Skocz do zawartości

Która gre wybrać?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Joaśka rox - a wciąga tak że szkoda gadać :F przejście tylko wątku głównego zajęło mi przeszło 63 godziny, a do wykonania pozostałych zadań po-fabularnych pewnie przeznaczyłbym jeszcze dobre kilkanaście lecz główny wątek wykończył mnie emocjonalnie :F (irytujące niektóre elementy, typu poziom trudności - trzeba dobrze dobierać postacie).

 

Mimo wszystko z całego serca polecam ten tytuł, jedna z lepszych gier na PSP w jakie grałem, a na pewno najlepszy taktyk-RPG (pod względem grafiki, fabuły, cut-scenek.... itp; oczywiście Disgaea bije ją na łeb, na szyję pod względem rozbudowania systemu i mnogości możliwości, lecz ta oprawa AV mnie uwiodła i dałem się "pożreć" w całości temu tytułowi)

Odnośnik do komentarza
przejście tylko wątku głównego zajęło mi przeszło 63 godziny
O_o Mnie ukończenie całości bez bodajże dwóch bonusowych lokacji zajęło 40h, a i tak dużo czasu spędzałem na pakowaniu i bawieniu się fuzjami. Coś Ty przez tyle czasu robił?

a do wykonania pozostałych zadań po-fabularnych pewnie przeznaczyłbym jeszcze dobre kilkanaście
Problem w tym, że tych dodatków wcale nie ma tak dużo. Parę godzin maks.

poziom trudności - trzeba dobrze dobierać postacie
Raczej elementy. A poziom trudności imo nie był jakiś szczególny - dopiero w trzeciej "rundzie" koloseum zacząłem solidnie dostawać po tyłku.

 

Yano, Brave Story to typowy jRPG aż do bólu. Całkiem niezły, ale niestety niczym się nie wyróżniający.

 

Final Fantasy I także polecam, ale nie oczekuj tutaj rozbudowanej fabuły (właściwie nie oczekuj jej wcale). Wbrew pozorom bardzo przyjemny tytuł.

 

Jeśli taktyki to wspomniana Jeanne d'Arc, Disgaea czy Final Fantasy Tactics.

 

Z bardziej znanych jest jeszcze seria Tales of..., Valkyrie Profile Lenneth, Star Ocean itp. ale ich nie ocenię gdyż nie grałem.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
a ff1 odpada bo ostanio gralem w pelno starych gier i mam ochote na cos z lepsża grafą niz ta ze nesa/snesa xD
No grafika jest podrasowana akurat. Sprite'y są śliczne, nawet jeśli nie są jakoś szczególnie animowane. Muzyka natomiast jest przecudowna - całe mnóstwo zapadających w pamięć utworów. Szkoda, że tego samego nie mogę powiedzieć na temat muzyki FF2.
Odnośnik do komentarza

@Suavek - tak samo, tylko poprostu więcej czasu bawiłem się przy "kombinowaniu" z materiałami i skillami oraz levelowaniem postaci (to było takie delektowanie się jak najdłużej) dlatego wyszło aż tyle, zaliczone było wszystko co się dało do końca wątku głównego.

 

 

Tak czy siak - gra warta jest każdej chwili przy niej spędzonej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Jakaś chodzona bijatyka, nieważne czy 2d czy 3d. Castelvanie, Ulitmate Ghosts'n'Goblins rozkminiłem. Hilfe.

 

Asterix & Obelix XXL 2: Mission: Wifix - taka właśnie action-platformówka.

 

Dynasty Warriors & Dynasty Warriors vol. 2 - dyniowi wojownicy to w dalszym ciągu ta sama siekanka :)

 

Viewtiful Joe: Red Hot Rumble - ale to trzeba lubić VJ :)

 

Ghost Rider - mało ambitna nawalanka, w sumie średniak w który można zagrać :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...