Skocz do zawartości

Starcraft II


Rekomendowane odpowiedzi

ps. ktos wie czy achievmenty z sc2 beda jakos dodawane do achievow w wow?

Eeee, że niby jak? Skoro to dwie odmienne zupełnie gry? "Zabij 10 hydralisków klasą Paladyna" ? ;p

Totalnie nie mam pomysłu na takie coś, a i sensu nie mogę się dopatrzeć. Chyba że mówisz o tym iż Twoje konto Bnet miało by sumować ilość punktów achie z WoWa i SC2. TO już prędzej.... ale WoW wciąż ma podział Achie na klasy, a achie przypisane do konta to oooooooooooooodległa przyszłość która "jest na liście", więc....

tak chodzilo mi o sumowanie achievment score dla konta z obu gier. tak jak robi to taki xbox live dla roznych "zupelnie odmiennych gier". ciekawilo mnie czy blizzard oglosil cos takiego dla bnet kont. choc byloby to troche trudne technicznie patrzac jak kazda postac ma swoj oddzielny wynik ale daloby sie zrobic.

Odnośnik do komentarza

@stona, niech każdy gra jak mu się podoba a nie ględzi, że dana gra jest przeznaczona tylko i wyłącznie do multi i niczego innego, co też padało w tym temacie kilkukrotnie. Mimo wszystko jest różnica między przystępnością gry a hasłami typu "SC2 to tylko multi" bo dana osoba akurat w singla nie gra. Nie upraszczajmy, bo naprawdę wygląda to tak jak przedstawiłem - jak gdyby fanboy'e nie przyjmowali do świadomości faktu, że można w dany tytuł grać samemu przeciwko komputerowi, lub w innych trybach. "get a life" nie tyczy się grających w multi lecz właśnie takich "zaślepionych fanów". Porównałem sytuacje do bijatyk bo ta mi jest najbliższa - lubię sobie pograć w coś amatorsko, ale znieść nie mogę zrzędzenia "pr0 graczy" krzywiących się gdy mówię, iż gram na przykład w jakąś mało rozbudowaną nawalankę dla relaksu, zamiast w "jedynego słusznego" Tekkena/Street Fightera/Guilty Gear/chgw co jeszcze.

 

@Kazuun, Skirmish i UMS to nie multiplayer. Nie wiem skąd Ci przyszedł taki pomysł do głowy. Niemała ilość tworów graczy stworzonych w edytorze przeznaczona jest do rozgrywki jednoosobowej (choć są i multi) - m.in. różne RPGi i strzelanki. Skirmish tymczasem to tryb gry z AI - żadne multi, można się odprężyć i grać jak się komu podoba.

A i niezobowiązujący multiplayer ze znajomymi grającymi od czasu do czasu to też coś innego niż batalie na BNecie z przypadkowymi osobami, których nie znam i których wygrana/przegrana jest mi całkowicie obojętna.

 

Mówcie co chcecie, mnie się nie podoba takie spłycanie SC2 tylko i wyłącznie do multiplayera, szczególnie, że pomimo tego co niektórzy uważają, StarCraft wcale nie został stworzony _tylko_ do tego trybu. Jasne, chętnie sam od czasu do czasu multi odpalę, ale na chwilę obecną priorytetem jest dla mnie kampania + obiecywane challenges i inne dodatkowe mapy tworzone przez graczy. No bo serio, StarCrafta uwielbiam od lat, ale nigdy prawdę mówiąc nie grałem w niego w multi z kimś innym niż znajomymi. Dopiero beta SC2 mnie w pewnym sensie do tego zmusiła, ale przyznam szczerze, że jakoś mnie to szybko przestało bawić. Od czasu rozpoczęcia fazy drugiej testów betę odpaliłem może z 5 razy. Co więc mam w tym momencie powiedzieć czytając komentarze jak te od bobiego? Czy to, że nie jara mnie multi znaczy, że gra mi się nie może podobać, nie powinienem w nią grać, nie jestem prawdziwym fanem, czy niby co? Tylko do multi to są co najwyżej MMO.

