Skocz do zawartości

Starcraft II


Rekomendowane odpowiedzi

od początku była mowa o takiej mniej więcej cenie (+-20pln), więc mnie to nie dziwi.

że zdzierstwo straszne, szczególnie, że będą trzy części to co innego.

tyle, że ACTIVISION wie co robi, bo ludzie i tak kupią w milionach.

 

ciekawe ile wersja online (bez płytki) będzie kosztować...

mimo planu kupna gry w preorderze chyba poczekam, bo liczę że po wyjściu cena może spaść do 150pln.

Fixed.

Na szczescie pozostale dwie czesci to tylko SP, chyba ze zrobia z tego jakies obligatoryjne dodatki by grac MP >_>.

 

skąd info, że dystrybucją zajmuję się Activision? jak dla mnie to oni nie mają z tą grą nic wspólnego. no poza tym, że są częścią blizzard-a. http://www.activision.com/index.html#games|en_GB|fid:starcraft&ftype:keyword

co do dodatków to są różne informacje. nowych jednostek w mp podobno ma nie być (albo pojedyncze), bo i tak ich już jest dużo.

czytałem też gdzieś, że nawet jeżeli się pojawią to nie będzie trzeba kupować dwóch pozostałych części aby nimi grać - pojawią się w patchu.

niech zrobią ten reset jak najszybciej, bo teraz się ciężko gra z tymi bugami bn (np cały czas mimo kilkunastu zwycięstw gram 2v2 random w bronze, bo mi nie działa ladder...)

Odnośnik do komentarza
i nie będzie wysysała portfela jak wow
No nie wiem. Na wstępnie gra "wyssie" dużo więcej niż przeciętna produkcja na PC, a w dodatku chodzą słuchy, że w wielu krajach dostęp do BNetu ma być płatny. Oczywiście na chwilę obecną nie dotyczy to Polski, ale różnie to może jeszcze być. Warto też wziąć pod uwagę, że twórczość fanów z Edytora Map także może być w jakimś stopniu ograniczana - chociażby ze względów licencyjnych. Liczę się też z tym, że oprócz Heart of the Swarm i Legacy of the Void Blizzard będzie wypuszczać także płatne zestawy map - zarówno do multi, jak i epizody z edytora. Bodajże były takie informacje prosto z firmy, ale obecnie tego nie potwierdzę.
Odnośnik do komentarza

gra "wyssie" dużo więcej niż przeciętna produkcja na PC bo to PONADPRZECIĘTNA produkcja na którą rzesze fanów czekają od 12 lat, DLC to nic nowego w świecie gier... Blizzard stworzy marketplace, bez dwóch zdań ale podstawowy content do grania meczy rankingowych masz w pudełku z grą i to jest pewne. Opinie typu "chodzą słuchy" "na chwile obecną" "bodajże" nie są dla mnie wiarygodne, no offence

Odnośnik do komentarza

Płatny BNet:

http://www.gram.pl/news_8QzqH,e4_StarCraft_II_z_abonamentem_za_Battle_net_w_Rosji.html

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/StarCraft_II_z_abonamentem_takze_w_Ameryce-28569.html

Płatne mapy graczy:

http://www.gram.pl/news_8grkHO,8_BlizzCon_09_StarCraft_II_i_platne_mapy.html

Jest jeszcze inna kwestia:

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,7815625,StarCraft_II___z_Amerykanami_sobie_nie_pogramy__Z.html

 

W dodatku "tylko" jedna kampania składająca się z 30 misji i dostęp do tego co właściwie już oferuje cała Beta. Sorry, ale pomimo ogromu produkcji i długiego czekania jakoś nie mogę się przekonać, iż cena 200zł jest aby fair w stosunku do zawartości, tudzież, że płacąc otrzymujemy kompletną grę bez żadnych dalszych opłat. "Dodatki" (kampanie) na pewno będą kosztować przynajmniej 100zł, a w międzyczasie ludzie sobie zarobią na własnych mapach. Co prawda zawsze byłem przeciwnikiem płatnych DLC, ale nikt mi nie wmówi, że kupując SC2 otrzymuję kompletny produkt, gdyż jest to zwyczajnie bzdura.

Odnośnik do komentarza

dzięki za linki , good to know, dla mnie umsy i mapy pokroju DotA się nie liczą, obawiam się że dlc będzie zawierał mapy i tryby dla graczy znudzonych/bez ambicji w ladderze, a na chwilę obecną ladder i matchmaking są mięskiem tej gry, szczerze mówiąc na singleplayer terran nie jestem specjalnie nagrzany... z drugiej strony rozumiem postawę korporacji (blizz) chcą dać jak największej liczbie graczy możliwość rozrywki w wielu aspektach (vide wow, nie każdy gra pvp only...)

