Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może kretyńskie, ale jako użytkownik X360 mam banię. Jak to jest z profilami na konsoli i kontami PSN? Są jakoś połączone? Stowrzyłem przy pierwszym odpaleniu profil na konsoli XYZ, później przeszedłem do zakładki PSN i utowrzyłem konto PSN. Teraz na konsoli mam w użytkownikach jeden profil XYZ, a w znajomych GREGNARA. Co jeśli założe drugi profil na konsoli czy on też będzie korzystał z konta PSN GREGNAR? Czy konto PSN przypisuje się jakoś do profilu z konsoli?

Odnośnik do komentarza

Pytanie może kretyńskie, ale jako użytkownik X360 mam banię. Jak to jest z profilami na konsoli i kontami PSN? Są jakoś połączone? Stowrzyłem przy pierwszym odpaleniu profil na konsoli XYZ, później przeszedłem do zakładki PSN i utowrzyłem konto PSN. Teraz na konsoli mam w użytkownikach jeden profil XYZ, a w znajomych GREGNARA. Co jeśli założe drugi profil na konsoli czy on też będzie korzystał z konta PSN GREGNAR? Czy konto PSN przypisuje się jakoś do profilu z konsoli?

 

specjalistą nie jestem, ale każdy profil konsoli = jeden PSN ID. Więc jeśli zrobisz sobie nowe konto, to założysz również nowe PSN ID. Ja mam tak, aby mieć dostęp do zawarto różnych PSStore (z różnych krajów)

Odnośnik do komentarza

mam problem z podlaczeniem ps3 do internetu(bezprzewodowo) za pomaca routera.pare dni temu mialem awarie neta ale zostala naprawiona i od tamtej pory nie mam neta na konsoli.przywrocilem system ale nadal nie idzie sie polaczyc,po wprowadzeniu numeru WPA pojawia mi sie komunikat "Nie mozna uzyskac polaczenia z punktem dostepu. Sprawdz ustawienia zabezpieczen bezprzewodowej sieci LAN." nie mam niestety mozliwosci podlaczenia bezposrednio konsoli przez kabel.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Małe pytanko - czy ktoś też ma teraz problemy z PSN?

 

Dosłownie co 30s wyskakuje mi komunikat o treści: "Upłynął limit czasu łączności z serwerem 80710102". Ale co ciekawe - wcale nie zostaję wylogowany z PSN. Wiem, że sam kod błędu oznacza problemy z DNS, ale takowe już miałem i wtedy treść komunikatu wygląda inaczej (po prostu wyżej wspomniany numer i informacja "błąd DNS".). Robiłem test połączenia - za pierwszym razem przerwało go w momencie testowania pozycji "PSN" - niepowodzenie., a za drugim całość poszła już bez problemu, stąd też moje pytanie, bo to raczej wygląda na problem z PSN, a nie moją konsolą/netem - wszystkie ustawienia są wykrywane bez problemu.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Mam problem. Ostatnio chciałem sobie pograć online w MotorStorma. Przy próbie wejścia online bez przerwy wyskakuje mi błąd, że nie można znaleźć serwera huh.gif. By sprawdzić czy to wina konta odpaliłem MS na innej PS3 (ale nadal na swoim koncie) i okazało się, że działa. Dodam, że obie PS3 korzystają z tego samego neta i routera. Czyli to musi być wina sprzętu, a nie konta. Ktoś z Was miał może podobnie z jakąś grą online ? Doradźcie co może być tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Gość mevek

Dzięki :) Zobaczę jak będzie dzisiaj, może to jakieś przejściowe problemy. Jeszcze nie spotkałem się z czymś takim.

a jo, owszem.

mimo, iz konsolka chodzi przez polaczenie "LAN" a nie wireless to i tak, czesto swiruje, wlasnie przez router.

robie w tedy restart routera, przez odlacznie go od pradu i po chwili zalaczam ponownie, co konczy sie sukcesem.

najczescie gupi sygnal przy 1'zalaczeniem pleya po dluzszej przerwie, powiedzmy 3 dni :/ 80Gb.

nic powaznego, jak widac.

.. albo ta jakosc internetu jakas wybrakowana u mnie :down: heh..

_________

oraz pytanie na ktore chyba znam odpowiedz.

czy moge podejrzec numer IP ostatniej czarnulki logujacej sie do sieci PSN z mojego konta?

powinni udostepnic owa opcje, byla by pomocna barrdzo.

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza
Gość mevek

Nie ma takiej możliwości.

przez te piractwo mam obawy o moje Skarby w sklepie i nie tylko.

lepiej usune kredytowke z psn :) a noz ktos sie nawinie - nie ma co kusic loosu ;)

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza
Gość mevek

spotkal sie ktos z problemem 'seryjnych wylogowywan' z sieci PSN, zaraz po uruchomienu gry.

w nic nie moge zagrac: czy to na nosniku BR disc, czy droga cyfrowa nic nie dziala, zaraz po zalaczeniu gry zrywa polaczenie :/

prubuje sie zalogowac... loguje, a po chwili znow to samo :/

tylko w menu XMB jest oki.

