Skocz do zawartości

Starcraft II


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko weź pod uwagę to że grając teraz na medium masz takie same ustawienia i efekty wizualne jak na starym ultra =)

 

Reasumując blizzardowi udało się poprawić kod, wieć powinniśmy się cieszyć ; p U mnie przed patchem działało wszystko ultra, po patrzu 'zmuszony' zostałem zejść w niektorych ustawieniach o jeden w dół oczywiście rozdziałki nie ruszałem i ciągle leci fullhd. Gra moim zdaniem wygląda lepiej : )

 

 

 

Co by nie mówić i tak jak gram normalnie by nie fapować przy grafice i efektach wszystko ustawiam na low/medium by nie rozpraszac oka i najwiecej widziec ; p

Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to że blizzard stwierdził iż cienie powinny u mnie być na LOW a do wyboru mam tylko Medium/High/Ultra : d

Eee, nie kumam... jak to Blizz stwierdził? I why masz nie mieć możliwości wybrania LOW?

 

 

Swoją droga ustawiełm teraz wszystko na ultra z ciekawości i śmiga lepiej niż przed ostatnią betą : P

zarzuć nazwą procka, grafy i ilością RAMu ;)

 

 

No u mnie niby w opcjach grafiki zalecane ustawienia to wszystko na Ultra. Nie wiem co jest grane że mi tak muli grę, nawet robotników nie mogę zaznaczać bo mam taka stop-klatkę ;p

The Internet is for pooooooooooooooooooooooorn!!!!!!!!!! ;p

Odnośnik do komentarza

co by nie mowic faktem jest ze po starcie drugiej fazy bety sporo ludzi narzeka ze choc w pierwsza mogli grac przyjemnie i bez problemu w druga maja spore problemy z fpsami.

sam tez tak mialem, w pierwszej fazie bety recomended mialem medium i gralo sie przyjemnie. w drugiej fazie recomended mam medium, probowalem grac na low i nadal dostawalem komunikat ze moj pc spowalnia gre nawet gdy jedyne co sie dzieje na ekranie to scv zbierajace mineraly przez co gra byla niegrywalna i wszyscy przeciwnicy ciskali we mnie wiazanka.

ludzie tworza juz teorie spiskowe o tym jak sc2 jest zle zoptymalizowany. pozostaje miec nadzieje ze pelna wersja bedzie jakos to naprawi albo rozbic swinke skarbonke i wymienic jej wnetrznosci na lepszy sprzet :( (wybralem to drugie i mam teraz podobny do bobiego i jestem bardzo zadowolony bo imo ta gra jest warta by dla niej ulepszyc sprzet)

 

cant wait till 27

Odnośnik do komentarza

Heh, ja to samo..... nowy komp (kupiony w lutym) był kupowany właśnie z myślą o SC2 głównie. No dobra, SC2 to było jakieś 70%, pozostałe 30% to ostatni Battlefield ;)

 

 

Co jak co ale SC2 to tylko multi

I kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Pewnie miliony ludzi grające w część pierwszą od 11 lat oraz setki turniejów rozgrywane po dziś dzień ;) No bo powiedzmy sobie prawdę - marka na pewno nie ma dziś takiego powodzenie z powodu tego że ludzie przechodzą kampanię od 11 lat. To multi jest tym co świadczy o klasie SC. I tak samo będzie z następcą. A % ludzi którzy grą są zainteresowani głównie/jedynie z powodu singla jest baaaaaaaaaardzo niewielki ;)

 

 

 

PS:

Żeby nie było, sam sobie gram właśnie w SC1. Na spokojnie. Jedna kampania... dwa dni przerwy, kolejna itp. Ale SC2 to dla mnie w 90% multi ;)

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

ps. ktos wie czy achievmenty z sc2 beda jakos dodawane do achievow w wow?