Odnośnik do komentarza

Widzisz, ja natomiast nie ekscytuję się jakoś szczególnie rozgrywkami rankingowymi na BNecie. Jasne, chętnie pogram od czasu do czasu, ale ogół gry traktuję jako okazyjną formę zabawy. Prawdę mówiąc to właśnie kampania i jej rozwiązania, a także możliwość zabawy w pomysłowe scenariusze innych graczy (już widzę te wszystkie World of StarCraft czy inne RPG) najbardziej mnie interesują. Dlatego też trochę się krzywię na wieść, iż za taką cenę nie tylko otrzymuję w miarę przeciętny produkt (już SC1 miał ~30 misji), to jeszcze pewnie będę musiał sporo płacić za kolejne dodatki. Jak to ostatecznie wyjdzie zobaczymy, ale obecne informacje i ceny nie napawają mnie szczególnym optymizmem.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

gra "wyssie" dużo więcej niż przeciętna produkcja na PC bo to PONADPRZECIĘTNA produkcja na którą rzesze fanów czekają od 12 lat, DLC to nic nowego w świecie gier... Blizzard stworzy marketplace, bez dwóch zdań ale podstawowy content do grania meczy rankingowych masz w pudełku z grą i to jest pewne. Opinie typu "chodzą słuchy" "na chwile obecną" "bodajże" nie są dla mnie wiarygodne, no offence

i co z tego, że to "PONADPRZECIĘTNA" produkcja, to akurat nie ma nic do rzeczy. Cena jest przesadą, ale oślepieni fani kupią ten gorący szajs. Ja tam nie mam żadnej podniety, bo ani diablo ani też starcraft nie robią na mnie najmniejszego wrażenia. A sama cena tej gierki jest totalnie przesadzona i moim zdaniem gracze z całego świata powinni zbojoktować premiere Starcrafta bo jak im się pozwoli ( developerom w sensie) to każda następna gra będzie w takiej cenie. A jeszcze mówicie, że DLC i to co kupisz nie ma być full grą oraz będzie trzeba płacić za granie w multi to ku'rwa stawiam świeczke [*] tym pazernym ch'ujom. Żadnej gry od Actvision Blizzard nie kupię, nigdy.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

co do ceny to jeszcze bym poczekał, bo już są sklepy oferujące grę za około 170pln, a jeszcze mamy 2,5 miesiąca do premiery.

co do opłat to nie ma obecnie żadnego oficjalnego stanowiska - wszystko to raczej przypuszczenia. kilka razy blizz się zarzekał, że nie będzie opłat z bn

co do serwerów to wydaje mi się, że czytałem że ma być tak jak bn1 czyli wszystko razem.

co do opłat za mapy to z tego co pamiętam ma być tak tylko w przypadku ums i innych badziewi. ladderowe mapy mają być free.

Odnośnik do komentarza

i co z tego, że to "PONADPRZECIĘTNA" produkcja, to akurat nie ma nic do rzeczy. Cena jest przesadą, ale oślepieni fani kupią ten gorący szajs. Ja tam nie mam żadnej podniety, bo ani diablo ani też starcraft nie robią na mnie najmniejszego wrażenia. A sama cena tej gierki jest totalnie przesadzona i moim zdaniem gracze z całego świata powinni zbojoktować premiere Starcrafta bo jak im się pozwoli ( developerom w sensie) to każda następna gra będzie w takiej cenie. A jeszcze mówicie, że DLC i to co kupisz nie ma być full grą oraz będzie trzeba płacić za granie w multi to ku'rwa stawiam świeczke [*] tym pazernym ch'ujom. Żadnej gry od Actvision Blizzard nie kupię, nigdy.

 

bojkoty premier to jakaś farsa, blizzard ma prawo zarządać jakąkolwiek kwotę za grę która była w produkcji 7 lat, jest wierna oryginałowi w kwestiach gameplay'u, designu (halo1, anyone raped by bungie?) , skaluje się na każdy sprzęt (radeon 9800? no problem) wyglądem urywa jajko i jest zbalansowana pod kątem e-sportu, mów co chcesz bartezoo ale jechanie po blizzardzie (firma która dba o klientów) jest nie na miejscu... co innego kottick i spółka, nie wiesz czym jest starcraft to się nie wypowiadaj

Odnośnik do komentarza

Inna sprawa, że starcraft pierwszy jest najlepiej zbalansowanym rtsem ever, podobnież jego kontynuacja kładzie nacisk na multiplayer, którego aspekty można odkrywać przez najbliższe kilka lat. Tak naprawdę to gra dla maniaków, jest naprawdę poważną inwestycją dla blizza , biorąc pod uwagę, że podobnie jak sc1 gra ta będzie poprawiana zapewne wiele lat po premierze wraz z ewolucją taktyki i metagame. Jeśli zaoferuje tak dobry multiplayer jak sc1 to cena 200zł jest naprawdę mała:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...