WTF? co to ma byc?

______________________

znalazlem rozwiazanie :)

chodz to dla mnie troche dziwne, poniewaz od 3 lat jade na tym samym routerze i nie bylo nigdy z nim takich problemow, a tu nagle bledy: 80028ED6 heh..

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

Skoro znalazłeś rozwiązanie to się nim podziel.

 

Ja wczoraj miałem bardzo dużo problemów z PSN. Na początku mnie nie logowało do sieci (upłynął limit czasu, to o czym pisał K@t). Aby się zalogować musiałem wejść na inne konto na konsoli (na którym też nie mogłem się zalogować) i wrócić na swoje (logowało w ciągu 2 sekund).

Następnie miałem problemy z wejściem na czat. Jak się już udało to miałem problemy z powrotem do XMB, który freeze'ował na kilkanaście sekund przy tej operacji.

No i najgorsze czyli niemożność zagrania online. W Uncharted 2 wyskakiwał "Błąd inicjalizacji sieci", w Dead Nation łączyło w nieskończoność. Jedynie Wipeout HD działał normalnie, do czasu rozpoczeciu wyścigu, bo automatycznie wyrzucało mnie do menu.

Kilku znajomych od znajomych też miało problemy z wejściem na czat, a i zaobserwowałem masowe wylogowania i powroty na mojej liście.

Odnośnik do komentarza
Gość mevek

sprawa wygla tak: '80028ED6'

czyli ROUTER(jak zwykle w moim przypadku), odciecie sie od niego i podpiecie bezposrednio pod modem pomoglo mi grac normalnie.

potem wrzucilem numerki w google [80028ED6] i pokazal sie znajomy portal

 

w ktorym jest opisane, jak go naprawic.

a pardziej precyzyjnie, pomogl mi post pana Covalt'a...

 

Nie kupa, tylko jak nie ma to po prostu wchodzisz w ustawienia po swojemu i wpisujesz takie DNS'y:

 

* 208.67.222.222

* 208.67.220.220

mi pomogl, jak reka odjal.

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

Cholera jasna, nie mam już nerwów i cierpliwości do tego.

 

 

Od dłuższego czasu mam większe i mniejsze problemy z siecią w konsoli (o części pisałem wyżej, o części w temacie Killzone 3 multi).

Generalnie - łącze 10mb, firma regionalna ale to bez znaczenia - z siecią na kompie nie ma problemów. I komp i PS3 podpięte do routera. Sieć w konsoli skonfigurowana okej, nie ma problemów z wykrywaniem ustawień. Mimo to od dłuższego czasu prędkość łącza wg. konsoli to ... od 100 do 500kb/s. Grać się nie da w ogóle. Serwis sprawdzał już u mnie co i jak - wszystko okej jeśli idzie o sieć. Z konsola natomiast nadal bez zmian - nigdy takich cyrków nie miałem. Próbowałem już łączyć się przez wifi (to samo), zmieniać ustawienia DNS i nawet zupełnie od nowa konfigurować wszystko. Bez zmian - na PS3 jakość połączenia jest taka, jak bym miał łącze 1 mb :/

Router firmy Edimax, swego czasu zalecany do łącza mojego dostawcy. Jakiś czas temu sporo się zmieniło (całkowita przebudowana i unowocześnianie łączy, większa przepustowość itp). Może w tym problem? Mam zainwestować w inny router?

 

Pytam, bo nie widzi mi się wydawać stówki, albo dwóch na próżno, a cierpliwość straciłem już dawno.

 

edit

 

Podłączyłem PS3 BEZPOŚREDNIO (bez routera) i jakość łącza podskoczyła w górę. Problem w tym, że wyskakuje mi NAT1. Jest wtedy możliwa gra w sieci w ogóle?

 

edit2

Jednak nic z tego nie będzie - wywala błąd DNS. Czyli problem nadal nierozwiązany pozostaje. Nadal nie wiem, czy to kwestia routera samego w sobie, czy po prostu skopanych ustawień.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza
Gość mevek

u mnie jest to samo... caly czas wywala mnie, a od pewnego czasu nawet w Tekken5:DR nie moge grac :diablo:

wszystko wynika, ze problemem u mnie jest router, ktory spowalnia lacze o jakies 10 mb/s.

podpiecie pleya bezposrednio pod modem daje wynik 24 mb/s, co wynika z jakiegos bledu routera.

i ty pytanie.... i moge rozczepic sygnal z modemu na x2, co daloby mi mozliwosc podpiecia pleya pezposrednio pod modem, jak i rowniez pod router?

Odnośnik do komentarza

niby u mnie wyswietla sie informacja "Konfiguracja profilu PlayStation nie została ukończona. Aby ustawić awatar oraz informacje „O mnie”, należy zalogować się do systemu zarządzania kontem PlayStation Network w systemie PS3", ale nie wiem, co tam jeszcze musze zaznaczyc... :confused:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...