 

No ale wracając do ogólnego tematu, zawiodłem się na AI w drugiej fazie bety, które jest nawet na insane kiepskie i schematyczne. Mam nadzieję, że Blizzard zrobi coś w tej kwestii, bo jednak liczyłem na coś więcej mimo wszystko.

 

A co do wizerunku kampanii - właśnie m.in. przez to co wspomniałeś Kazuun single wydaje mi się ciekawszy. Większe urozmaicenie. Jasne, w multi trzeba się dostosować do taktyki przeciwnika, ale uważam, że to właśnie skryptowane scenariusze singla mogą stanowić ciekawsze przeżycie. W multi właściwie nie ma żadnych niespodzianek - gra wygląda identycznie jak SC1, tyle, że w nowej grafice oraz z innymi jednostkami. Nic nas tam nie zaskoczy, bo właśnie rozgrywka będzie zrównoważona. Kampania natomiast ma szanse zaoferować scenariusze, w których każda misja będzie się różnić od poprzedniej, a niekiedy i wymagać obrania zupełnie innej taktyki - chociażby ze względu na fakt obecności ograniczonej armii, tudzież właśnie tych nietypowych i nieraz przepakowanych jednostek, z którymi trzeba się będzie zmierzyć (Brutalisk). A mutliplayer? Dla mnie multiplayer jest zawsze taki sam - albo sobie po prostu radzisz z taktyką i zręcznością (APM) albo nie, ale zawsze doświadczasz prawie tego samego. Moja opinia oczywiście i nie mam zamiaru tego krytykować, ale pragnę korzystając z okazji raz jeszcze pokazać dlaczego single jest dla mnie ciekawszą formą spędzenia czasu przy strategii niż multi.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Fanboy, fanboy, Fanboy. Serio ktoś tu ma jakieś uczulenie i patrzy z góry na osoby które po prostu grają w jedna/dwie gry i im się poświęcają. Naprawdę niegrzecznym jest mówić komuś by 'zajął się życiem' tym bardziej że każdy ma odmienne zdanie odnośnie relaksu przy grze, każdy również ma swoje racje. Nikt Cię nie zaatakował a Ty obrażasz masę osób tylko dlatego że mają inne podejście do gry niż Ty. Moją pasją są gry zresztą każdej osoby na tym forum pasją są gry. Ty lubisz jeść czipsy i pić piwo grając ja lubię rywalizację i pewnie lubię grać w gry z singlem no i w takie gram, obecnie FF13 3d Dot nigdzie tam nie ma wzmianki o multi. Jednak wiem że skończe FF13 wbije platynę i do tej gry nie wrócę. Tak samo będzie ze starcraftem skończymy najpierw singla a potem będę się BAWIŁ grając i rywalizując czy to w normalnej grze czy RPG'owych UMSach. I nie uwarzam siebie za nerda, czy FanBoyA, a gram w DotA od 5 lat i z każdą grą się bawię :=)

 

 

I sądząc po Twojej wypowiedzi również mało wiesz o samej grze, bo różnica między jedynką a dwójką jest naprawdę bardzo duża.

 

 

 

Widzę że nie jestem jedynym fanem Kerrigan <3

 

 

@DOWN

http://w178.wrzuta.p...oes_of_warcraft

Edytowane przez bobi
Odnośnik do komentarza

Widzę że nie jestem jedynym fanem Kerrigan <3

Podejrzewam, że pijesz do mnie ^^

Ja jestem przede wszystkim fanem dobrych cinematicsów - bez większej różnicy jaka to gra. A Blizz ma je genialne. Developerzy często pierdzielą, że cinematics powoduje to, że gracz nie będzie czuł imersji ze światem - (pipi) prawda! Dobrze zrobiony cinematic daje mi większa frajdę i fun niż dobrze zrobiona cutscenka na enginie gry. Bo jakość pozwala ukazać szczegóły których cutscenka zawierać nie będzie mogła. No i cinematic = realistyczna grafika = postacie stają się bardziej ludzkie = imersja pełną gębą ;)

 

 

 

 

 

