Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Pogralem lacznie z 12 godzin( z czego 4 w piatek i 8 wczoraj ). IMO F3 jest swietny. Design swiata, grafika, MUZYKA, misje poboczne ktore maja wplyw na swiat i relacje miedzy osobowe i rasowe, wiele rozwiazan i wyjsc z kazdej sytuacji, system vacs, etc.... sprawiaja ze juz dzis moge powiedziec ze F3 jest dla mnie gra tego roku. Ciezko mi jest wyobrazic sobie, ze do konca tej generacji konsol dostaniemy lepsza gre rpg. Moze jest to pochopne swierdzenie( watku glownego nawet nie tknelem ) ale F3 jest dla mnie wzorem gry rpg z otwarty swiatem(chyba zwa to sandbox). Nie jestem fanem serii fallout - w dwie pierwsze czesci nawet nie gralem, wiec zaden ze mnie fanboy. Pare bugow zauwazylem(np. plywajace postacie) ale napewno nie w takiej ilosci co panowie z gamespotu czy innych "profesionalnych" servisow inernetowych. Jak skoncze to podziele sie wrazeniami raz jeszcze. IMO gra-ideal.

Odnośnik do komentarza

Porównianie PC do PS3. Oczywiście F3 na PC wygląda dużo lepiej i co do tego nie ma wątpliwości.

 

http://www.techspot.com/article/125-fallou...ance/page4.html

 

Powyższe testy pokazują, że na Radeonie HD4670 można płynnie grać w grafice powyżej 720p z FSAA 4x i anizo 16x. Karta ta kosztuje 300zł. Gra osiąga 34fps czyli minimum powinno być 20fps. Więc nie trzeba żadnego super high-enda, żeby pograć na PC. Już taki 4650 za 219zł myślę, żeby starczył do 720p przy FSAA 2x. Teraz pytanie czy chcecie grać na PC. Ja tam jestem zadowolny grając na PS3. Gra się dobrze, grafika jest ładna. Grafika może się nie podobać "na zewnątrz" jak się patrzy w dal. Co do tego nie ma wątpliwości. Ale po prostu grają i patrząc tam gdzie się gra, czyli na przeciwników jest bardzo dobrze. W pomieszceniach "problem" znika. Największą bolączką F3 pod względem graficznym jest to... że sam świat gry ma być brzydki, toteż nie ma co zachwycić. Oki czasem efekty świetlne itp ;-)

 

PC

http://www.firingsquad.com/media/hirez.asp...e/images/07.jpg

PS3

dscn5752gl4.th.jpg

adscn5752fu5.th.jpg

 

PC

http://www.firingsquad.com/media/hirez.asp...e/images/01.jpg

PS3

dscn5758du3.th.jpg

adscn5758tl8.th.jpg

 

PC

http://www.firingsquad.com/media/hirez.asp...e/images/02.jpg

PS3

dscn5757ui3.th.jpg

dscn5756pb6.th.jpg

adscn5757vk7.th.jpg

 

PC

http://www.firingsquad.com/media/hirez.asp...e/images/04.jpg

PS3

dscn5753om8.th.jpg

adscn5753eq3.th.jpg

 

Aha samo porównainie PS3 do Xboxa już było. X wygląda gorzej, a tu są kolejne screeny porównawcze.

 

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1...p;postcount=260

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza

Do dupy to porównanie pc vs. Ps3. Screeny z peceta bezpośrednio z samej gry a screeny porównawcze robione aparatem. Do dupy z takim porównaniem

 

 

Co do późniejszego porówania XO vs. Ps3 - jest już bardziej miarodajnie. Oba screeny robione są aparatem i o dziwo- jest tutaj dośc znaczaca różnica. Czyżby Bethesda była jednym z nielicznych developerów lepiej piszących gry na ps3 pod względem graficznym?

 

Nie wspominam oczywiście o bugach, tylko o samym technicznym aspekcie gry.

 

 

 

@Sorrow wersja Full PL ma być pod koniec tego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Do dupy to porównanie pc vs. Ps3. Screeny z peceta bezpośrednio z samej gry a screeny porównawcze robione aparatem. Do dupy z takim porównaniem

 

 

Co do późniejszego porówania XO vs. Ps3 - jest już bardziej miarodajnie. Oba screeny robione są aparatem i o dziwo- jest tutaj dośc znaczaca różnica. Czyżby Bethesda była jednym z nielicznych developerów lepiej piszących gry na ps3 pod względem graficznym?

 

Nie wspominam oczywiście o bugach, tylko o samym technicznym aspekcie gry.

 

 

 

@Sorrow wersja Full PL ma być pod koniec tego miesiąca.

