Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

No on nie ma być tak szeroki i wielki jak Plus, dlatego wciąż współistnieją. To jest proporcja 18:9 albo nawet i coś jeszcze innego cudacznego więc rozmiar w calach przekłada się na długość bardziej niż na szerokość.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, raven_raven napisał:

No on nie ma być tak szeroki i wielki jak Plus, dlatego wciąż współistnieją. To jest proporcja 18:9 albo nawet i coś jeszcze innego cudacznego więc rozmiar w calach przekłada się na długość bardziej niż na szerokość.

 

Wiem i nie do końca mi się to podoba, dlatego napisałem, że mi to osobiście przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.05.2018 o 16:12, sosnaa napisał:

czy iphone SE to dobry wybór?

popsuł mi się chińczyk i nie mam zamiaru naprawiać po raz drugi. Szukam telefonu możliwe jak najmniejszego, 5,5 czy 6 cali to cegła nie telefon.

 

Tak patrzę na oferty i jedynie zostaje xperia compact i właśnie iphone.

Pozdrawiam i zapraszam do gorącej dyskusji

 

 

Jeśli iPhone kiedykolwiek był dobrym wyborem, to chyba nigdy tak, jak teraz SE. Tysiak za iPhone, który nadąża za obecnymi czasami? Utopia. No i ten optymalny rozmiar. I wejście słuchawkowe. Weź SE do ręki, zobacz czy design i ekran ci pasują. Tak ogólnie to chyba ekran może najbardziej pachnąć starością dla użytkownika.

 

(Co do designu to zaznaczmy: nowa Xperia "Compact" jak na dzisiejsze czasy też nie ma nawet najmniejszych ramek, ale to tylko trochę większy telefon, a ekran ma dosłownie o 50% większy od iPhone'a SE).

 

 

Oczywiście, biorąc pod uwagę, że Xperia Z5 Compact w dobrym stanie wyniesie cię nawet i poniżej 500 zł, to również trudno nie wziąć jej pod uwagę. Nadal bardzo przyjemnie się tego telefonu używa. Android jest na tyle nowy, by właściwie nie było większych strat od aktualnej wersji (jak dla mnie, Oreo już wręcz w ogóle nie jest lepsze od "siódemki" dla przeciętnego użytkownika), wszystkie elementy są dobrej jakości, chodzi sprawnie.

 

Nowe XZ1 i XZ2 Compact to kolejne wspaniałe modele, chociaż już dużo droższe od iPhone'a SE i na razie nie jakoś superatrakcyjne pod względem ceny do użyteczności.

 

 

 

Aha, ludziom bardzo się podoba Samsung A3. Nie kupiłem go nigdy, bo pod względem designu nie podobają mi się Samsungi, ale wszystko wygląda ok, a cena znacząco spadła od czasu premiery. Czytając recenzje tego telefonu pamiętaj, że były pisane w kontekście ceny startowej prawie 350 euro za nówkę - używkę w dobrym stanie zaś można wyrwać za niemal połowę tej ceny. Po obczajeniu jak działa niedawno w sklepie byłem zdecydowanie zaskoczony na plus (przy czym nie wiem, jakie są niektóre elementy, np. audio), podobnie jak iPhone SE, dla mnie to jest najbardziej opłacalny telefon w historii tej marki. No ale to ja.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Oreo to najbardziej dopracowany android po których tego nie widać :-) Jedyne co można odczuć to bateria. Praktycznie wszystkie zmiany to zmiany pod maską, niewidoczne dla użytkowników. Spokojnie nie ma co płakać jak ma się 7 czy 7.1.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, Timmy napisał:

Koledzy, którym modelem Xiaomi warto się zainteresować? (budżet 700 PLN)

 

Oczywiście wspaniały Xiaomi Redmi 5 Plus :usmiech:

 

Spusty każdego z już obecnych posiadaczy można poczytać w temacie Xiaomi.

Jeśli jesteś fanem czystego Androida to bardzo dobry w swojej cenie też jest Xiaomi Mi A1, potrafi być w promocjach które od góry już ocierają się o 700 zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dobra panowie.... Coś 2 okolicach 2000zł. Czas aby G4 odszedł na emeryturę.

 

Co polecacie? Nie śledzę aktualnie rynku mobile ale z tego co się na szybko zorientowałem to do max 2500 mogę mieć:

MATE 10 PRO

MI MIX2 /2S

MI6

HONOR10

 

Średni się orientuję. Jestem chińskim turystą więc jakoś aparatu jest bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza

1+6 to cena koło 2700zł. Wolałbym tyle nie płacić za telefon.

 

P20 już bliżej 2000zł ale ma tylko 4GB ramu. Telefon ma być na minimum 2 lata użytkowania i cos mi się wydaje, że 4gb może być zaraz za mało.

 

Alternatywa dla P20 to Honor Full View 10 z 6gb ramu. Nie ma jedynie optycznej stabilizacji obrazu ale nie kręcę prawie w ogóle filmów. Jak to się ma do robienia zdjęć? Żonie kupiłem 2 lata temu Honora 8 i gdy mój G4 muli strasznie i prawdopodobnie ma już uszkodzony moduł ekranu jej Honor 8 działa wciąż płynnie.

 

Gdyby nie to, że G4 jest uszkodzony bo zaczyna się grzać i nie działają niektóre funkcje ekranu, a niestety minęła gwarancja to bym go użytkował więc nie jestem jakoś mega wymagający. Priorytet to aparat z takimi funkcjami jak głębia ostrości i dobry aparat przedni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...