnianie ze wada powstała ze złej jakości materiałów Ciebie nie dotyczy) i sprzedawca musi albo zwrócić gotówkę, albo wymienić produkt na wolny od wad. I to głównie chroni konsumenta w naszym kraju. Więcej informacji na infolinia.konsumencka.pl.

 

Tak czy siak monitora za 6k z roczną ochroną na wypalenia w życiu bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, easye napisał:

No nie masz racji. Jak Ci się zepsuje PS5 w 18 miesiącu uzytkowania to jedyna Twoja możliwością jest odstąpienie od umowy z tytułu rękojmi. Nikt Ci produktu na gwarancje nie przyjmie. Zgłaszasz się wtedy do sprzedawcy, a nie do Sony - dodatkowo musisz Ty udowodnić że wada wynikała z wadliwych materiałów, nie wiem, wada była od początku itp. i to nie jest takie proste. 

 

Co do Oleda od Samusnga - masz racje z gwarancja, bo to dobrowolne oświadczenie producenta, mogą sobie zapisać w warunkach co im się żywnie podoba, ale od tego mamy Rękojmie.

Jednak mamy kodeks cywilny i rękojmie - paragraf 556 artykuł 2 i odstąpienie umowy paragraf 560- jeżeli wada wyniknęła w ciągu roku, składasz oświadczenie do sprzedawcy z tytułu rękojmi (w pierwszym roku udowadnianie ze wada powstała ze złej jakości materiałów Ciebie nie dotyczy) i sprzedawca musi albo zwrócić gotówkę, albo wymienić produkt na wolny od wad.

 

Więcej informacji na infolinia.konsumencka.pl.

 

Tak czy siak monitora za 6k z roczną ochroną na wypalenia w życiu bym nie kupił.

Opierasz się na suchych przepisach które tylko brzmią przyjaźnie. Ja już toczyłem pół roczny bój z LG i moim OLED. Za dużo nerwów. W końcu stanęło na moim, ale zaangażowałem wszystkie możliwe instytucje w tym papierowym kraju. A i tak pomogły dopiero znajomości znajomego w centrali LG Polska i bezpośredni kontakt z osobą odpowiedzialną za ogólnopolski serwis na Polskę. Także uwierz, przepis przepisem, życie życiem. Na Twój przepis dostaniesz 10 innych, również zgodnych z prawem. 

Odnośnik do komentarza

Nie.

Może źle reklamowałeś. Podstawowa rzecz to wypełnić właściwie formularz (na prwno nie ten co podsuwaja pod nos), nie używać słowa GWARANCJA tylko REKOJMIA i nie masz szans byś toczył walkę dłużej niż 2 tyg. 

 

Ewentualnie wspominasz ze sprawę zgłosisz do UOKiKu i firma raz dwa zajmuje się Twoim przypadkiem tak jak należy. Kary są ogromne.

 

Odnośnik do komentarza

No tak bo wychodzi na to że rzeczywiście samsung gwarancji nie daje żadnej. 

 

No i musicie rozgraniczyć. Gwarancja-Producent

Rekojmia-Sprzedawca. 

 

Więc jak ktos chce zaryzykować nawet z rękojmią to niech lepiej kupi w jakimś dużym sklepie pokroju MM.

 

Odnośnik do komentarza

W sumie teraz pytanie czy LG da w lutym gwarancję na wypalenia. Bo zaraz się może okazać, że monitorów OLED będzie dużo, owszem, ale bez gwarancji jak w TV. I o ile TV używam od 7 lat i żaden się nie wypalił, tak monitor jednak dużo czasu wyświetla chociażby pasek na dole. Więc ryzyko jest ogromne. A zabawy w chowanie paska i tak dalej to sztuczna proteza i mija się z celem. 

Odnośnik do komentarza

Na szybko:

+ obraz kozak 

+ brak bandingu i zafarbów

+ jasność 

 

- brak guzików, obsługa jak tv z pilota

- ogólnie jest tizen i wszystkie apki i czuje się jak bym TV kupił 

- Wiesiek menu odpala 16:9 a dopiero w grze jest na cały ekran, Warzone też menu nie ma w całości po szerokości 

- Fortnite chyba rozciąga obraz w bok zamiast dawać większą powierzchnię 

-srebrna ramka widoczna bardzo w ciemności przez światło z ekranu, to samo mailem w LG oled V910. Kurwa nie naucza się dawać czarnych... 

- jak jest światło z sufitu czarny robi się srakowaty

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Odczuwasz jakąkolwiek różnice w stosunku do AW? Nie masz wrażenia, że jest bardzo telewizyjnie zrobiony?

Samsung mocno to ostatnio propuje w niektorych seriach monitorów. Widziałem ostatnio na promce monitor z pilotem poniżej 1000 zł. Mi to nie przeszkadza, nawet będę odpałał apkę netflixa czasem. 
 

Działa jak monitor więc można tego nie odczuć nawet. 
 