To zrób lepsze. Do dupy... byś ruszył dupę i coś zrobił. To jest najlepiej jak się da i tyle. Myślę, że pokazuje mniej wiecej jakoś grafiki na PS3 jak ktoś chce więcej niech się przejdzie do sklepui, moze mu pokażą.

 

Aha ja gram i bugów hmmm nie ma jak na razie :) No jeden się powtarza, nieraz coś jest w połowie za ścianą, ale ok to nic wielkiego, ale nieraz coś leży w podłożu ;-)

Odnośnik do komentarza

A skad wiesz ze te bugi sa "ekskluzywne" dla PS3?

 

Mnie na razie gra powoli wciaga. Jest naprawde niezla. Szkoda ze nie mozna grac w kilku.

 

Graficznie jest wypas.

Z "bugow" to krotkie "pauzy" gdy przychodza komunikaty z PSNa nie sa specjalnie meczace. Podejrzewam ze jakby wylaczyc komunikaty przed gra to i normalnie mozna byc online...

 

Inych nie stwierdzilem jeszcze i jestem niemal zachwycony.

 

 

Odnośnik do komentarza
Porównianie PC do PS3. Oczywiście F3 na PC wygląda dużo lepiej i co do tego nie ma wątpliwości.

Ustawienia kolorów w TV zbyt "żywe" jeśli rozumiesz co mówię. Kontrast i jasność z kosmosu oraz wspaniałe ząbki sprawiają, że to wygląda ochydnie. Sorry jak uraziłem osoby grające równeiż na takich ustawieniach ale screeny z PC wam dokładnie pokażą jak gra ma wyglądać.

 

 

Twoje zdjęcia pokazują jak gry na HDTV mogą brzydko wyglądać przez złe ustawienia parametrów obrazu.

PC

01eh8.th.jpgthpix.gif

 

PS3

dscn5758du3.th.jpg

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

błędy?

1. gra zacięła się już na egzaminie GOAT, profesor zapomniał kwestii i nie mogłem wstać z ławki - load game.

2. gra zawiesiła się podczas wczytywania sejwa - hard reset.

3. postacie straciły głos, ruszały tylko ustami a teksty dialogów znikały po sekundzie - quit&load game.

4. zdarzało się że częściowo nie dogrywały się tekstury podłoża.

dsc00002fv9.th.jpgthpix.gif

5. w megaton potrafi całkowicie zepsuć się grafika po dograniu sejwa - pomaga przejście paru kroków.

6. sporadycznie zdarzał się masakryczny popup w terenie zabudowanym.

 

a poza tym... gra jest świetna, na początku średnio ją przyjąłem ale po pewnym czasie tak mnie wciągnęła, że zapomniałem o realnym świecie :)

myślałem że skoro znudził mi się oblivion to w fallouta też nie będzie mi się chciało grać - nic podobnego,

w porównaniu do obliviona fallout działa lepiej - mnie zwolnień i przycięć.

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza
błędy?

1. gra zacięła się już na egzaminie GOAT, profesor zapomniał kwestii i nie mogłem wstać z ławki - load game.

2. gra zawiesiła się podczas wczytywania sejwa - hard reset.

3. postacie straciły głos, ruszały tylko ustami a teksty dialogów znikały po sekundzie - quit&load game.

4. zdarzało się że częściowo nie dogrywały się tekstury podłoża.

dsc00002fv9.th.jpgthpix.gif

5. w megaton potrafi całkowicie zepsuć się grafika po dograniu sejwa - pomaga przejście paru kroków.

6. sporadycznie zdarzał się masakryczny popup w terenie zabudowanym.

 

a poza tym... gra jest świetna, na początku średnio ją przyjąłem ale po pewnym czasie tak mnie wciągnęła, że zapomniałem o realnym świecie :)

myślałem że skoro znudził mi się oblivion to w fallouta też nie będzie mi się chciało grać - nic podobnego,

w porównaniu do obliviona fallout działa lepiej - mnie zwolnień i przycięć.

Jedyne co się zdarza to nagłe wyskoczenie jakiegoś obiektu, ale to i tak bardzo żadko. Jak szedłem do szkoły to tam jest taki billboard. Tylko on nie wyskoczył, a się płynnie pokazał. Widocznie przy takiej odległości ma się pokazać.

Odnośnik do komentarza
Porównianie PC do PS3. Oczywiście F3 na PC wygląda dużo lepiej i co do tego nie ma wątpliwości.

Ustawienia kolorów w TV zbyt "żywe" jeśli rozumiesz co mówię. Kontrast i jasność z kosmosu oraz wspaniałe ząbki sprawiają, że to wygląda ochydnie. Sorry jak uraziłem osoby grające równeiż na takich ustawieniach ale screeny z PC wam dokładnie pokażą jak gra ma wyglądać.

 

 

Twoje zdjęcia pokazują jak gry na HDTV mogą brzydko wyglądać przez złe ustawienia parametrów obrazu.