A to że Kerri jest fajna babka to już odrębny fakt ^^

Odnośnik do komentarza

@bobi, krótko - czytaj uważnie. Mnie naprawdę wisi jak kto będzie grał i tłumaczyć mi nie musisz faktu, że każdy ma odmienne gusta. Wydawało mi się, że to właśnie Tobie takie wytłumaczenie było potrzebne, bo jednak jest różnica między prostym stwierdzeniem "dla mnie w SC2 liczy się tylko/głównie multi" a prawieniem haseł "co jak co ale SC2 to tylko multi". Nie uważam osób grających nałogowo w multi za fanboy'ów, ale z pewnością za takowych uważam graczy z klapkami na oczach, których wystarczająco opisałem przy okazji poprzednich postów. Z Twojego ostatniego posta wynika, że takowym jednak nie jesteś, więc na co komu było prawienie "jedynych słusznych" racji dotyczących sposobu grania w SC2?

 

Ale też bym nie chciał tego sporu kontynuować. Mam nadzieję, że sprawę wyjaśniliśmy a jeśli kogoś uraziłem mimo wszystko to przepraszam. Wychodzę po prostu z założenia, że wypadałoby być nieco wyrozumiałym i powstrzymać się od haseł, które ukazują wcale nie taką prawdziwą sytuację, jak właśnie ograniczanie SC2 do multi. Nie zaprzeczam popularności trybu i doskonale zdaję sobie sprawę, że wielu fanów zakupi grę właśnie po to aby grać po sieci, ale tak jak ja jestem zdolny zrozumieć taki prosty fakt, tak samo chciałbym aby reszta osób przestała spłycać grę traktując ją jak jakiegoś MMO czy FPSa turniejowego, gdzie single jest raptem upchanym na siłę dodatkiem, gdyż pomimo tego co twierdzą jest to dalekie od prawdy. A niestety, teraz było hasło, ale na innych stronach i forach spotkałem się już z krytyką a nawet pogardą osób grających głównie w singla, multi traktujących jako dodatek. Stąd też takie wyczulenie.

Odnośnik do komentarza

hmm tylko czy mi sie zdaje czy kerrigan w jedynce miala dredy i gogle a na wstawce przedstawiajacej new getysburg w dwojce ma proste i gogli brak. czepiam sie bardzo i mi to nie popsuje ogolnego wrazenia z gry na ktora czekam niecierpliwie ale mogliby byc konsekwentni w designie postaci (raynora bez podpisu tez by sie nie poznalo)

 

cinematics > engine gry any day :P mam tylko nadzieje ze zrobia ich wiecej niz intro i jeden filmik na koniec kampani jak to bylo w broodwars i warcraft 3 i ze beda bardziej powiazane z gra niz te w sc1 (scenka gdzie zabijaja rannego dragoona to niby z jakiej jednostki oni strzelali bo siege tank to nie byl, intro broodwars i marine z wyrzutnia granatow)(tak wiem znowu sie czepiam ale w dziecinstwie sc1 rozbijalem na czynniki pierwsze :P)

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

Gra wprawdzie jeszcze nie wyszła, jednak dodatek na horyzoncie, wiemy że doda jednostki dla każdej z ras, macie jakieś przypuszczenia co to będzie ? Co chcieli byście zobaczyć ? Ja osobiście czekam na powrót lurkerów =) Nie zdziwię się jak Terranie lub zergowie w którymś dodatku dostaną hybrydę Zerga i Protossa ;3 W końcu do tego dążył Duran no i pytanie dla kogo on pracowal, może dla 'stwórcy' ? ;q Coś mi się wydaję że ta postać pojawi się nie raz w kampanii.

Odnośnik do komentarza

No o obu dodatkach wiadomo tyle samo i od dawna. Heart of the Swarm poprowadzi nas przez losy Infested Kerrigan:

 

"The campaign is focused on Infested Kerrigan and the development of a zerg empire. The campaign operates similarly to an RPG, in which Kerrigan is focused on increasing her personal power through mutations. Zerg armies protect her as she garners this power. The greater her power, the more zerg she's able to control. Like Wings of Liberty, the player will be presented with choices as to which missions to carry out and which units to get, but such choices won't be based on cash. Both the missions and their objectives are intended to be quite different from the ones featured in Wings of Liberty."

