Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Nie polecam OLED od LG 27. 3 sztuki, w każdej banding, w jednej koszmarny tak, że w Alan Wake nie dało się grać. Do tego wentylator, który stał się najgłośniejszym elementem PC niestety.

 

Za to po drugiej stronie barykady OLED od Asus 27. Brak wentyla, 2 sztuki jakie miałem idealne matryce. Dużo jaśniejszy. Został ze mną. Trzeba dołożyć, ale zdecydowanie warto bo w jasności jest przepaść.

 

Miałem jeszcze w między czasie Asus 42, niestety to jeszcze te matryce z TV wzięte czyli różowy tint i banding, więc wrócił od razu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.12.2023 o 09:54, PiPoLiNiO napisał:

Nie polecam OLED od LG 27. 3 sztuki, w każdej banding, w jednej koszmarny tak, że w Alan Wake nie dało się grać. Do tego wentylator, który stał się najgłośniejszym elementem PC niestety.

 

Za to po drugiej stronie barykady OLED od Asus 27. Brak wentyla, 2 sztuki jakie miałem idealne matryce. Dużo jaśniejszy. Został ze mną. Trzeba dołożyć, ale zdecydowanie warto bo w jasności jest przepaść.

 

Miałem jeszcze w między czasie Asus 42, niestety to jeszcze te matryce z TV wzięte czyli różowy tint i banding, więc wrócił od razu.

 

Mówisz o tym 27' Asusie? https://www.morele.net/monitor-asus-rog-swift-oled-pg27aqdm-90lm08q0-b01a70-13063044/

 

@Ukukuki Niby pozmieniało się z tymi Oledami, ale i tak ciężko je wyszukać, albo nie wiem gdzie. Na przykład powyższego Asusa nawet nie ma na Ceneo i dopiero tutaj się o nim dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza

@Brolin tak na szybko https://www.morele.net/kategoria/monitory-523/,,,,,,,,0,,,,28248O!1821/1/ 

 

Ale ja bym poczekał co pokażą na targach CES które zaczynają się jutro i na pewno będą fajne nowości. Ciekawie zapowiada się G6 od Samsunga https://www.purepc.pl/samsung-odyssey-oled-g6-odyssey-oled-g8-oraz-odyssey-oled-g9-nowe-monitory-dla-graczy

 

Pytanie jaka cena ale będzie pewnie najtańszy z rodziny. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.12.2023 o 09:54, PiPoLiNiO napisał:

Nie polecam OLED od LG 27. 3 sztuki, w każdej banding, w jednej koszmarny tak, że w Alan Wake nie dało się grać. Do tego wentylator, który stał się najgłośniejszym elementem PC niestety.

 

Za to po drugiej stronie barykady OLED od Asus 27. Brak wentyla, 2 sztuki jakie miałem idealne matryce. Dużo jaśniejszy. Został ze mną. Trzeba dołożyć, ale zdecydowanie warto bo w jasności jest przepaść.

 

Miałem jeszcze w między czasie Asus 42, niestety to jeszcze te matryce z TV wzięte czyli różowy tint i banding, więc wrócił od razu.

 

Wydawał się najbardziej sensowną opcją jak był na promce za 3,5k, oczywiście gruby z moreli zachwalał. Ja sobie poczekam aż ten ultrawide od alienware będzie za 3k albo ogólnie oledy stanieją.

 

Tymczasem przerzuciłem się na della g2724d a miałem brać iiyame ultrawide. Wolałem jednak więcej więcej fps i brak smużenia. Pójdę w 21:9 jak będę miał jakegoś rtxa 4090 :(

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Ukukuki napisał:

@Brolin tak na szybko https://www.morele.net/kategoria/monitory-523/,,,,,,,,0,,,,28248O!1821/1/ 

 

Ale ja bym poczekał co pokażą na targach CES które zaczynają się jutro i na pewno będą fajne nowości. Ciekawie zapowiada się G6 od Samsunga https://www.purepc.pl/samsung-odyssey-oled-g6-odyssey-oled-g8-oraz-odyssey-oled-g9-nowe-monitory-dla-graczy

 

Pytanie jaka cena ale będzie pewnie najtańszy z rodziny. 

 

Kurczę rzeczywiście na morelach znacznie więcej produktów, niż na Ceneo. Wolałbym w porównywarce, ale zawsze coś, thx.

 

W każdym razie wybór wciąż jest dość trudny, a ceny wysokie. Na CES w grę wejdzie sporo nowych producentów, ale i tak nie spodziewałbym się zbyt szybkiego spadku cen oledów. Poniżej 3k (nie licząc tego Alienware co pisze @Chewie) chyba najwcześniej 2025, może nawet 2026.

Nie wiem czy dobrze słyszałem, ale obecnie panele OLED produkuje tylko LG, TCL ma otworzyć swoją fabrykę, ale dopiero w tym roku? Ceny podobno dzięki temu poszłyby o około 25% w dół, no ale jeszcze trochę czasu upłynie.

 

Edytowane przez Brolin
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.02.2024 o 12:43, Brolin napisał:

Ktoś miał do czynienia z OLEDem od AOC? 27' kosztuje trochę ponad 3 tysie, cena zacna. Dopiero zabieram się za szukanie informacji o tym monitorze, chyba jakaś nowość.

