Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Cebulowo dokładać nie chcę, chyba jednak Lumia 820 zagości u mnie, rozważam ewentualnie Motorolę G z budżetowych.

 

Tylko jedna rzecz pozostaje, gdzie można w ogóle kupić nową Lumię 820? Na allegro chyba dużo chińczyków jest, bo jakoś za różowo mi to wygląda.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Ja biore chińczyka. nie bede wydawał kupy mamony na tel by spełniał swoje podstawowe funkcje. W styczniu sprzedaje moja xperie T myśle ze za 300 zł stan bdb by poszła i można by było kupić sobie jakiegoś elephone'a.

 

 

 

Jeden ma 4g , drugi nie ale nie jest to u mnie żaden minus czy tez karta przetargowa. G7 ładnie wyglada, bebechy całkiem ok, nic zamulać nie powinno. poczekam na recenzje ale zapowiada sie spoko. i ta cena.

Odnośnik do komentarza

Wszystko pięknie i ładnie, ale taki telefon jest dla mnie po prostu za duży.

 

Aczkolwiek te marka zaintrygowała mnie, za 199$ model p3000 ze sporą baterią 2GB ram itd, w dalszym ciągu za ładnie to wygląda, gdzieś musi być jakiś has, stawiam na jakość komponentów.

 

Mani - kupuj, zrecenzuj, ja poczekam :D

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Popatrzcie na Huawei w takim razie. Cenowo nieźle, andek jest, działa przyzwoicie i maja fajne ceny i często dobre baterie. Niestety android to nie Windows, nie tak prosto ingerować. Różnica jest w sumie w sofcie. Ale akurat Huawei jest w miarę ok. Telefony z Chin często nie mają Google play.

Odnośnik do komentarza

Popatrzcie na Huawei w takim razie. Cenowo nieźle, andek jest, działa przyzwoicie i maja fajne ceny i często dobre baterie. Niestety android to nie Windows, nie tak prosto ingerować. Różnica jest w sumie w sofcie. Ale akurat Huawei jest w miarę ok. Telefony z Chin często nie mają Google play.

Jesteś pewien, że chciałeś napisać to tak jak napisałeś?

Odnośnik do komentarza

Wszystko pięknie i ładnie, ale taki telefon jest dla mnie po prostu za duży.

 

Aczkolwiek te marka zaintrygowała mnie, za 199$ model p3000 ze sporą baterią 2GB ram itd, w dalszym ciągu za ładnie to wygląda, gdzieś musi być jakiś has, stawiam na jakość komponentów.

 

Mani - kupuj, zrecenzuj, ja poczekam :D

 

Mediateki sa tansze od snapów, jakościowo to chyba średnia półka choć taki iOcean x8 wyglada jak xperia z rodziny Z. Szkło przód i tył. Tak obserwuje "chińczyki" i widze ze te małe firmy sie juz nie pier.dolą. Ktoś teraz ma dawać szafirowe szkło na tel do 200$ O_O chyba wlasnie elephone. 

 

Jak zależy Ci na baterii to mnie tez THL kusi. Bateria 5000 Mah. 

 

 

wyglada średnio ale i tak kusi tylko cena juz 250$.

 

A tu recenzja elephone p3000 od AA (niewiem czy nie lepiej brac p3000s)

 

Edytowane przez Mani
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Popatrzcie na Huawei w takim razie. Cenowo nieźle, andek jest, działa przyzwoicie i maja fajne ceny i często dobre baterie. Niestety android to nie Windows, nie tak prosto ingerować. Różnica jest w sumie w sofcie. Ale akurat Huawei jest w miarę ok. Telefony z Chin często nie mają Google play.

Jesteś pewien, że chciałeś napisać to tak jak napisałeś?

