Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mój LG G4 został cegłą, 2 miesiące po skończeniu gwarancji :/, wyślę do serwisu, ale prawdopodobnie wymagałoby to wymiany płyty głównej, więc szkoda hajsu będzie, żeby naprawiać. Poleci ktoś jakąś Lumie (nie wiem czy są też inne tel z WP) do 500 zł (używane)?

 

W androida za 5 baniek nie chcę się wkopać, bo już G4 zaczęło delikatnie zamulać, w tańszym pewnie byłoby dużo gorzej.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, _Red_ napisał:

Co do Androidow za ok 600 wyhaczysz nowy Redmi Note 4X o dobrych parametrach i opiniach. Sam bym się przesiadl jak mi padnie w koncu Xperia Z2

 

Yo, tylko się przesiadając z flagowca radzę zwrócić uwagę na pewne sprawy. Ten telefon jest cudowny za swoją cenę, ale jednak to nie jest tak, że Chińczycy jakimś cudem za 1/4 ceny sprzedają Ci to samo, co inni producenci za więcej niż przeciętna wypłata polskiego obywatela. Wszystkie flagowce sprzed lat będą pewnie ustępować prędkością na dzień dzisiejszy, ale np. takie aparaty się nie starzeją tak bardzo, a to jest chyba główna wada 4X. Jeśli ktoś się przyzwyczaił do dobrych fotek ze swojego telefonu, to 4X może rozczarować pod tym względem. I nie mówię, że siaomi nie zrobi ładnego zdjęcia w dobrych warunkach, ale optyka w sprzętach za ponad 2 koła jednak dużo lepiej radzi sobie w każdych bardziej ekstremalnych warunkach jak mocne oświetlenie, słabe oświetlenie, niestabilna ręka itd. Kolory, detale też mogą być lepsze na starym flagowcu. Tak samo ekran o ile daje radę, tak mimo wszystko jest tylko 720p i to jest po prostu dobry LCD, ale nic więcej. Ma też dość średniawy dotyk, gdzie nie raz, nie dwa zdarzało mi się, że dłoń w rogu ekranu blokowało dotykanie innej części ekranu, a to się zdarza jak się próbuje sięgać kciukiem gdzieś wysoko. Droższe modele albo mają to jakoś softowo rozwiązane albo po prostu mają lepsze ekrany, które nie łapią takich "fałszywych" dotknięć. Miałem jeszcze większego iP6 Plus np. i na pewno nie raz nie dwa też zachaczałem dłonią w rogu ekranu i nic się nie blokowało z tego powodu. Technologia w tej kwestii nie poszła aż tak do przodu, by topowe panele sprzed lat były gorsze od budżetowców z dzisiaj.

 

Tak poza tym to śmiało polecam. Prędkość przyjemna, bateria obłędna, system użyteczny. Za te pieniądze potwór, ale to jest mistrz ergonomiczności i opłacalności (tutaj chyba Redowi już sprzedałem ten model coś czuję :*), a nie konkurent dla górnopółkowców.

Edytowane przez raven_raven
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@ragusStarcza mi na cały dzień w Z2. Wychodzę rano z naładowanym, a wieczorem podpinam pod ładowarkę przed spaniem. No ale to przy przeciętnym używaniu - jak zaczynam ostatnio robić tonę filmików i zdjęć Redowi Jr to i po 2h potrafi zostać kilka procent.

@raven_raven właśnie o tę jakość aparatu w Redmi się martwię. No nie ukrywam, że zależy mi teraz na robieniu rodzinnych pamiątek i czasem fajnie złapać kadr w ułamku sekundy. Żony LG G3 łapie focusa zwykle w kilka sekund, a to wieczność. Z2 jest spoko pod tym względem no i ładnie poprawia szumy oraz ciemne sceny.
Aha no i Redmi 4X Note ma ekran 1080p chyba?

Odnośnik do komentarza

@_Red_ miej oko na Redmi Note 5 Pro, póki co tylko na rynku indyjskim. Ceny widzę koło 1000 zł w przeliczeniu, ale telefon potwór. Snapdragon 636 (wreszcie coś nowego w porównaniu do Snapdragona 625 którego ładowali do prawie wszystkich swoich modeli od jakiegoś czasu, nie żeby to był zły układ jednak, no ale lepszy układ jest lepszy), 4 albo 6GB RAM i przede wszystkim dużo, dużo lepsza kamera niż to co dotychczas ładowali do wszystkich swoich modeli. Trzeba jednak czekać aż się pojawi wersja globalna dostępna na naszym rynku.

Edytowane przez raven_raven
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

htc 10/u11 vs iphone 7/8?

 

10 mozna kupić nową za 1400zl, ale czytałem na reddicie że bateria lubi spadać błyskawicznie i jest to wada fabryczna. u11 bardzo mi się podoba, ale boję się że będzie zbyt duży. iphony, bo mam maca, odpowiada mi rozmiar i ios gniecie konkurencję pod względem optymalizacji, ale troche szkoda mi wydawać tyle hajsu na tel. bo 6s chyba już nie ma sensu kupować na dłużej niż rok-dwa. 

 

co myślicie? 

Odnośnik do komentarza

bralbym na raty wiec chyba sie zdecyduje na 8, bo to 50zl miesiecznie wiecej jest do przezycia. Tyle ze to juz stowka wiecej, niz u11 ;/ No i mam dziurawe rece i boje sie o to, czy szklany iphone wytrzyma ze mna chociaz do konca rat - stad pomysl na htc 10, bo mam mega duze zaufanie do wytrzymalosci telefonow htc.

Odnośnik do komentarza

Szukam w miarę niedrogiego smartfona dla osoby wieku 60+ . Ma ona już obeznanie z tabletem, więc z kwestią ogarnięcia obługi nie będzie problemu. Najważniejsze wymogi wobec takiego sprzętu to więcej niż przyzwoity aparat (w tym przypadku jest to główny argument za przesiadką na smartfona - matryca 12 Mpix byłaby bardzo spoko), android, radio FM i jak najmniejsze gabaryty (4,7'' do max 5,2''). Coś w cenie do max 650 zł da radę znaleźć z polskiej dystrybucji?

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Więcej niż przyzwoity aparat to bardzo, bardzo wysokie wymaganie. Cała niska i średnia półka ce(pipi)ą się tym, że mają ch,ujowe aparaty, optyka to nie procesory czy pamięci i nie podwaja się jej jakość czy wydajność co chwilę. Jest Neffos X1, który w tej cenie robi konkret zdjęcia z tego co słyszałem i to raczej tyle. Za 600 zł można szukać szybkich telefonów, długo trzymających na baterii, z dużym ekranem, ale nie z dobrym aparatem. 

W sumie też zależy jak definiujesz więcej niż przyzwoity. Dla mnie osiągi tych dolnopółkowców mogą być tragiczne, a ktoś inny robi tylko zdjęcia dwa razy do roku na wyjeździe w ciągu dnia i będzie zadowolony czymkolwiek. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...