 

 

Legacy of the Void ukaże nam co przytrafiło się Zeratulowi:

 

"The campaign will focus on Zeratul as its main character. The protoss campaign will be based on diplomacy as the protoss factions splinter. The player will work with different protoss tribes and sects, helping leaders of some sects which will anger others. Using units from one side may preclude using units from the other side and alienating one or another sect may cut the player off from part of the campaign. The ultimate goal of the campaign is to unite the various tribes into a viable, unified force that can ensure the protoss' survival."

 

 

 

A co do jednostek, nie znajdę źródła, ale z tego co kojarzę to Lurker był w Becie i Blizz zdecydował się go usunąć, oraz potwierdził, że nie stanie się on jednostką dostępną w grze w żadnym z dodatków (tzn mowa o multi, bo jak wiemy single ma wiele rzeczy niedostępnych w multi).

Odnośnik do komentarza

Gra wprawdzie jeszcze nie wyszła, jednak dodatek na horyzoncie, wiemy że doda jednostki dla każdej z ras, macie jakieś przypuszczenia co to będzie ? Co chcieli byście zobaczyć ? Ja osobiście czekam na powrót lurkerów =) Nie zdziwię się jak Terranie lub zergowie w którymś dodatku dostaną hybrydę Zerga i Protossa ;3 W końcu do tego dążył Duran no i pytanie dla kogo on pracowal, może dla 'stwórcy' ? ;q Coś mi się wydaję że ta postać pojawi się nie raz w kampanii.

jesli hybryda sie pojawi to pewnie tylko jako przeciwnik w kampani. zdziwie sie jesli dadza nimi grac nawet w single a juz napewno nie w multi

Duran prawdopodobnie pracuje dla Xel naga, hybryda idealnie pasuje do ich cyklu reinkarnacji. mam nadzieje ze sie pojawi zeby dalo rade mu rozwalic plan i go wreszcie zabic.

 

a z jednostek to mozliwe ze wroca niektore klasyki jak scourge, dark archon, reaver, lurker (ktorego pamietam ze mowili ze bedzie w pelnej ale moze mieli tylko na mysli kampanie ktora chce byc retro). ale mysle ze raczej dodadza zupelnie nowe jednostki ktore sie bardziej wpasuja w ich wizerunek nowego balansu ras (tak jak w brood war dodali praktycznie same nowe poza templarami)

Odnośnik do komentarza

Ale przecież SC2 to gra tylko do multi ;p

 

Żartuję. Trailer fajny, ale tak jak zaznaczył stona raczej standardowy. Brakowało mi tam jeszcze głosu jakiegoś typowego trailer guy'a aby było całkiem oklepanie. Niemniej jednak pokładam niemałą nadzieję w fabułę gry. Szkoda tylko, że na jej "finał" (czyt. pewnie kolejny cliffhanger) przyjdzie nam poczekać jeszcze parę lat, aż wyjdą pozostałe dodatki.

 

Teraz mam jeszcze większą ochotę na grę, ale kurcze szkoda mi takiej sumy pieniędzy mimo wszystko. Ech, dylematy, dylematy.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Głowy nie dam, ale z tego co czytałem biorąc wersje pudełkową PL, jesteśmy skazani na polską grę, biorąc klucz cyfrowy możemy ściągnąć jaką chcemy. Dlatego też wybieram Digital, chyba że się mylę to pudło wyląduje : P

 

 

 

Ciekawostka, pod naszym dowództwem w singlu będzie 'pilot' kaczyński : D 1.56-1.59

Edytowane przez bobi
Odnośnik do komentarza

Jeżeli będzie możliwość wyboru wersji językowej podczas instalacji, to kupuje pudełkową PL.

Jak nie to zamawiam z UK. Nie po to kupuje grę na płycie, żeby potem ściągać ją znowu z internetu po angielsku.

W moim przypadku granie w SC2 po polsku nie przejdzie.

No i poczekam jak cena spadnie do rozsądnej sumy, bo 200zł za grę na PC to jest przegięcie.

Ludzie nie rozumieją, że jak będą kupować grę w tej cenie to zaraz inni wydawcy to podłapią i w ciągu roku,

wszystkie nowości będą tyle kosztować, albo i lepiej.