 

Jasne. Po pierwsze - zamknięty bootloader mocno potrafi uprzykrzyć życie a sprawa druga - drivery w zupełnie inny sposób się wrzuca i laik sobie z tym nie poradzi, szczególnie jak producent nie udostępni źródeł i ma zamnięty bootloader. W Windowsie z kontem admina zawsze możesz podmienić drivery BEZ jego kodu źródłowego więc nie musisz się aż tak bać producenta (chociaż Radeony w wersji Mobility są w tej sprawie MEGA słabe). Chodzi o integrację sprzętu z oprogramowaniem, jest na razie z tym ciężej na Andku.

 

EDIT: Prosty przykład. Miałem chińczyka na MTK, tablet. Tani, nie miał BT - szukam sobie - są BT na USB przecież, tablet ma USB OTG. Tylko że, stery muszą być zintegrowane z kernelem albo dorzucone w formie rozszerzenie, ale kernel musi je zobaczyć a stockowy nie widział. Zablokowany bootloader więc Custom Kernela wrzucić się nie da. I duooa, nie dorzucisz. I to ze specami na XDA 100x lepszymi ode mnie dyskutowaliśmy i doopa. Na windzie - ściągasz stery pasujące do CHIPSETU tego BT (nawet nie tego producenta), pod TWÓJ system (architektura i wersja), instalujesz i ... pach - działa. No nie powiesz mi, że nie jest łatwiej :-)

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, w x-kom na przykład w komputroniku, ta sama cena jest w x-kom.pl.

 

Tyle, że jest trochę narzekań i na baterię i na wydajność. W sumie jak wszędzie: opinie 50/50.

Czy w ogóle można kupić tel do 1000 zł, który nie będzie miał żadnych mankamentów? No ja pierniczę... 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem można czasem trafić jakąś fajną używkę. Ale czy w ogóle jest telefon bez problemów? Na drogiego 5S ludzie narzekali na baterię itd. Te Asusy w sklepie prezentują się ok w sensie właczone widziałem i chodzą zadowalająco na pierwszy rzut oka. Wydajność przenie w grach czy tam czymś innym ale pytanie czy to jest potrzebne w ogóle. Nie wiem jak to wygląda w Białymstoku ale może macie jakiś komputronik, żeby sobie obejrzeć? W moim odczuciu źle się nie prezentował, dobrze reagował na dotyk (nie mulił dotyk jak np na Moto G którego też mam w domu). No i masz opłacone VATy, podatki, wiesz że polskie czestotliwości LTE i 3G są obsługiwane (co trzeba doczytać przy chińczykach zza granicy) i w razie problemów masz na pewno ułatwioną reklamację.

 

No i tak patrzę, to jest jeszcze ZenFone 6 (ale bez LTE) i trochę słabszy ale MNIEJSZY Zenfone 4. Ten 4y ma bardzo dobre oceny w sumie.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad Motorola 2013 G Lte. Macie może jakieś opinie na jej temat? Trochę już szukałem w necie (gsmarena, Android.com.pl etc) ale tu z chęcią też zapytam. Najchętniej wziąłbym z1 compact (ważny jest dla mnie (relatywnie) mały rozmiar telefonu) ale na razie mam ważniejsze wydatki, moze jak wyjdzie z4 compact i cena z1 albo nawet z3 spadnie, to pomyślimy.

Obecnie mam LG 4x hd i mnie (delikatnie mówiąc) mocno wkurza jego "szybkosc" (nawet po roocie i wgraniu enoxa - chyba najlepszego/najszybszego roma dla tego telefonu - no ale z g**na bata nie ukrecisz :/)

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam model. Czyli to norma, ze z czasem dławi sie on jak jasna cholera. A niby 4 rdzenie, tegra3, a jest jak jest, meh...

 

Przesiadlbym sie na cos wydajniejszego o nie mniejszym ekranie (4.7"+), a przy okazji nie chcialbym sie zniechecac do Androida jako systemu. Moze Z2 albo S4, popatrze w przyszlym roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...