Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czasu nie mam teraz za bardzo. 
Ja odpalam jak leci i potem backolog odpalonych długości muru chińskiego.

Takiego Wiedźmina 3 skończyłem w ubiegłym roku- a byłem na nocnej premierze i kupiłem na PC- skończyłem na xboxie :kekw: Skyrim też czekał kilka lat, ale jak usiadłem to zainstalowałem mody i pocisnąłem do końca na PC.

Teraz Man Eater calakuje- tzn calaka już mam, kończę DLC. 


Za dużo tego wszystkiego :balon:

Ale fakt, jak już złożyłem tego PC i nie mało wydałem, to bym mógł zrobić przesiadkę na PC i skończyć z konsolami. Zostawić Switcha ew PS5 :sapek:

Odnośnik do komentarza

Dobra pobawiłem się trochę AW3423DWF i powiem tak jest ogień. Trochę musiałem poprzestawiać ustawienia, ogarnąć tryb 10 bitów I HDR, ale efekt końcowy jest piękny.

Wiele czytałem o narzekaniu na czcionki, ale jest naprawdę dobrze :) Dobrze,  że ten monitor nie ma matowej powłoki, w błyszczącej i tak się mi nic nie odbija, a kolory są żywe i intensywne.

Sam monitor ma sporą powierzchnie, mogę sobie spokojnie dzielić ekran na dwie części - super rozwiązanie.

Czytałem o wiatraku chłodzącym ten monitor - na tę chwilę bezszelestny.

Powiadomienie o odświeżaniu piseli pojawiło się po pierwszych 4h użytkowania sprzętu - można wybrać opcje aby odświeżanie przebiegało w czasie spoczynku monitora  (super opcja, w takim MSI czy asusie nie można pominąć tej czynności).

Na tę chwilę jestem bardzo zadowolony z zakupu. Granie w gry singlowe w ultrawide to nowy poziom imersji, ekran mnie otacza, zakrzywione lekko krawędzie potęgują ten efekt. Sprzęt drogi, ale warty swojej ceny.

Jedyny minus jaki mogę napisać, to plastikowe wykonanie. Znaczy się ten plastik jest naprawdę porządny (poza tym monitor i tak niedługo będzie na uchwycie), ale w takim G8 jednak samsung postawił na metalowe wykonanie. Natomiast ja wybrałem della ze względu na świetną gwarancję.

W porównaniu do mojego 65CX wiszącego w salonie różnica w jakości ekranu jest widoczna na plus (natomiast może to wynikać z kalibracji obu sprzętów, Dell od razu po wyjęciu z pudełka ma niezła kalibracje).

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to śmiało :D

 

IMG-3991.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Starh napisał:

Dobra pobawiłem się trochę AW3423DWF i powiem tak jest ogień. Trochę musiałem poprzestawiać ustawienia, ogarnąć tryb 10 bitów I HDR, ale efekt końcowy jest piękny.

Wiele czytałem o narzekaniu na czcionki, ale jest naprawdę dobrze :) Dobrze,  że ten monitor nie ma matowej powłoki, w błyszczącej i tak się mi nic nie odbija, a kolory są żywe i intensywne.

Sam monitor ma sporą powierzchnie, mogę sobie spokojnie dzielić ekran na dwie części - super rozwiązanie.

Czytałem o wiatraku chłodzącym ten monitor - na tę chwilę bezszelestny.

Powiadomienie o odświeżaniu piseli pojawiło się po pierwszych 4h użytkowania sprzętu - można wybrać opcje aby odświeżanie przebiegało w czasie spoczynku monitora  (super opcja, w takim MSI czy asusie nie można pominąć tej czynności).

Na tę chwilę jestem bardzo zadowolony z zakupu. Granie w gry singlowe w ultrawide to nowy poziom imersji, ekran mnie otacza, zakrzywione lekko krawędzie potęgują ten efekt. Sprzęt drogi, ale warty swojej ceny.