Eeee, że niby jak? Skoro to dwie odmienne zupełnie gry? "Zabij 10 hydralisków klasą Paladyna" ? ;p

Totalnie nie mam pomysłu na takie coś, a i sensu nie mogę się dopatrzeć. Chyba że mówisz o tym iż Twoje konto Bnet miało by sumować ilość punktów achie z WoWa i SC2. TO już prędzej.... ale WoW wciąż ma podział Achie na klasy, a achie przypisane do konta to oooooooooooooodległa przyszłość która "jest na liście", więc....

Odnośnik do komentarza
Co jak co ale SC2 to tylko multi
I kto Ci takich bzdur naopowiadał?

 

Serio, ile razy można grać w kampanię w grze strategicznej ? Jeden, ok dwa razy żeby zrozumieć zawiłe wątki jakie w tych grach są. I zapewniam Cie że o żywotności tej gry nie będzie świadczyła za(pipi)isty scenariusz czy to że będziemy mogli chodzić po statku i kupić lepszy ogień dla Firebata czy zmienić strój medyczki na jakiś bardziej "HOT" W każdej grze strategnicznej chcąc nie chcąc liczy się tylko i wyłącznie multi. I nikt mi nie musi o tym opowiadać po prostu taka jest prawda.

 

A samą kampanię skończyłem 2 razy. 1 Raz za dzieciaka 10 lat temu drugi raz 2 lata temu, by przypomnieć sobie historię, a raczej w końcu ją poznać. Na półce stoją również 3 książki w tym uniwersum i pewnie że zagram singla, ale starcraft to tylko multi sam scenariusz to naprawdę daleki plan. No może poza seksowną Kerrigan i tym jej głosem <3

 

Nie ma żadnego RTS'a tak zbalansowanego jak starcraft czy Warcraft 3 i taki sam będzie sc2 na pewno nie od razu ale w ciągu roku powinno być wporządku =)

Odnośnik do komentarza

A nie przeszło Wam przez myśl, że ktoś może grać dla odprężenia, przy piwku i miską chipsów u boku, na spokojnie i bez wariowania myszą celem osiągnięcia 1 sekundy przewagi w ekonomii nad przeciwnikiem? Lub też, że nie każdy jest skłonny i chętny przeznaczyć następne lata swego życia aby siedzieć jak no-life przy jednym tylko tytule?

 

Nie wiem, może się nie znam, ale ja nie jestem nerdem, który by grał w dany tytuł latami w multi do upadłego. Właśnie wolę sobie przejść taką kampanię, może pograć w jakiegoś skirmisha lub dodatkowe scenariusze, UMSy fanów, oraz okazyjnie w multi ze znajomymi, niż męczyć latami "jedyne słuszne" multi. Jak przejdę grę lub mi zbrzydnie - odstawię na półkę i wrócę do niej po jakimś czasie, tak jak to robię z innymi ulubionymi tytułami. Gry to także rozgrywka single, ale widzę, że jakoś sporo osób o tym zapomina. Jasne, wiem, że multiplayer, zbalansowana rozgrywka, turnieje i inne bzdety, ale daleki jestem od stwierdzenia, że to jedyna słuszna forma zabawy, czy też, że tylko po to się gra w RTSy. Bzdura panowie, bzdura.

 

A co powiesz na ten przykład o innych grach, które nie posiadają opcji gry po sieci? Gry RPG, jakieś przygodówki, strategie turowe itp? Przecież też można powiedzieć coś w stylu "ile można grać w kampanię/główny scenariusz?". Czy są przez to gorsze, lub też mają popaść w zapomnienie po jednokrotnym przejściu? Jakoś nie sądzę też, że tworząc pierwszego StarCrafta kilkanaście lat temu pracownicy Blizzard powiedzieli sobie "ok, zrobimy fajną strategię do multiplayera, a do tego dorzucimy jakiś na odwal scenariusz i kampanię". Śmiem twierdzić, że było raczej odwrotnie i dopiero potem, wraz z kolejnymi patchami, multi zaczęło się rozwijać.