Odnośnik do komentarza

Na enginie gry to by wyglądało jak crap. To jest zwykłe CGI.

 

bobi, ja nie toleruję wersji cyfrowych i chcę mieć pudełkową.

How many cinematic cut-scenes will be included?

"We know that StarCraft II players will expect to see some Blizzard-quality cinematic content in the game, and we have definite plans to include multiple pre-rendered cinematics, starting with the intro movie. StarCraft II's advanced 3D engine also allows us to create numerous in-engine cutscenes to help tell the game's epic story. The Blizzard cinematics team is working closely with the StarCraft II development team to ensure that these in-engine cutscenes are as enjoyable and compelling to watch as the pre-rendered cinematic scenes."

 

wycinek z FAQ ze strony officialnej

 

 

 

Jeżeli będzie możliwość wyboru wersji językowej podczas instalacji, to kupuje pudełkową PL.

Nie, nie będzie. Instalacja z płyty = konieczność grania w wersję PL. To jest potwierdzone na 100%. Z tego co wiem to nawet nie wersja kinowa tylko zwykły dubbing. Wszystkie nazwy jednostek, budynków itp też będą spolonizowane.

 

 

 

W moim przypadku granie w SC2 po polsku nie przejdzie.

W moim także, dlatego jestem zmuszony ciągnąc instalkę ze strony Blizza. Potem trza to będzie wypalić ;)

W ogóle to omijam spolonizowane gry szerokim łukiem. Kumpel chciał mi pożyczyć kiedyś ostatniego Prince of Persia na PS3 (ten z 2008 roku) ale że tylko wersja PL na płycie to odpuściłem.... a chętnie bym zagrał.

 

 

 

No i poczekam jak cena spadnie do rozsądnej sumy, bo 200zł za grę na PC to jest przegięcie.

Ludzie nie rozumieją, że jak będą kupować grę w tej cenie to zaraz inni wydawcy to podłapią i w ciągu roku,

wszystkie nowości będą tyle kosztować, albo i lepiej.

Drogo, nie ma co się kłócić. Ale to że dla Ciebie to ZA DROGO to nie znaczy, że inni ludzie, których na to stać mają czekać X miesięcy żeby się wpasować w Twój model biznesowy. Z całym szacunkiem ale teksty typu "nie kupujcie, bo potem zawsze tyle będziemy płacić" to jedno z głupszych nawoływań.

 

 

 

Takie gadanie tez jest czasami przejawem pewnej obłudy troszkę (nie mówię, że i Ty tak masz, bo Cię nie znam i nie mnie to oceniać, więc bez domysłów ;)) ale znam sporo ludzi którzy do dziś bawią się, PS2/starym X czy GC twierdząc, zę mają tyle gier do zaliczenia że current geny im obecnie wiszą, a prawda taka, że w środku ich ściska, ze nei mogą sobie pozwolić na nowe konsole. Na moje to trochę przykre (rozumiem jak jest w Polsce, samemu też nie mam 5k dochodów miesięcznie i nie raz i nie dwa miałem dylematy co kupić. Spoooro tytułów odpuściłem na dziś dzień.) ale zawsze uważałem, że szczerość zaprowadzi Cię dalej niż takie dopisywanie sobie ideologii sztucznej. Stać Cię - kupuj co chcesz i kiedy chcesz. Nie stać Cię - trudno, współczuję, ale nie musisz tego ukrywać. Każdy normalny człowiek i przyjaciel nigdy nie będzie Cię z tego powodu wyśmiewał, a resztą idiotów się nie przejmuj ;)

 

Jak wspomniałem - takie luźne przemyślenie, spowodowane słowami WHT, jednakże w ŻADNYM stopniu w niego, ani nikogo innego konkretnego nie skierowane ;)

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

na dniach kupuje lapka i moze mi ktos bardziej obeznany z pc powiedziec czy na takim confingu sc2 bedzie git smigal. procek ten nowy intel core i5,4gb ram ddr3 i karta ati hd5650 1gb ddr3(z jakims super trybem ze naet 2gb wyciska) ?wiadomo ze wymagania sa napisane ale lepiej wiedziec od kogos kto mial bete

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...