Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, xtomashx napisał:

 Mam podobny dylemat. W sierpniu kończy mi się umowa w tmobile i już wydzwaniają. Jedynymi sensownymi wyborami są właśnie Mate 10 lite i P20 lite. Warto się w nie pchać? Teraz używam P8. Niby jest dobrze jednak bateria to tragedia i producent bardzo szybko porzucił aktualizacje przez co stoi na 6.0. Mój pierwotny plan zakładał przejście do abonamentu bez telefonu i zakup na raty czegoś za ok 1200 zł w sklepie. Nie wiem czy te telefony będą dobrym wyborem czy może jednak zrealizować plan i kupić coś poza siecią?

 

Wziąłem p20 lite i póki co jestem bardzo zadowolony. Przeskok względem j5 jest wyraźnie zauważalny. Właściwie jedyne co j5 miał lepsze, to układ odpowiedzialny za dźwięk, teraz troszkę inaczej brzmi mi muzyka w samochodzie i muszę większe poziomy głośności ustawiać. Reszta na wyraźną korzyść Huaweia. Mate 10 lite też ponoć nie jest zły, ale imo warto dopłacić za nfc i quickcharge. Z mojej strony polecam, ale nie mam też porównania do innych modeli w podobnej cenie, bo jednak mój poprzedni smartfon, czyli niejako punkt odniesienia, to jednak te 2 półki niżej

Odnośnik do komentarza

Można parkować dostawczaki na ramkach prawie jak w xperiach. Poza tym niezły ulaniec.

 

A propos tego tryndu wywalania wejścia słuchawkowego z telefonów to o chuj tu chodzi? W przypadku pozbawienia dostępu do baterii sprawa była prosta, chodziło o wodoszczelność. A tutaj o co chodzi, że niby ma to coś wspólnego z micro usb 3.0?

Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że Apple to zrobiło, to teraz wszystkie Androidy też to zrobią :). Jakby Apple zaczęło dołączać parującego klocka do każdego pudełka to mógłbyś być pewien, że wszyscy od Huawei po Sony by zaczęli robić to samo po pół roku.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

P2 - z tanich słuchawek nawet ok.

 

Brak dostępu do baterii wpływa na żywotność telefonu. Zobacz ILE telefonów bez dostępu do baterii jednak NIE JEST wodoszczelne - większość @Tokar więc to nie o to chodziło ;-)

 

Przy Jacku może chodzić o grubość. Jest też jakiś niby argument o wodoszczelności. Jak mi do WODOSZCZELNEGO G6 wleciała woda do portu słuchawek, to zanim nie wyschło restartował się skubany z 15 razy. Już się bałem że kolejny LG z bootloopem xD

 

@Qvstra dziwne - dla mnie 7.0 i 7.1 (8 jeszcze nie mam) to najlepsze Andki pod niemal każdym względem. Na nexusie na 7 wszystko działało lepiej. Poczytaj może dobrze czy tego nie poprawili.

 

@xtomashx Huaweie seria P20 startuje z Andkiem 8.1 - nie ma NIC nowszego. A i jedną dużą edycję pewnie dostaną :-)

 

Dla mnie obecnie jak szukam, to jack to jednak warunek :-) Nie chcę kolejnego badziewia w kieszeni nosić.

Odnośnik do komentarza

 

11 godzin temu, Tokar napisał:

Można parkować dostawczaki na ramkach prawie jak w xperiach. Poza tym niezły ulaniec.

 

A propos tego tryndu wywalania wejścia słuchawkowego z telefonów to o chuj tu chodzi? W przypadku pozbawienia dostępu do baterii sprawa była prosta, chodziło o wodoszczelność. A tutaj o co chodzi, że niby ma to coś wspólnego z micro usb 3.0?

Z kilku powodów projektanckich nie do przejścia. Przede wszystkim, jack (oraz wzmacniacz, konwerter sygnału cyfrowego na analogowy...) zajmuje sporo miejsca i nie da się go nijak przerobić. Przy tym, jak miniaturyzowane są dzisiaj rzeczy w telefonach, jest to bardzo dużo miejsca. No i, hm, telefony wtedy mają ramki że "można parkować dostawczaki". Ekran, procesor, kamera, bateria, wszystko jest ograniczane przez brak miejsca. Rynek nie zostawia wątpliwości, że to obchodzi po prostu większą grupę klientów (zgrabniejszy elefon po prostu więcej osób kupuje, chociaż recenzenci się dziwią że mało pikseli). Z kolei jakość słuchawek bezprzewodowych czy na USB większości wystarcza.

