Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Znowu propaganda. Grzybiarzu, bądź tak miły i zauważ że a.) nie każdy potrzebuje do szczęścia SEN, b.) CFW ma więcej zastosowań niż piractwo.

 

- - -

 

CEX CFW 4.21 Blue Disk to kolejne za DRMiony chiński badziew pod ich dongle. To już lepiej zainstalować CEX CFW 4.21 Rogero v1.

 

A najlepiej to nie instalować wcale. Dlaczego?

1. Po pierwsze i tak trzeba mieć najpierw OFW 3.55.

2. Po drugie bez flashera lepiej nie podchodzić (niektórzy zgłaszają cegły).

3. Po trzecie brak pełnego peek & poke co czyni ten CFW w moich oczach bezużytecznym (mało gier z HDD wstanie, większość homebrew (szczegónie te do wyciągania PCK) nie będzie działać), brak dostępu do ./home).

4. Kłopotliwe zejście na 3.55 (pamiętać należy o rehashu syscona, inaczej semi/perm brick).

 

Chwilowo jest bezproblemowy dostęp do SEN i chyba to jedyny plus.

 

 

Na chwilę obecną lepiej skonwertować konsolę na debug kita. Co przyniesie przyszłość zobaczymy. Team Rebug zapowiedział już swój CEX CFW. Chociaż lepiej jakby scena skupiła się na DEX CFW, które dają większe możliwości.

Odnośnik do komentarza

Znowu propaganda. Grzybiarzu, bądź tak miły i zauważ że a.) nie każdy potrzebuje do szczęścia SEN, b.) CFW ma więcej zastosowań niż piractwo.

Oj tam propaganda od razu :). Po prostu wyraziłem swoje niezadowolenie z kombinacji, jakie trza wykonać aby odpalić grę. Chyba że teraz coś się zmieniło i wystarczy wrzucić tylko folder z grą do folderu ISO.

Co do punktu b) to zgadzam się w 100%. Już za czasów PSP, CFW wyprzedzał oficjalny soft. Najpierw pojawiła się przeglądarka www właśnie jako homebrew na CFW, a dopiero potem była oficjalnie. No i pluginy poszerzające możliwości zwykłego softu...

W przypadku PS3, jak dowiedziałem się że idzie odpalić gry z PSP, czy PS2 to przyznam, że chyba znowu zapragnąłem mieć spiraconą konsolę. No i z tego co wiem to szykują się amatorskie spolszczenia, Uncharted 1 po polsku, wow :).

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ponownie podstępnie przemycasz "mowę nienawiści". ;] Przekonany jestem, że już wszystkim znudził się co chwilę przytaczany przykład z nożem - więc inaczej. To czy będzie można o Twojej konsoli powiedzieć: spiracona zależy tylko od Ciebie, od tego do czego Ci te, elegancko mówiąc, zmodyfikowane oprogramowanie będzie służyć. Producentom konsol jest niezwykle na rękę aby właśnie taka, pejoratywna nomenklatura się przyjęła. Zaczyna się to zresztą przelewać dalej bo nawet na custom ROMy z Androidem. To już nawet nie jest śmieszne czy absurdalne, staje się groteskowe. Czując się do tego zobligowany, dzielnie więc dalej stoję na straży i pouczam, chroniąc nieświadomych przed zaszczepianiem tej nowomowy. ;)

 

- - -

 

CFW na PSP to wręcz zbawienie, na PSV to dopiero pierwszy nieśmiały krok - a na PS3? Cóż, jedynie tylko drobne udogodnienie. Dlaczego? PS3 jest niezwykle skomplikowanym ekosystemem kryptograficznym i miną długie lata zanim zostanie rozebrana na kawałki (PS2 wciąż ma swoje tajemnice, głównie związane z Magic Gate i DNAS). Ostało się niewielu kernel hackerów, głównie przez prawnicze działania Sony i pewnego dzieciaka z ADHD. ;) Dla użytkownika końcowego przekłada się to w tej chwili na to, że:

- Nie w pełni złamany i dostosowany BDEMU. Nie wszystkie gry z HDD uruchamiają się z płyty.

- Nie wszystkie z zewnątrz (USB).

- Wciąż są niezłamane zabezpieczenia pamięci (brak pełnej implementacji peek & poke), przez które np. nie można używać dynamicznej rekompilacji (dlatego emulacja tak kuleje).

- SDK mają mnóstwo błędów, z którymi nie poradzi sobie niedoświadczony programista. Brak jest bardzo wielu podstawowych bibliotek itd.