Jedyny minus jaki mogę napisać, to plastikowe wykonanie. Znaczy się ten plastik jest naprawdę porządny (poza tym monitor i tak niedługo będzie na uchwycie), ale w takim G8 jednak samsung postawił na metalowe wykonanie. Natomiast ja wybrałem della ze względu na świetną gwarancję.

 

 

Niech ci dobrze służy :lapka: świetne są te matryce. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.03.2024 o 09:57, easye napisał:

Dell 34 — S3422DWG.

Bardzo dobry monitor do 2k.

 

Edit. Tylko musisz pamiętać że ta rozdzielczość już mocno zjada zasoby kompa.nie wiele mniej niz 4K.

 

Różnica między 32/27 cali 1440p a UW to w grach nawet 20fpsow...

Dlatego nie zmieniam na UW dopóki nie będę miał co najmniej jakiegoś rtxa 4090.

 

W dniu 9.03.2024 o 10:26, maciucha napisał:

A nie UW, ale 32" co polecacie?

Ciekawy temat bo na 32 calach najlepiej mieć 4K a tu z kolei trzeba znowu mieć potwora co by to uciągnął. Na 32'' 1440p masz takie samo zagęszczenie pikseli jak 24'' 1080p. Dlatego najwięcej ludzi celuje w środek czyli 27 cali 1440p.

 

Jakbyś się zdecydował na 27 to polecam tego della akurat jest w promce https://www.x-kom.pl/p/1160222-monitor-led-27-dell-g2724d.html?sm=pepper&utm_tag=536626690

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.03.2024 o 10:26, maciucha napisał:

A nie UW, ale 32" co polecacie?

Tu masz fajną 27 (obecnie najlepsze 27 cali w jeszcze przyzwoitej cenie)

AOC Q27G3XMN - mini led, fajny HDR, ogólnie świetny monitor z nową technologią 

 

za dwa tysiące nie kupisz dobrego monitora 32 calowego niestety. Kwestia kompromisów 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Gram w grę, a nie oglądam odbić, wybuchów i nie zerkam w narożnik ekranu na tabelkę co tam się dzieje na ekranie i ile klatek na sekundę mam….

Nawet nie grzebie w ustawieniach- nvidia optymalizuje grę pod kompa i tyle. 
Bawię się tym tydzień po kupnie nowego sprzętu, potem totalnie mam to w dupie :kekw:

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, iluck85 napisał:

Gram w grę, a nie oglądam odbić, wybuchów i nie zerkam w narożnik ekranu na tabelkę co tam się dzieje na ekranie i ile klatek na sekundę mam….

Nawet nie grzebie w ustawieniach- nvidia optymalizuje grę pod kompa i tyle. 
Bawię się tym tydzień po kupnie nowego sprzętu, potem totalnie mam to w dupie :kekw:

Jaką masz kartę?

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, iluck85 napisał:

Gram w grę, a nie oglądam odbić, wybuchów i nie zerkam w narożnik ekranu na tabelkę co tam się dzieje na ekranie i ile klatek na sekundę mam….

Nawet nie grzebie w ustawieniach- nvidia optymalizuje grę pod kompa i tyle.

O to to to... Ja sam ustawiam grafikę, ale po prostu taką, na jaką pozwala obecna karta i jazda, zapominam o tym, nie myślę sobie "kurde, można mieć lepiej...". W 2005 to się człowiek cieszył jak nie rwało, a teraz 60 klatek i obecna grafika w grach to mokry sen dla tamtego mnie xd

 

PS. 4070, ale wcześniej długo miałem 1660Ti

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Rozumiem ludzi których to jara i chcą jak najlepiej. Dla mnie grafika nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy. 

Ja nie mam problemu kupić grę na słabszy sprzęt (konsole) i grać w trochę gorszej wersji. Ja gram na tym na czym chce, mam ochotę i jak się ułożą gwiazdy na orbicie ;) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...