Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

LG wysrało się na Europę i 27 oled można sobie póki co tylko w USA zamówić i tylko do USA. Nowego Dell też dalej nie ma w PL. Więc postanowiłem sprawdzić Iiyama gb2870uhsu-b1.

4k, IPS, 28 cali, 150hz. Przez kilka lat miałem styczność z wieloma monitorami iiyama i w sumie rzadko są z nimi problemy. Tym razem niestety na dzień dobry martwy piksel, ale co gorsza pisk najprawdopodobniej zasilania słyszalny tym głośniej im więcej hz. Przy 60 trzeba przyłożyć ucho, przy 150 słychać z drugiego końca pokoju. Bez znaczenia czy to pulpit czy gra. Sam obraz bardzo fajny, brak smużenia. No ale za 3k takie klocki to nie bardzo, więc wyjechał szybciej niż wjechał.

Odnośnik do komentarza
[mention=65235]PiPoLiNiO[/mention] Dlaczego nie zostałeś przy Samsungu Neo G7? Świetna jasność, 12 bitowa matryca, dobre odwzorowanie kolorów.
Zgadza się wszystkio oprócz tego, że jest gównem w sumie. Jak chcesz wiedzieć dlaczego to mogę się rozpisać.

LG oled 27 w Europie w lutym dopiero. Cena 1099 ojro.
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Zgadza się wszystkio oprócz tego, że jest gównem w sumie. Jak chcesz wiedzieć dlaczego to mogę się rozpisać.

LG oled 27 w Europie w lutym dopiero. Cena 1099 ojro.


Dajesz bo mi sie oled od Della wypalił i zamiast długiego oczekiwania na wymianę wybrałem zwrot.

 

Do lutego to nie będę czekał:/

Odnośnik do komentarza

Dajesz bo mi sie oled od Della wypalił i zamiast długiego oczekiwania na wymianę wybrałem zwrot.
 
Do lutego to nie będę czekał:/
No jak chcesz przejść z oled to już w ogóle totalnie zapomnij,
bo (pipi) Cię strzeli po 10 minutach.

1. W sdr jak wrzucasz strefy na auto, to przy czerni on po prostu ściemnia ekran, i wygląda to komicznie jak masz czarny skrawek ekranu, jedziesz myszką która nagle ściemnia się o ponad 50%. Jak ustawisz strefy na wysoki, to widzisz kosmiczny blooming jak ruszasz myszką i tak dalej.

2. W HDR blooming widzisz permanentnie. Są napisy na czarnym tle? Jest blooming. Jest jakaś Ilona na czarnym? Jest blooming. Mając obok tv oled wyglądało to turbo komicznie. Może jak ktoś z lcd by przechodził to widziałby to inaczej.

3. Matryca va jest podobna do tn, jest za taką nie wiem, mgłą? Irytujące.

4. On ma zakrzywienie 1800, nie 1000 jak Twój. W grach suuuuper. Immersja na max. W Windows? TRAGEDIA. No (pipi)a nie byłem w stanie się przyzwyczaić. Widać to baaaaaaardzo. Robienie grafiki albo coś w ten deseń? Ni (pipi).

5. Stand zabawkowy. "Giba się jak (pipi)ony Rezus"

Z plusów żeby nie było:

- totalne zero smużenia, zero smużenia w VA. No cud w uj.
- kolory

Za tą kwotę totalnie nie polecam.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No a co w końcu z tym z ALIENWARE 34 — AW3423DWF? nie sprzedają poza firmami?

Ja mam jeden problem - no 5-7k dać za monitor to jest dla mnie blokada psychologiczna, jak widzę że mogę kupić telewizor Oled za 4...

Nie wiem co tam tyle kosztuje.

Odnośnik do komentarza
No a co w końcu z tym z ALIENWARE 34 — AW3423DWF? nie sprzedają poza firmami?
Ja mam jeden problem - no 5-7k dać za monitor to jest dla mnie blokada psychologiczna, jak widzę że mogę kupić telewizor Oled za 4...
Nie wiem co tam tyle kosztuje.
Moje zamówienie wisi, Dell nie raczył odpowiedzieć. Więc temat olany. Zresztą ja nie jestem przekonany do ultra szerokiego jakoś szczególnie.

