Skocz do zawartości

Aktualnie ogladam


Dawid-kun

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, YETI napisał:

Oglądał ktoś Claymore? Opis mnie zaciekawił, z którego wynika, że niby taki japoński Wiedźmini, kreska też fajna. Obejrzałem pierwszy odcinek i będę oglądał dalej.

 

Nie wiem czy to wina netflixowej wersji, ale nie oglądajcie tego na dużym tv, bo jakość, mówić delikatnie, nie jest najlepsza.

Wczoraj rewatch skończyłem , kończy się z czapki ale jakby nie było wg mnie jedno z najbardziej niedocenionych bajek . 
 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

spacer.png

 

Skrzyżowanie One Punch Mana z Harrym Potterem i zrobienie z tego względnie trzymającej się kupy historii wydaje się zadaniem co najmniej karkołomnym, ale jak widać nie niemożliwym :gayos: Mashle przedstawia właśnie taki koncept: gostek kompletnie pozbawiony magicznych zdolności dostaje się do szkoły dla czarodziejów, którą musi ukończyć z najwyższym możliwym wynikiem, tym samym stając się Boskim Wizjonerem i zyskując potężne wpływy w społeczeństwie magów. Jak to jednak osiągnąć, skoro nie potrafi się nawet rzucać najprostszych czarów ani nawet latać na miotle? Oczywiście za pomocą mięśni! Oraz potęgi przyjaźni :ohboy:

 

Bardzo sympatyczny mix komedii i akcyjniaka, zabawny główny bohater i momentami niezła beka z twórczości J.K.Rowling (scena z "tiarą przydziału" to czyste złoto). Ostatnio nie oglądam za dużo anime, ale to odpaliłem przypadkiem i po 6 odcinkach siadło mocno. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 28.06.2023 o 10:15, Josh napisał:

Skrzyżowanie One Punch Mana z Harrym Potterem i zrobienie z tego względnie trzymającej się kupy historii wydaje się zadaniem co najmniej karkołomnym, ale jak widać nie niemożliwym :gayos: Mashle przedstawia właśnie taki koncept: gostek kompletnie pozbawiony magicznych zdolności dostaje się do szkoły dla czarodziejów, którą musi ukończyć z najwyższym możliwym wynikiem, tym samym stając się Boskim Wizjonerem i zyskując potężne wpływy w społeczeństwie magów. Jak to jednak osiągnąć, skoro nie potrafi się nawet rzucać najprostszych czarów ani nawet latać na miotle? Oczywiście za pomocą mięśni! Oraz potęgi przyjaźni :ohboy:

 

"Mashle" - ależ dziwny tytuł dla anime. Klocuch by przeczytał ,,masło" xD... Tytuł tytułem, ale graficznie anime przypomina "Jujutsu Kaisen", nawet projekty postaci z tokijskiej Akademii ,,do spraw klątw" są podobne do sylwetek z plakatu "Mashle". ,,Jujutsu" jest jednym z seriali, który obecnie oglądam (pierwszy sezon); do tego grona należy z anime: "Blood+", "Dragon Ball Kai Z", a w planach są m.in. "Vinland Saga" s02, "Demon Slayer" s01. Spośród filmów: na ten moment produkcje z świata Dragon Ball, w planach dalsze chronologicznie tytuły od Studia Ghibli, począwszy od "Narzeczona dla kota" aż do ostatnio wydanego filmu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, Shen napisał:

Pierwszy sezon jujutsu kaisen mnie wynudził, ale ten drugi się zaczyna nieźle rozkręcać :obama:

 


Jujutsu Kaisen", fakt, jest dość oryginalnym, że tak to ujmę ,,autorskim" Uniwersum wśród anime. Dzięki wątkowi 

Spoiler

,,klątw" podczas seansu serii można poczuć się, jakby nagle do świata sci-fi i fantasy wdarł się elementu horroru, makabry, jakiejś ,,złowrogiej abstrakcji", która potrafi zrobić niemałe zamieszanie. No bo przecież nierzadko widzi się... jak główny bohater tytułu, ze swoim gościem na pokładzie, dla którego jest ,,hostem", zjada gnijące, straszne paluchy, czyż nie? xD

 

...Atmosfera horroru z całym tym innym gatunkowym grajdołkiem, jak wspomniana fantasy/sci-fi, wciąga w tym anime niemożebnie, tak, że aż się można w świecie ,,Jujutsu" zabłąkać. Ewentualnie postaci Nobary i tej humanoidalnej Pandy - nie do końca mi pasują, po prostu nie przekonuję się do ich charakterów, ale tylko do tego, jacy oni są, a nie to jaką mają ważność dla fabuły serialu i dla samej Akademii. Co ciekawe w tym przypadku nie przyzwyczajam się do ,,kreski" - grafika jest barwna, dynamiczna, ,,z pazurem!", jednak skupiam największą uwagę na tym, co serial opowiada i jak to robi. Takie solidne 7,5/10 - po 6 obejrzanych odcinkach pierwszej serii ,,Jujutsu"; wstrzymuję się z wyższymi notami, bo całość historii może się tu różnie rozwinąć: stanąć w miejscu, skupiając się bardziej na głównym bohaterze. Zresztą czas pokaże.... xD

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pluto - No i to są moje klimaty. Uwielbiam rozkminy nad wyższością robotów ponad ludźmi. Z drugiej strony to tylko zaprogramowane puszki niezdolne do prawdziwego odczuwania emocji, ale czy na pewno? Akcja dzieje się powoli, stopniowo odsłaniając karty. Fajny klimat, akcja osadzona w Niemczech, troche z Blade Runnera, troche z GitS. Od czasu Automaty najlepsze co włączyłem z chińskich bajek.

Odnośnik do komentarza

spacer.png

 

Fabuła skupia się na perypetiach nieśmiertelnego dryblasa oraz młodej dziewczyny, która zabija każdego poprzez kontakt fizyczny. Dużo golizny (głównie męskiej, więc przynajmniej Figaro powinno się spodobać), dużo juchy i jeszcze więcej absurdalnych walk. Taki w sumie średniaczek, ale do obiadu składającego się z ziemniaków, schabowego i mizerii nawet wchodzi. 

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

spacer.png

 

 

Odpaliłem jeden epek z ciekawości. Nie wiem dlaczego, ale myślałem że to coś o rowerzystach :dafuq: a tu serial o patusach lejących się z innymi patusami. Tematyką przypomina mi to Tokyo Revengers, od którego odbiłem się okrutnie, więc możliwe że przy tym też długo nie wytrzymam, aczkolwiek przyznam chociaż, że animacja jest bardzo dobra, zwłaszcza podczas scen kiedy się tłuką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...