Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, bo w GT5P host potrzebuje ok.500kbps uploadu (no i 1024/256 a nie to co wyżej), więc nie hostuj i większości gier nie będzie problemu (o ile ping będzie dobry, czyli zwykle graczy wyłącznie z Europy).

W GT5P host jest wybierany przez grę. Pewnie zostaje nim ten, kto ma najlepszy upload z pośród graczy przystępujących aktualnie do wyścigu.

 

Taki net (1024/256) mam też i ja. W Metal Gear Online mogę spokojnie hostować i nie ma problemu. W instrukcji pisze, że upload 256kbps jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem: w większości gier nie będzie problemu.

Ale pomyśl co będzie jak gra wymaga 256kbps, w pokoju siedzi 15-tu graczy i dołącza się 16-ty, niemal całe łącze masz zapchane i trudno się mu dopchać

 

1.jaki router jest dobry(taki zeby nie wyskakiwaly errory)i ile kosztuje(oczywiscie bezprzewodowy).

2.ile kosztuje kabel który łączy ps3 do routera.

3.jaki net jest najlepszy zeby nie bylo lagów(jaki wy macie i ile placicie za niego przez miesiąc)

1.Poszukaj na forum

2.7 zł lub 0 jak masz w komplecie z PS3

3.Na żadnym nie są gwarantowane pingi i np. neostrada może działać kilka lat idealnie, przyjdą przeciążenia i kicha. Do gry bez lagów najlepsza jest neostrada 6Mb/s (up512) w trybie fast, równie dobre i dużo tańsze będzie Chello 2Mb/s (up384).

 

Odnośnik do komentarza
...

3.Na żadnym nie są gwarantowane pingi i np. neostrada może działać kilka lat idealnie, przyjdą przeciążenia i kicha. Do gry bez lagów najlepsza jest neostrada 6Mb/s (up512) w trybie fast, równie dobre i dużo tańsze będzie Chello 2Mb/s (up384).

 

 

Piszesz najlepsza neo 6Mb/s z up 512 W TRYPBIE FAST. Mam 6 Neo tylko co mam zrobić by było to FAST. Sorry za może debilne pytanie ale n00b jestem w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
...

3.Na żadnym nie są gwarantowane pingi i np. neostrada może działać kilka lat idealnie, przyjdą przeciążenia i kicha. Do gry bez lagów najlepsza jest neostrada 6Mb/s (up512) w trybie fast, równie dobre i dużo tańsze będzie Chello 2Mb/s (up384).

 

 

Piszesz najlepsza neo 6Mb/s z up 512 W TRYPBIE FAST. Mam 6 Neo tylko co mam zrobić by było to FAST. Sorry za może debilne pytanie ale n00b jestem w tym temacie :)

 

 

Ja mialem problemy z dosc duzymi pingami na 6mb ale zadzwonilem do nich i po 25min(!) rozmowy z 4 gosciami (nie wiedzieli o co chodzi) w koncu trafilem na osobe ktora wiedziala o co biega i zmienili mi odrazu na tryb fast (wczesniej mialem interleaved) i teraz chodzi jak marzenie pingi po 4 kreski na cod i ogolem dziala swietne widac roznice. Kuba dzwon do nich i zapytaj czy jest mozliwosc przestawienia twojej neostrady na tryb fast i nie daj sobie wcisnac kitu jak cos bo mnie przelaczali kilka razy z jednej lini na druga

Odnośnik do komentarza
...

3.Na żadnym nie są gwarantowane pingi i np. neostrada może działać kilka lat idealnie, przyjdą przeciążenia i kicha. Do gry bez lagów najlepsza jest neostrada 6Mb/s (up512) w trybie fast, równie dobre i dużo tańsze będzie Chello 2Mb/s (up384).

 

 

Piszesz najlepsza neo 6Mb/s z up 512 W TRYPBIE FAST. Mam 6 Neo tylko co mam zrobić by było to FAST. Sorry za może debilne pytanie ale n00b jestem w tym temacie :)

 

 

Ja mialem problemy z dosc duzymi pingami na 6mb ale zadzwonilem do nich i po 25min(!) rozmowy z 4 gosciami (nie wiedzieli o co chodzi) w koncu trafilem na osobe ktora wiedziala o co biega i zmienili mi odrazu na tryb fast (wczesniej mialem interleaved) i teraz chodzi jak marzenie pingi po 4 kreski na cod i ogolem dziala swietne widac roznice. Kuba dzwon do nich i zapytaj czy jest mozliwosc przestawienia twojej neostrady na tryb fast i nie daj sobie wcisnac kitu jak cos bo mnie przelaczali kilka razy z jednej lini na druga

 

 

 

A nie rwie Ci połączenia ?