Co tyle kosztuje? No nic w sumie. Za 5k kupisz 42 cale C2. Więc 27 w tej samej cenie to totalny meh. Tyle, że dostosowany do bycia monitorem. I to pewnie ta kluczowa różnica.
Odnośnik do komentarza

42 cale c2 to kupisz za 4500, a na promocji pewnie zejdzie do 3999.

UW jest dla mnie super, idealny do gier, do FPSów, tylko dlatego ciągle wacham się przed 42 calami, obawiam się że tak dużego telewizora wzrok już nie ogarnie jak będę chciał pograć na myszce. 

Odnośnik do komentarza

Jak to - nie działa uśpienie z Windowsa?

brak DP? 120 hz w zupełności wystarczy, różnicy miedzy 120 a 144 raczej nie zobaczysz, pilot by mi nie przeszkadzał, zwłaszcza, ze można wyłączyć smart home.

Jedyne co - jak teraz gram w takie HALO, BFa na kompie, to 34 cale UW jest dla mnie monitorem perfekcyjnym - ogarniam wszystko, do tego szerokie kąty dają przewagę, nie musze sztucznie FOV powiększać, na 42 calach to już raczej tylko pad.

Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiO @easye Z mniejszych matryc są dużo mniejsze uzyski i więcej odpadów dlatego tak to wygląda. Plus dopiero ta technologia jest na tyle dopracowana ,że jest w stanie wyświetlać przez wiele godzin statyczne obrazy. 
 

Z tego co czytałem dopiero dopracowują na tyle proces aby uzyskiwać rozmiary pod monitory. Wcześniej nie było na to rynku/możliwości. Dlatatego teraz jest taki wysyp zapowiedzi monitorów oled czy laptopów z tymi matrycami. Wcześniej tylko małe rozmiary pod tablety/telefony albo tv 40 cali w górę.
 

TV kompletnie nie sprawdza się jako monitor, jak ktoś traktuje PCta jak konsolę to spoko. Jak ktoś jeszcze na tym chce porobić coś więcej to jest to niewygodne. Na początku też miałem TV jako monitor i się to nie sprawdziło. 


Nie ma też co się oszukiwać UW to będzie w przyszłości standard. 40 cali w starych proporcjach kompletnie się nie nadają do bliskiego siedzenia przed monitorem. Za to UW może rosnąć do sporych rozmiarów.

 

Ja jednak zamówiłem Samsunga neo G9 49 cali UW.

Odnośnik do komentarza

Nie oglądam za dużo na PC, głównie giereczki, forum, czasami praca.

 

W sumie jak się też nad tym zastanowić, to i wygasza nie potrzebne bo jak wstaję od kompa to wyłączam, ale boję się właśnie tego co @Ukukukipisze, że na codzień 42 całe będzie niewygodne.

 

Co do samej technologi, kiedyś pisali ze telewizory są tak drogie bo dopiero co dopracowali proces do tworzenia tak dużych matryc, tylko małe rozmiary robili. Teraz nagle mają problem z małymi rozmiarami... napiszą wszystko by wywindować cenę na maksa.

 

Podobnie jak z tą opracowana technologia na wypalenia. Pic na wodę, ocenimy za 3 lata.

 

Osobiście wypalenia tutaj bym się nie bał bo, w domu nie siedzę przed kompem godzinami.

 

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Ukukuki napisał:

Przez neta więc można zwrócić :p dlaczego odważny? 

Bo tak jak pisałem, przejście z OLED i oczekiwania wobec ponad 1000 stref, w zderzeniu z rzeczywistością, trą mordą o asfalt przy 200km/h.

 

Tymi monitorami zachwycają się chyba tylko Ci, którzy nie używali na co dzień OLED.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...