- Emulatory nie są złamane (nie wliczam zamkniętych badań grup, które wydają komercyjne wynalazki). Emulacja PS2 wymaga wprowadzania konsoli w FSM. Emulacja PSP/minis praktycznie nie istnieje. Z PSXem jest podobnie, ale to się akurat już wkrótce zmieni.

- Z wyjątkiem EID0, odczytywanie kluczy to droga przez mękę (dla przeciętnego Kowalskiego najważniejsze obecnie to ata key i endec key).

- Wciąż nieznany jest format baz danych, nazwijmy je umownie bibliotek na których pracuje XMB, tak samo moduł odpowiedzialny za ich obsługę.

- Wciąż nie wiadomo jak przepisywać save'y (i trofea, te które są chronione przez PARAM.PFD) - ale to też już się niedługo zmieni.

- Brakuje porządnych modułów do obsługi USB. Te oryginalne to zabytek (MBR? FAT32? Serio? Mamy dziś 2013 rok!).

itd.

 

Do czego się przydaje? Ano do tego, że można kopiować np. wszystkie save'y, trofea, licencje itd. - i do tych gier, które chodzą bez płyty (zawsze to chłodniej w budzie ;)).

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś nie ma e3 flashera lub konsoli z 3.55 (chyba 3.41 również) to nic mu to nie da na dzień dzisiejszy. To samo dotyczy osób które kupią dzisiaj nową konsole w sklepie, nie ma możliwość aby od tak podpiąć sobie pena i wgrać CFW.

 

Q: What about consoles running firmware newer than 3.55?

A: Because all “old” consoles use the same keys to verify modules like lv0, at a minimum we can decrypt, patch, and resign the firmware. The problem is that we need a way to convince the PS3 to flash our modified firmware. With 3.55 and below that was easy enough to do because of the keys recovered, but 3.56 and later change that so that flashing is more complex than just using the recovered keys. This isn’t an insurmountable problem – hardware flashers will always work – but for easy software flashing we need to find new exploits in the PS3 software stack to convince OFW consoles to flash CFW

 

Q: What about newer consoles?

A: So there’s the real problem. Remember how we said bootldr and metldr are fixed in hardware? Sony can create new hardware, and update those modules in the process. By using new hardware in conjunction with new firmware for that hardware, Sony could completely change the keys used to secure the system. Without getting too technical, all of this progress comes from the fact that Sony was sloppy and did a poor job of implementing their security on earlier consoles, which is what lead to the first keys being leaked. Sony could always issue new hardware with new keys and a fixed security system at which point we’d be completely locked out of that new hardware. It’s entirely possible they’ll do this (if they haven’t done so already), so much like the PSP we’re going to end up with a limited number of consoles that have hardware-based flaws that can be exploited. Of course we then found new ways of exploiting the PSP anyhow, and ultimately were able to exploit every PSP made in one way or another.

 

If you are on anything higher than 3.55 it doesn’t mean you are out, there are ways to downgrade if your model is one thats able, otherwise you are just not able to do anything right now until more dev work is done. So sit tight and hold on. Again stay tuned, more info and news will be definitely coming.

Odnośnik do komentarza

CFW dla osób z 3.55 i tylko konsol, które mają stary metldr. CECH-3xxx/4xxx i część 25xx jest póki co nie do ruszenia.

 

- - -

 

ale po co komu konsola bez możliwości grania on-line?

A na co komu online w konsoli? ;)

Wyobraź sobie, że są ludzie którzy nie grają online a dane nie trzymają w chmurze. Friki jakieś normalnie. ;]]

Odnośnik do komentarza

co Ty za glupoty gadasz... w tym tygodniu wydalem na gry ok 400PLN, NOWKI! ze sklepu, wiec co to za farmazon.

Mam przerobiona kazda konsole, pogram 5min. badz nawet pare h, jak gra mnie wciaga i chce ja skonczyc kupuje org. albo jak jest to kontynuacja (max payne3 np.) to nawet sie nei zastanawiam tylko lece do sklepu.

Nawet w WoW gram na oficjalu, wiec to co piszesz nie ma podstaw, sa osobniki co przerabiaja by konczyc PALETTE gier miesiecznie, ale sa tez tacy co nie maja czasu na granie, odpalaja wszystko, ale nic nie koncza, bo maja czas na skonczenie 3/4 gier rocznie. Wiec je kupuja.

 

aby ot nie bylo

LV0 wyruszyl w swiat grubo:)

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Nawet w WoW gram na oficjalu, wiec to co piszesz nie ma podstaw, sa osobniki co przerabiaja by konczyc PALETTE gier miesiecznie, ale sa tez tacy co nie maja czasu na granie, odpalaja wszystko, ale nic nie koncza, bo maja czas na skonczenie 3/4 gier rocznie. Wiec je kupuja.