Obraz wydaje się lepszy ale może przez to ,że siedziałem miesiąc na ips. Na pewno menu lepsze :D Monitor też jest lepiej wykonany, solidniejsza noga i ogólnie sprawia wrażenie bardziej premium w stosunku do AW.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ukukuki napisał:

Samsung mocno to ostatnio propuje w niektorych seriach monitorów. Widziałem ostatnio na promce monitor z pilotem poniżej 1000 zł. Mi to nie przeszkadza, nawet będę odpałał apkę netflixa czasem. 
 

Działa jak monitor więc można tego nie odczuć nawet. 
 

Obraz wydaje się lepszy ale może przez to ,że siedziałem miesiąc na ips. Na pewno menu lepsze :D Monitor też jest lepiej wykonany, solidniejsza noga i ogólnie sprawia wrażenie bardziej premium w stosunku do AW.

Aż tak słabo zrobiony jest Alien? Kurde, lipa... Grałeś na nim w WIeśka 3? Nie wkurza Cię to, że menu 16:9. sama gra już normalnie, cut scenka znowu 16:9 i tak co chwile skacze sobie ten obraz? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

W wieśka mam nabite 200h na premierę, nie chce mi się do tej gierki wracać.

 

Wiele starych gier nie ma wsparcia do UW, w sumie spoko ,że wiesiek już w tym działa. Scenki pod UW to niestety przerabianie całej gry. 

Okazało się, że w hex edytorze to zabawa na 2 minuty. Tyle, że potem odpalanie nowego nfs i dokładnie to samo. A gra ma miesiąc. Więc chyba po prostu devi nie bardzo rozczulają się nad 21:9. A skoro byle lamus ogarnie temat w 2 minuty, to każda gra powinna mieć to zrobione przez producenta. 

 

Ale przyznaje, szeroki ekran jest fajny i jak już gra wspiera w 100% to jest moc. Jednak póki co w co w wielu coś jest skopane. A przecież te ekrany są od lat. 

Odnośnik do komentarza

Ja UW używam od powrotu do PC czyli od 2018 roku.

 

Wiele gier wtedy tego nie wspierało i grało się z czarnymi pasami. Jednak jeśli chodzi o nowe gry to nie pamiętam tytułu z brakiem wsparcia więc jest zdecydowanie lepiej.

 

jak zaczynałem z UW to na steam był to promil teraz już kilka milionów graczy ma takie monitory. Będzie tylko lepiej :D

 

 

UW też daje znaczną przewagę, masz większe pole widzenia dlatego to na razie tworzy spore problemy w grach online. Wiele gier wtedy rozciągało obraz żeby wyrównać szanse, teraz większość ma wywalone. Jest to też uwarunkowane naszą budową oka do tego wyłapujesz instynktownie ruchy na skraju twojego pola widzenia. 
 

Widzisz praktycznie ruch 180 stopni na boki i jakieś 100-120 góra dół. W sumie dziwne ,że tak późno przechodzimy na takie proporcje ale pewnie jest to uwarunkowane kineskopami.

Odnośnik do komentarza

@Ukukukino właśnie w Fortnite cały czas mam wrażenie, że obraz jest po prostu rozciągany i wygląda to słabo. A Ty grasz w całości na monitorze czy na TV też? Powiem szczerze, że po kilku h grania aż się zastanawiam czy nie przejść w całości na monitor i słuchawki. Niby 77 jest kolos i efekt wow, ale tu jestem turbo blisko i też jest fajnie. Boże, tyle życiowych problemów :dance:

 

Ale żeby była jasność, monitor wraca. Będę szukał Dell jak trafi do polskich sklepów bo jest czarny i ma gwarancję. Pocisnąłem opinie na stronie samsung i napisałem, że sprzedają gówno bez gwary, a Dell daje na ich własnych matrycach, i samsung się do tego odniósł komentarzem tuż pod moim. Oczywiście ani słowa o gwarze na wypalenie :down:

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Dobra, odpaliłem na tym netflix i meh. Nie no, jako monitor spoko. Ale żeby zrezygnować z tv przez niego? Nie ma szans. 

 

Ale jestem pod wrażeniem jednorodności bieli i szarości. To było nierealne w oled do tej pory. Mam nadzieję, że TV samsunga są tak samo idealne na tych matrycach, bo w przyszłym roku wypuszczają 77 cali. Niestety zauważyłem też ściemnianie ekranu po chwili na białych stronach. Myślałem, że to też już nie wystąpi w tych matrycach. 

 

Reasumując, nie żałuję że wziąłem, bo mogłem sprawdzić co i jak. Jednak zostaje przy graniu na TV. Obawiam się, że jeszcze kilka ładnych lat minie zanim każda gra będzie w 100% dostosowana do ultra szerokich monitorów. Na biurko wraca TN, a w lutym może 27 OLED od LG w 16:9. 

 

Ale jak ktoś lubi ultra szerokie i nie chce używać tego do filmów, to absolutny sztos jeśli chodzi o jakość obrazu :) Chociaż można polemizować czy jest wart 6500.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...