Skocz do zawartości

"Kroniki Zgonów Xboxa360"


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wersja: Elite

Produkcja: 05.01.2008

Kupiona: 05.2008

Zgon: 04.2009

Objawy: Pare minut po włączeniu wiatraki zaczynają przyspieszać a po chwili wszystko się elegancko wyłącza. Zapada złowroga cisza, migają tylko dwie czerwone diony oznajmiajace o przegrzewaniu sie. Pare dni to samo:-(. Rolka papieru toaletowego z wizerunkiem Billa G. byłaby dla mnie ukojeniem. Rejestruje i odsyłam dziadom!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

x360 Arcade JASPER (SIC!)- A podobno miała nie padać :wsciekly:

Data zakupu: 25.03.2009 <_<

Zgon: 3.04.2009 (KATASTROFA!)

Naprawiony w płatnym serwisie w lublinie na miejscu (wymiana płyty głównej przy kliencie) w 1 dzień.

 

Sprzedany: 23.04.2009!!!! Wale Xboxa 360 i jego "jakość". Kupiłem PS3 40GB i NIE MAM ZAMIARU WRACAĆ DO XBOXA!!! JASPER PADŁ!!!! PIERDZIELE NIE CHCE MIEC KONSOLI KTORA SIE PSUJE!!!! jednak M$ nie potrafi robić konsol... Jestem tak wkurzony za te 800zł za tego JASPERA który miał się nie psuć że po prostu mam ochote rozerwać M$...

Edytowane przez Platypus
Odnośnik do komentarza

Wersja: Premium HDMI (bez falcona)

Data produkcji: 31.08.2007

Data zgonu: Około 16.5.2009

Błąd: E 74

 

Konsola była u brata i nie wiem co on z nią robił, ale zaczęła padać już powoli wcześniej. Jakieś krzaczki wyskakiwały podczas grania podobno, a teraz jak ją włączam to E 74, i nic już nie pomaga.

 

Mam szanse wygrać gdzieś PS3, więc nie wiem czy się nie przesiądę na coś mniej awaryjnego...

Odnośnik do komentarza

wersja: arcade

narodziny: 26 styczeń 2008

zgon: 28 maj 2009

przyczyna śmierci: 3 diody

stan obecny: pacjent chwilowo risen from the dead lol, czeka na transport do Mordoru

 

Zupełnie bez ostrzeżenia, w czwartek wieczorem wykrzaczył się RE5. Po kolejnych restartach, konsola zawieszała się coraz szybciej aż w końcu bach, RRoD i nic więcej. Wczoraj po powrocie z roboty zrobiłem kurację ręcznikową i jak na razie działa (ale list przewozowy od M$ już w drodze).

Odnośnik do komentarza

Wersja: Arcade HDMI + dysk 60GB od pół roku

Kupiona: Grudzień 2007r

Zgon: 5.06.2009r

Objawy: jedna czerwona dioda, błąd 74. Podczas grania w Prince of persia wyskoczyła masa krzaczków--> reset-->reset-->dziala!!-->>po 2 minutach znowu krzaczki-->reset--->reset-->reset--->reset-->dziala!!!--->po minucie znowu krzaczki-->juz nie dziala. moze spróbuje jeszcze cos z ręcznikiem zrobic... xD kurde 1.5 roku bezawaryjnej pracy, a jeszcze dzisiaj na LIVEie kolega pytał sie mnie czy mi sie kiedys xbox popsół. po dwoch godz. od pytania padł xD

 

edit:Po operacji z kocami i ręcznikami(ala youtube) xbox dziala jak na razie.

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza

I w końcu mój Elite też padł

 

-jeszcze 90nm z poprawionym chłodzeniem

-data produkcji: 27/06/2007

-typ awarii: E74

 

Szczerze mówiąc to przy tak intensywnej eksploatacji było do przewidzenia, ze dość stary egzemplarz nie wytrzyma już długo. Więc jeśli już miał paść, to moment idealny: za tydzień egzaminy, więc bym się nie nagrał, za to potem wakacje i od razu po nich konsolka miałaby już 2 lata.

 

Odnośnik do komentarza

Mnie zdechl premium

Wyprodukowany wrzesien 2006

Kupiony luty 2008 (drugi wlasciciel)

umarl 18/06/2009 na E74 (wczesniej byl rod w wakacje)

 

Dwa dni wczesniej mialem jakies bledy w wyswietlaniu, cos w stylu mrowek ale tylko na czarnym tle, po 2 dniach po prostu sie wlaczyl juz z czerwona dioda

Pudlo oficjalnie umarlo, leci na polke jako ozdoba albo na sprzedaz

 

Odnośnik do komentarza

Wpisuje kolejny ciekawy przypadek jaki przyszedl na serwis, bo to JASPER

 

Arcade z produkcji pazdziernikowej 2008

Jasper

 

klient opisał problem jako brak dzwieku, ruszając wtyczka dźwięk sie pojawiał, i dali to do serwisu w Krakowie

tam dalej drążyli temat gniazda, cudowali, zmasakrowali je i na końcu stwierdzili ze nie potrafią gniazda wymienić

odebrali to z większymi usterkami niż zanosili, teraz w gole nie ma nawet wizji...

 

po Naszej diagnozie pewne jest ze te anomalia z dźwiękiem to nei była wina gniazda i zmasakrowanie tego wyjscia AV nie mogło przynieść żadnej poprawy, zapewne nie widzac poprawy przy swoich dzialaniach jeszcze bardziej drastyczne kroki podejmowali z tym gniazdem AV az wyszlo jak wyszlo..

 

ale nie o tym chcialem napisac, problem mimo iz na zdrowy rozsadek mogl wskazywac na wyjscie AV nie byl bledem gniazda AV, a powaznej usterki plyty glownej, którą naprawilo sie ale zmaskarowane gniazdo tez trzeba bylo dodatkowo łatac, wiec przestroga by nie cudowac jesli nie jest sie pewnym na 100%, tu byla sytuacja ze dźwięk znikał całkowicie, a tylko trzeba było sie zastanowic jaki to by musiał byc zbieg okolicznosci by zaczely szwankować oba kanaly na raz z powodu niestykania czegoś we wtyczce, czyli z 4 przewodów na raz 2 wybrane musiałby nie laczyc, to jest juz sygnal ze awaria musi byc gdzie indziej...

 

ale to pierwszy taki rodzaj usterki serwisowany w jakimkolwiek X0, dziwne ze akurat w JASPER, ale ewidetnie jest to awaria wynikajaca z wady sprzetu ,oby to byl przypadek przy produkcji...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

31.08.2007 padl 23.07.2009 . Prawie dwa lata na karku ma z tego uzytkowalem go 1.5 roku . Jak u kogos wyzej dwa dni temu artefakty wywalal mi w Far Cry 2 a w koncu padl dzis na Dircie

 

Edit: wczesniej (ok grudnia tamtego roku)jeszcze padl naped (nie odczytywal plyt) zostal wymieniony na Liteona

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...