PC

01eh8.th.jpgthpix.gif

 

PS3

dscn5758du3.th.jpg

Pozwole sobie nie zgodzić się z tobą, gdyż zdjęcia robią dość dziwny obraz. Nie mniej daje pojęcie o jakości grafiki. Cóż do wersji PC nie ma co podskoczyć, trudno.

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu porównywać screen'a ze zdjęciem (zrobionym z bliskiej odległości) kto normalny gra na konsoli siedząc niecały metr od TV <30'? Siedząc w optymalnej odległości F3 nie wygląda tak tragicznie (swoją drogą wspomnienia i sentyment związany z poprzednimi częściami nie pozwalają mi grać w ten tytuł). Nie mam zamiaru dyskutować która wersja jest lepsza: PC czy PS3 (tylko te dwie widziałem na żywo) gdyż na szczęście w ogóle mnie to nie boli :D Jednakże zgodzę się z Gooralesko, że masz niezbyt "fortunnie" skofigurowane ustawienia w TV, warto poczytać o tym w necie, naprawdę widac różnicę ;)

Odnośnik do komentarza

Mam dobrze skonfigurowany, bo po jego wypowiedzi pobawiłem się, poprzestawiałem np. na tryb film, który jak każdy wie robi obraz "łagodniejszym"?. Ja gram i mnie grafika nie kole w oczy. Wiadomo, że jak się zobaczy screeny z PC, to nie ma co się oszukiwać, gra wygląda tam bajecznie. A same zdjęcia robiłem tak, żeby uchwycić cały ekran ;-)

 

Ci co grali w Fallout w poprzednie częsci już wtedy przecież przymykali oko na grafikę, bo ona w tej grze zawsze była do tyłu.

 

Aha wracamy do gry która jest przekozacka. Dziś rano przez Gooralesko włączyłem grę tylko po to, żeby popatrzeć te ustawienia TV no i przy okazji się zagrało... zamiast 30min co miało być limitem max 1,5h :| kurde trochę jestem przez to spóźniony!

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co takie halo z tą grafiką... Na eurogamer jest porównanie X360vsPS3 oraz PS3vsPC. Tak przy okazji te 2 porównania pokazują, że nagonka jest właśnie na wersję na PS3 (bo czemu nie ma np porównania X360vsPC?). Ale... Róznice między wersją na PS3 i X360 są takie, że na PS3 niektóre tekstury są lepsze, ale w oczy kole brak AA.

Wersja na PC ma za to wysoki AA, lepiej wyglądające drzewa w oddali, niektóre krzaki nawet z bliska, czasami nieco wiecej trawy oraz momentami nieco lepsze tekstury. A wy tu wypisujecie, jakby różnica była jak między grą z PS2 a PS3 O.o

Owszem nie widziałem gry na żywo (i raczej nie zobaczę, bo nie lubię takich gier), ale porównania są w dosyć dobrej jakości i jeśli róznice są, to dobrze je tam widać.

edit: Oczywiście piszę o wyglądzie, nie wiem jak ma się sprawa z frameratem na PS3 i X360 (na PC wiadomo, zależny jest od konfiguracji).

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
kolejne porównani- bardziej miarodajne

 

http://www.eurogamer.net/tv_video.php?playlist_id=17020

 

 

Na bank wersja PC ma lepszy AA. Resztę różnic cięzko wychwycić.

Dobra troche mnie to zaczyna wszystko śmieszyć. Na PC możesz mieć wyłączone AA jak masz słabą kartę, ale możesz włączyć nawet AA 16x... takie specjalne mieszane tryby. Niestety ja jeszcze nie znalazlem screenów z PC bez włączonego AA, kto ma wersje PC może porobić ;)

 

EDIT: porównanie bardzo fajne, szkoda, że filmik mały

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza
Ani jedna z tych rzeczy mi sie nie przytrafila ani razu. Ale ja w ogole jestem jakis dziwny, bo np. w GTA4 nie mialem zadnych zwieszek nigdy. W ogole niektore historie czasami odbieram za fantazje ;)

 

Xylaz te bledy wygladaja jak klopoty z dyskiem twardym. Czy konsola nie chciala Ci kiedys zrobic rebuilda i nie daj Boze odmowiles?

te błędy wystąpiły po jednym razie przez ponad 20 godzin grania, w innych grach nic złego się nie dzieje, dlatego myślę że to nie jest wina konsoli...

poza tym dużo osób musiałoby mieć problem z konsolą ;) bo pierwszy lepszy news jaki znalazłem wygląda tak:

"One of the common issues people are experiencing when playing their Fallout 3 is a lot of texture slowdown, lagging, occasional freezing to a certain point of the game, naming the GOAT test, and of course, the annoying game pausing when someone logs in and out from your friendlist."

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...