 

Zresztą, grajcie sobie jak chcecie, ale przestańcie w końcu ględzić, że w SC2 liczy się tylko multi, bo to już brzmi jak typowa gadka znerdowaciałego fanboy'a, który nie potrafi przyjąć do wiadomości, iż ktoś może grać w dany tytuł dla odprężenia i odstresowania. A co jak co, mnie ciężko się odprężyć machając myszą jak szalony bez chwili wytchnienia przez 10-40min rywalizacji. Nie przeczę, że jest to wyzwanie i satysfakcja z wygranej, a także przyjemna odskocznia, ale daleki jestem od uznania czegoś takiego za kwintesencję gry. To tak samo jak z bijatykami prawie - herezją dla niektórych jest granie amatorsko lub dla relaksu w mordoklepkę, bo wychodzą takie osobniki z założenia, że jak już się gra to tylko i wyłącznie po latach treningu celem zmierzenia się z innymi no-life'ami na jakichś turniejach. Odnoszę wrażenie, że podobnie jest teraz ze SC2. Mnie nie pozostaje nic innego jak powiedzieć do tego typu osób: "get a life".

 

 

Najpierw piszesz że niech każdy gra tak jak mu się to podoba, a później rzucasz "get a life".. Trochę konsekwencji. W tym momencie ucinamy wątek nołlajfów i każuali i kontynuujemy tylko zdrową dyskusję /Stona

Edytowane przez stona
tralala
Odnośnik do komentarza

Stona pewnie nie chciał, ale nie mogę nie wytknąć Ci jednego, Suavek (co mam nadzieję, że i zakończy ten wątek dysputy)

 

Właśnie wolę sobie przejść taką kampanię, może pograć w jakiegoś skirmisha lub dodatkowe scenariusze, UMSy fanów, oraz okazyjnie w multi ze znajomymi, niż męczyć latami "jedyne słuszne" multi.

To co podkreśliłem w Twojej wypowiedzi to właśnie jest multi. Można by się spierać czy skirmish to multi, ale ja bym raczej zaliczył go do multi (typem, rodzajem rozgrywki) niż do kampanii. Ot taki tryb multi, ino z botami.

Dwa: nikt z nas tutaj nie starał się nikomu wmówić, że w SC należy grać w jeden jedyny i prawdziwy sposób - zap******ać 300 APM na ekranie. Nic takiego nie miało miejsca. Nie wiem skąd w ogóle wpadło CI to do głowy. Nam chodziło o multi ogólnie. UMSy (jestem mega fanem tego, a szczególnie wszelakie Tower Defensy), czy zwykłe granie z kumplami to sporo % moich gier rozegranych - to także wciąż jest multi!! Nikt z nas nie każe Ci startować w żadnych mistrzostwach (bo i pewnie żaden z nas na tym forum by się na takie nie nadawał :P a jak ktoś czuje się na siłach i został urażony to zwracam honor i gratuluję ;) ). Z tym 'get a life' to się pogrążyłeś _-_

 

 

 

Wracając do topicu:

Przyznam szczerze, że aż tak mega dokładnie press infa nie śledziłem i o tym że single będzie miało tak "odmienne" jednostki i upgready dowiedziałem się całkiem niedawno.

Ale Panowie, co myślicie o takim sposobie? Choć bardzo się staram nie jestem sobie w stanie skojarzyć żadnego RTSa w którym jednostki z kampanii różniły by się tak bardzo od tego co będzie nam dostępne z multi. Gdy dowiedziałem się o "powrocie" zwykłego Medica, Firebata, czy pamiętnego Goliatha to morda wykrzywiła mi się niemały uśmiech. Z tego powodu jeszcze bardziej zacząłem wyczekiwać obu dodatków. Bo kampanie z SC2 mogą stać się jednymi z najlepszych jakie widziała scena RTSowa. Jeżeli tak się stanie, to te kilka.kilkanaście miesięcy oczekiwania na nowe części nie będzie takie tragiczne. No i cena ma być jak za dodatek..... czyli nie 190 zł, a zejdą do 169 zł pewnie xD

 

 

 

PS:

Już się nie mogę doczekać cinematicsa z obleganą Kerri ^^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...