 

USB-C ma tyle wspólnego, że branża po jego upowszechnieniu i rozwoju standardu audio w 2016 uwierzyła dużo bardziej, że będzie można robić słuchawki na ten port, i teoretycznie ma to wręcz więcej sensu (obecnie jest tak, że każdy telefon ma inny, kompromisowy sprzęt audio, a słuchawki robione są "uniwersalnie" do każdego możliwego sprzętu i tak oto mamy całą serię kompromisów - słuchawki USB-C będą z założenia mieć wszystko w środku). Wtedy stało się właściwie przesądzone porzucenie jacka,  czego wcześniej nie byłem pewien. Na razie idzie z tym akurat średnio, ale sprzętowo jest to zaiste możliwe i może kiedyś będą normalne dobre słuchawki USB/wszechdostępne kable (gdy USB-C będzie już wszędzie).

 

 

 

(btw, trochę też o to chodziło w wymienialnych bateriach)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że odchodzą od mini-jacków. Mam nadzieję, że za kilka lat będzie jeden rodzaj złącza do wszystkiego i jednym kablem będę mógł naładować urządzenie, przesłać dźwięk czy obraz a nie tak jak obecnie - osobne złącze do słuchawek, osobne do wideo, osobne do ładowania. 

 

Co do baterii to ja widzę dwa powody:

1) łatwiejsza budowa i zmniejszenie kosztów produkcji

2) więcej przychodów związanych z wymianą baterii w autoryzowanych serwisach

 

Przecież w każdym telefonie można bez problemu wymienić baterię, nie ważne czy to Huiawei czy iPhone - po prostu wymagane do tego jest albo jakaś minimalna zdolność majsterkowania albo idziesz do salonu i płacisz 100USD.

Odnośnik do komentarza

Usb-c jest super jako standard. Ale na razie inne urządzenia nie mają tego złącza. Możesz w usb-c mieć display port, więc i obraz. Ale z kolei masz jedno złącze w telefonie i ciężko żeby przesyłało obraz I się np telefon szybko lądował. To samo z muzą. Zmusza cię to też do noszenia 2 par sluchawek albo przejściówki. Może kiedyś, teraz wolę Jacka jeszcze. 

Odnośnik do komentarza

Sporo jest już bezramkowców i jakoś poza apple, jakimis chińczykami i teraz sony nikt nie wpadł na idiotyczny pomysł pozbywania się gniazda mini jack. DACe z prawdziwego zdarzenia w telefonach to rzadkość, a w tych które je mają, dziwnym trafem wystarcza miejsca na port słuchawkowy.

 

Wygląda to na forsowanie przez niektórych producentów tego usb-c, co z konsumenckiego punktu widzenia jest strasznie słabe, bo jeżeli nawet kiedykolwiek ten format rozwinie się i upowszechni, to nie wiem ile lat musiałoby upłynąć, żeby segment słuchawek z takim wtykiem dorównał bogactwem wyboru i korzystnością stosunku jakość-cena tradycyjnym słuchawkom.

Odnośnik do komentarza

Precz z mini-jackiem!

 

Mogę mieć taki port w komputerze/laptopie czy sprzęcie audio, ale telefon ma mieć jak najmniej niepotrzebnych rzeczy. Tym bardziej, że kupując telefon mam słuchawki w zestawie. Poza tym usb-c może zapewnić dużo lepszą jakość dźwięku od mini-jacka. Biorąc pod uwagę jak nowoczesne smartfony wyglądają z grubością poniżej 5mm czy ekranem na cały przedni panel to usunięcie złącza 3,5mm jest nieuniknione.

 

W ogóle mam nadzieję, że za kilka lat wszelkiej maści kable i przewody znikną a wszystko będzie bezprzewodowe. Małymi kroczkami do tego dojdziemy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Samo USB-C jest rodzajem wejścia, co kryje się dalej to już inna bajka. W telefonach jest często usb-c złącze ale specyfikacja USB za nim - 2.0. W PC prawie zawsze jest 3.1 + np. DisplayPort. A zdarza się Thunderbolt. TB 3 ma taką przepustowość i takie dojście do płyty, że można do niego podłączyć np. zewnętrzną kartę graficzną. Dlatego ogólnie sam port USB-C to świetna sprawa na przyszłość. Natomiast to, że trzeba odłączać ładowarkę jest słabe. Mi np mając jeszcze 3DSa nie chce się mieć 2 par słuchawek, nie ważne jakich. Dlatego na ten moment jeszcze wybieram telefony z jackiem.

Odnośnik do komentarza

Trzymam neofałkę jako zapasowy :cool:

 

Coś się asus (pipi) z premierą zenfona 5/5Z. Podstawowa wersja miała lanczować w okolicach kwietnia, a tu ni widu ni słychu, a na jakiejś zagranicznej stronie jest info o 5 na początku 3 kwartału, a 5Z "później w tym roku". Trochę mi staje jak patrzę na ten telefon.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...