 

aby ot nie bylo

LV0 wyruszyl w swiat grubo:)

 

Jak rozkladaja sie proporcje tych, ktorzy majac CFW kupuja gry do tych, ktorzy je kradana? Odpowiedz chyba oczywista :(

Ja osobiscie nic nie mam do CFW, oby tylko nie dawal mozliwosci grania z ISO. Pewnie, ze sa plusy grania z dysku, ale gina w potopie szkod jakie wyrzadzaja calej spolecznosci i branzy konsolowej.

Odnośnik do komentarza

@Ken Marinaris

Tak to się nie da, nawet była dyskusja na ten temat na forum Wololo (przygotowują CFW dla Vity) i padło sporo deklaracji, że jeśli tak zrobią to zaczną łamać ich soft (tego jeszcze nie było na scenie lol).

 

Nie wiem w ogóle skąd ta troska, czy niekiedy nawet i zawiść o te pirackie kopie gier. Jeśli ktoś piraci, a stać go na oryg. to i tak ich kupować nie zacznie bo taka jest jego mentalność. Jeśli kogoś nie stać to też nie zacznie kupować nawet jednej gry rocznie. Stać go na konsolę, a nie stać go na gry? Czasami kupno konsoli jest już szczytem marzeń. Jak byłem mały to ciułałem na PSXa 2 lata i tylko dlatego, że były modchipy... Trudno, trzeba z tym żyć. Wszyscy i tak płacimy w podatkach na piractwo... Nie wymuszać, nie pogardzać, edukować. To jest jedyna słuszna metoda.

 

- - -

 

Od dawna: na DEX'ach (które pewnie się przyblokują na 4.25 bo 4.30 sprawdza już EID5) wszystko do 4.25 pójdzie (obecnie 4.21). Na CEX CFW 3.55 wychodziły przepisane EBOOTy więc dostęp do gier teżbył. Jedyny mankament to granie online i sklep, ale to się raczej nie zmini.

Odnośnik do komentarza

Co do piractwa to jest tak.

Ja uwielbiam miec cos czego inni nie maja, wiec siedze dniami i nocami ( a raczej siedzialem ) ze swoim dev kitem x360 i jak tylko mam wene i mozliwosc i czuje sie na silach to chyc cos do swojej kolekcji miesiac przed premiera, alpha/beta etc...

 

To samo chcialem z PS3 ale tam troszke inaczej to wyglada, a ze zawsze konsola MS poz wzgledem zabezpieczen byla mi blizsza to robilem to na MS.

 

Co do piractwa, jak Berion juz napisal, sam dostalem PSX'a ktory szybko po przerobce mi niestety kleknal. Lecz jaki jest cel?

Zobaczcie badanie wieku, ilu userow forum to ludzie w rocznikach 80-90 a ile to duzo mlodsi?

 

Za moich czasow jak mnialem 8lat, gra w empiku to ponad 3 stowki jak pamietam na PSX'a czy N64. nie bylo innej mozliwosci, bo brales z polki to co bylo, a nie to co chciales.

 

Wiecie ile dzieciakow w katowicach pod rondem (teraz jest przebudowane) bylo okradanych?

Chlopak cioral np. u wujka miesiac, dostal jakies grosze, jechal kupic oryginal na konsolke, i zostal skrojony, bo para wyrostkow czekala na takich, pamietam jak moj ziomek (z opowiesci) po gieldzie zwijal sie z kumplami, i widzial taka akcje, spuscil zlodziejaszkowi ostre w(pipi)!

 

Ale tak to wygladalo na slasku, problem byl z dostepnoscia oryginalow, nowosci, albo w ogole!

Druga sprawa to taka ze nawet jak ktos mial od ch. kasy, a znam takich ludzi. Grali na piratach, bo jedyna opcja to gry z DE, badz z zagranicy.

 

Teraz? czesc jest wygodna i pobiera gry za darmo i nagrywa, czesc dlubie jak ja i kupuje gry, a czesc poprostu kupuje.

 

Lecz osoby potempiajace MUSZA wiedziec ze te pokolenie wychowal polski system, oraz same korporacje jak SCEP czy nintendo, ktore nigdy nie zaopatrywalo dobrze naszego rynku, zmienilo sie to od kilku lat, ale troszke za pozno, gdyby zrobili to w latach 94-2000 problem bylby znacznie mniejszy! to raz, a dwa - zarobki nie stoja na przeszkodzie, bo jak sie mozna bylo wymieniac ze znajomkami piratami majac 5 gier, tak samo mozna byloby wymieniac sie oryginalami majac 5.

Prawda?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...