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-agon-pro-oled-ag276qzd-12851882/

Spoko cena, ale za 3500 (sklep LG kupon powitalny 3% +10% kupon i jeszcze z IGN mozna zbić cenę o 7% kuponikiem, bo wszystkie się sumują) możesz mieć nowego oleda od LG 27GS, który jest lepszy nawet od ubiegłorocznego Asusa. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Starh napisał:

Spoko cena, ale za 3500 (sklep LG kupon powitalny 3% +10% kupon i jeszcze z IGN mozna zbić cenę o 7% kuponikiem, bo wszystkie się sumują) możesz mieć nowego oleda od LG 27GS, który jest lepszy nawet od ubiegłorocznego Asusa. 

Za późno, wziąłem wczoraj na promocji ROG Swifta PG27AQDM. Nie wiem czy o tym Asusie mówisz, ale już pal licho, decyzji nie zmieniam. 800 nitów i tak mi oczy wypali.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Brolin napisał:

Za późno, wziąłem wczoraj na promocji ROG Swifta PG27AQDM. Nie wiem czy o tym Asusie mówisz, ale już pal licho, decyzji nie zmieniam. 800 nitów i tak mi oczy wypali.

Tak o tym asusie. Dodatkowo LG ma hdmi 2.1 i vrr gdybyś chciał go podłączyć do konsol 

 

 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Starh napisał:

Tak o tym asusie. Dodatkowo LG ma hdmi 2.1 i vrr gdybyś chciał go podłączyć do konsol 

 

 

 

Do 1440p wystarcza hdmi 2.0, aby odpalić vrr. Widziałem na reddit, że na tym Asusie ktoś nawet ekran testowy z PS5 pokazywał. Natomiast jeśli ten LG jest rzeczywiście ogólnie lepszy (już wolę nie wnikać), to trochę mam niefart, hehe.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Ukukuki napisał:

Całkiem fajne te monitory Oled i dobra cena. Ja jeszcze rok temu za swojego musiałem dać na przecenie prawie 6k. ładnie rynek nabiera rozpędu. 

I tak i nie…

nowe asusy to ceny ponad 5/6 tysięcy w górę.

MSI w Europie odleciało z cenami też - w US 27 calowy oled 800 euro, w Europie 1100 euro xd 

 

Ale na rynek wejdzie w tym roku sporo innych firm np nowy omen oled od HP, więc firmy muszą zacząć walczyć cenowo od klienta, skoro te monitory mają te same matryce (od Samsunga lub LG).

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Starh napisał:

I tak i nie…

nowe asusy to ceny ponad 5/6 tysięcy w górę.

MSI w Europie odleciało z cenami też - w US 27 calowy oled 800 euro, w Europie 1100 euro xd 

 

Ale na rynek wejdzie w tym roku sporo innych firm np nowy omen oled od HP, więc firmy muszą zacząć walczyć cenowo od klienta, skoro te monitory mają te same matryce (od Samsunga lub LG).

 

No ja kupowałem Samsunga G8 Oled to na premierę była promka i rabat na 600-800 zł nie pamiętam już dokładnie i myślałem ,że to będzie cena na stałe tak faktycznie później ją podnieśli na jakiś czas. Jednak rok temu jeszcze nie było takiego wyboru (październik 2022), był szeroko dostępne tylko dwa modele a reszta to nie była u nas dostępna. Aliena to trzeba było w kolejce się zapisywać na stronie Della. Z tego co patrzę teraz robi się już całkiem fajnie. Tylko czekać na pierwszy model w okolicy 2k, może już za rok się doczekamy. 

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Ukukuki napisał:

 

No ja kupowałem Samsunga G8 Oled to na premierę była promka i rabat na 600-800 zł nie pamiętam już dokładnie i myślałem ,że to będzie cena na stałe tak faktycznie później ją podnieśli na jakiś czas. Jednak rok temu jeszcze nie było takiego wyboru (październik 2022), był szeroko dostępne tylko dwa modele a reszta to nie była u nas dostępna. Aliena to trzeba było w kolejce się zapisywać na stronie Della. Z tego co patrzę teraz robi się już całkiem fajnie. Tylko czekać na pierwszy model w okolicy 2k, może już za rok się doczekamy. 

I jak ten g8 się sprawuje? Jeżeli chodzi o ultra wide to dopiero w drugiej połowie roku zaczną wychodzić jakieś fajne monitorki, ale ceny pewnie będą zaporowe…

g8 można obecnie wyrwać za 3600, tylko samsung jako jedyny producent nie daje gwarancji na wypalenia obrazu (taki Dell czy msi dają 3 lata pełnej ochrony).

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Starh napisał:

I jak ten g8 się sprawuje? Jeżeli chodzi o ultra wide to dopiero w drugiej połowie roku zaczną wychodzić jakieś fajne monitorki, ale ceny pewnie będą zaporowe…

g8 można obecnie wyrwać za 3600, tylko samsung jako jedyny producent nie daje gwarancji na wypalenia obrazu (taki Dell czy msi dają 3 lata pełnej ochrony).

 

Jestem zadowolony, miałem wcześniej Della ale mi się wypalił ale tam ewidentnie na początku było coś nie tak z softem. Z Samsungiem zero problemów, chętnie kiedyś wymienię na monitor o tych samych proporcjach ale jednak jeszcze większy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...