Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

No a ja mam już Asusa i jest pierwszy zgrzyt. Mianowicie pojawia mi się coś w rodzaju screen tearingu podczas oglądania filmu na zwykłym blu rayu na PS5 (w 4k nie mam płyty aby sprawdzić). Gry chodzą dobrze, youtube i streaming też. Na PC też ok, żadnych problemów.

 

Szukam i szukam, ale na razie nie znalazłem rozwiązania. Zmieniałem różne opcje na konsoli, wyłączałem HDR, vrr, 120 Hz, jakieś opóźnienia w przesyłaniu sygnału, zmieniałem też ustawienia monitora. Eh, ta nowoczesna technologia.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Starh napisał:

I jak ten g8 się sprawuje? Jeżeli chodzi o ultra wide to dopiero w drugiej połowie roku zaczną wychodzić jakieś fajne monitorki, ale ceny pewnie będą zaporowe…

g8 można obecnie wyrwać za 3600, tylko samsung jako jedyny producent nie daje gwarancji na wypalenia obrazu (taki Dell czy msi dają 3 lata pełnej ochrony).

Aha czyli po 3 latach monitor do wyrzucenia? Powinni dać na 5 lat chociaż

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Ukukuki napisał:

Tylko czy 5k to dużo w temacie 3 lat jeśli mówimy o hobby? 

 

nie, ALE jakbym miał tylko PC i na nim grał i tracił najwięcej czasu na tym sprzęcie. 

Tym sposobem bym dopłacił do 4090, ale ja tu prawie w ogóle nie gram. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.03.2024 o 10:04, iluck85 napisał:

@Starh A ten PC ma zastąpić konsole? Gdzieś już napisałeś, że jak odpalasz konsole, to masz lekkie już meh. 

Dużo grasz/będziesz grać? 

Bardziej z nią współistnieć ;D 

Czasem Na PC, czasem na konsoli - równowaga musi zostać zachowa. 
 

 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś grafikę lubi, liczy klatki to ok. 
U mnie często wygrywa konsola, może jakbym był dalej sam w chacie i kawalerem, to bym cisnął na tym PC, a X sprzedał pewnie. 
Robotę robią też pudełka. Na PC już pudełek nie kupuje od dawna. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

PC to dla mnie 8h codziennego kieratu (HO here); po robocie/w weekend to ostatnia rzecz, przy której chcę gierczyć. Może to i tylko zwichrowany mindset, ale skuteczny.

Z drugiej strony, od tego dawna chodzi za mną pomysł mobilnego miniPC do przepinania na TV...

Odnośnik do komentarza

To problem mniejszego ekranu. Ja mam 32, a tv 55. 
Też nie mam ciśnienia na grafikę, fps i inne wodotryski. W Spider manie mam frajdę z bujania się po mieście na pajęczynie, a nie oglądania czy w oknach są odbicia. 
Takie rzeczy mnie jarają w pierwszych dniach po kupnie nowego kompa i oglądam wtedy. Potem meh.

@easye a Ty jeszcze masz jakieś konsole?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...