 

Odnośnik do komentarza

Wywala mi error przy próbie logowania: A connection to the network could not be established. Go to [settings] -> [Network Settings] to check your connection. Nic nie zmieniałem, więc wszystko jest ustawione dobrze :/

 

NVM: Już działa.

Edytowane przez Khadgar
Odnośnik do komentarza

Zanim podłączyłem neta do ps3 prze routera wszystko było ok.

W tej chwili nie widzą hostowanej przeze mnie gry (i vice versa)znajomi z UK ... (tylko z tego kraju zauważyłem). A gdy ktoś inny hostuje i dobijemy się tam we dwóch (tzn ja i koleś z UK)to wszystko jest ok.

 

Jaka może być tego przyczyna ????

 

Jest to bardzo denerwujące.

Odnośnik do komentarza

Moze i sie zna, ale fajnie jakbys z sensem opisal swoj problem.

Przeczytaj swoj post i powiedz czy sie da jakos nan odpowiedziec? Kompletnie nie wiadomo na czym polega Twoj problem. Nie mowiac juz o takiej "drobnostce" jak tytul gry z ktora masz problem.

 

Chcesz pomocy to opisz swoj problem z glowa, inaczej nie licz na nic.

 

Z grubsza moge Ci powiedziec, ze wyglada na to iz musisz przekierowac porty z routera na PS3, bo Twoja PS3 przestaje byc widoczna z zewnatrz gdy uzywasz routera.

Odnośnik do komentarza

Ja się nie znam,dlatego nawet nie potrafię opisać swojego problemu dokładnie ;] ( no i pisałem po piwie )

Jakie gry?

 

Wszystkie.

 

 

Z grubsza moge Ci powiedziec, ze wyglada na to iz musisz przekierowac porty z routera na PS3, bo Twoja PS3 przestaje byc widoczna z zewnatrz gdy uzywasz routera.

 

Możesz opisać jak to zrobić ? Będę wdzięczny.

Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza

A ja się obawiam, że z 3658 UDP :) Ten port sobie przekierowuje PS3 przez UPnP i tylko ten port był wymagany. Teraz nie wiem, bo gram na X360 a PS3 nawet nie włączam, ale czytałem że GT5P zaczęło korzystać z jeszcze jednego portu, a ponieważ grę sprzedałem, to i nie sprawdziłem (ale raczej to był tylko port rezerwowy, żeby mieć 2 konsole w domu w NAT-em 2). Przekierowania - po raz setny na portforward.com

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich!!

 

Przekopałem się przez większość stron tego wątku mam pytanie bo z tego co widzę mój problem jest typowy a jednak nietypowy:)

 

PS3 mam podłączone bezpośrednio z modemu - internet kablówka multimedia 1 mb, nigdy nie było z nim problemów jeszcze do niedawna mogłem grać online na PS3 i logować się na PSN

 

Jednak od kilku dni gdy próbuje zalogować się do PSN nie mogę (time out) albo jak uda mi się zalogować to zaraz po połączeniu się z kimś on-line w LBP rozłącza i potem b. ciężko się zalogować.

 

Dziś to ani razu ok 10-15 prób nie udało mi się zalogować na PSN. W testach 2 pierwsze pozycje są ok na PSN było filed.

 

Czytałem tutaj, że PSN ma bardzo mała tolerancję błędów itp.

 

Moje pytanie brzmi czy mogę sam coś zaradzić? Widziałem, że są opcje typu zadzwonić i opieprzyć ale już to widzę jak dzwonie do takiego molocha i każę im coś zrobić bo mi się nie łączy z PSN:)

 

Dodam, że www na PS3 i PC działa ok

 

pozdrawiam Tomek

 

 

 

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

no mi chodziło, że Multi to moloch (to w takim razie czym jest tp:), hehhe.

 

Czyli co diagnoza już zapadła i to wina operatora? (sam nic nie wskóram?), a może wcześniej coś tam majstrowali przy serwerach LBP, a dziś taka lipa była z tym łączeniem (ok 17) bo coś dodawali do PSN?? dlatego nie łączyło / rozłączało

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odzew. Jutro zadzwonie bo do 20 maja info linie. Czyli co wykluczamy bledy w PSN lub serwerach LBP?

 

Dodam ze teraz tez nie moglem sie polaczyc z PSN po 20 probach jakos sie polaczylo ale jak wszedlem w spolecnzosc w LBP odrazu mnie wywalilo.

 

Jakbyscie mogli to pomozcie mi sprecyzowac zapytanie do informatyka z multi. Powiedizec mu ze moje urzadzenie jest wrazliwe na bledne dane i zeby to poprawili czy co?

 

pozdrawiam i z gory dizeki za odpowiedz

 

ps sora za brak polskich liter ale pisze z Ps3

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...