Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Koles się tłumaczył, ze to dopiero pierwszy dzień i on uczył się robić i stres był i dużo zamówień. I że zapraszają jeszcze raz.

Odpisał po włosku komenta, ale użyłem Google translate.

ale wsadzil do kartonika z nadzieja ze taka fuszera przejdzie i zjedza i nic nie powiedza - polactwo

Odnośnik do komentarza

Oj tam oj tam, kupił za duże pudełka i się #januszabiznesu czepiacie... ;)

 

Ja pochwalę NYPD Pizza, bo się u mnie na wsi kilka tygodni temu otworzyli w ramach franczyzy. Fajnie cienkie i miękkie ciasto, w cholerę dodatków i szybka dostawa. Najwięcej lokali mają w Krakowie więc może ktoś się też wypowie.

Odnośnik do komentarza

Mój starszy w połowie lat 90-tych jak zrobił pizzę, to właśnie na takim grubym cieście.

Ale to były inne czasy, nawet kebabów tyle nie było na mieście, a jedynie hod dogi i zapiekanki, zero jakichś burgerowni, czy pizzerii (no może dwie w mieście były).

---

A ta pizzeria, co wkleiłem foto, to ma całkiem dziwne, polskie menu, np. pizza ze śmietaną i ziemniakami, sam skład brzmi odpychająco.

Odnośnik do komentarza

To, ze ktoś mieszkał we Włoszech niczego nie oznacza, bo sami włosi robią setki rodzajów pizzy i nie ma jednej prawilnej. Już pomijam fakt, ze większość i tak robi pod klienta.

 

 

DSC_2804.jpg

 

 

Jedna z najlepszych pizz jakie jadłem, tu akurat foto z Maka i Woda w Warszawie.

 

 

Niżej foto z Non Solo, prowadzonej w Wawie przez Włochów od ponad 16 lat.

 

DSC_8677-640x427.jpg

 

Nie wiem czy byli oni lustrowani i czy maja certyfikat Prawdziwego Retro Classical Włocha znawcy jedynej prawdziwej pizzy, ale żarcie u nich również było tip top.

 

 

Poniżej inne foto z Bella Napoli, również prowadzonej przez Włochów, pizze formowane są w małym lokalu a plackami zajmują się jacyś młodzi włoscy imigranci z tatuażami, prawdopodobnie chuligani. Również było bardzo dobre.

 

de9b404a64d4aefb22098e2cb7d96fe2.jpg

 

 

 

Nie wiem czy powyższe pizze były pieczone w piecu opalanym poćwiartowanym w kostkę baobabem, pod ktorym Nel była leczona chininą przez Stasia czy może robili ją w piecu gazowym z termoobiegiem marki LG. Prawdę mówiąc je bie mnie to całkowicie.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...