Skocz do zawartości

Która gre wybrać?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

OK, a jak wygląda eksploracja w tej grze?

Czy bitwy nużą? Czy się dłużą, czy może wręcz przeciwnie, sprawiają przyjemność?

Czy jest to trudna gra?

 

Ile czasu trza na jej ukończenie?

 

Eksploracja polega na tym, że chodzisz postacią po mapie od punktu do punktu. Punkty symbolizują miasta/zamki/lokacje. Gra jest według mnie trudna. Walki absolutnie nie nużą (oprócz tych randomowych, szczególnie jak robisz dodatkowego questa i musisz przejść przez powiedzmy 15 punktów na mapie, to wtedy przychodzi w(pipi), ale zawsze jest opcja save/load...). Większość walk fabularnych (szczególnie w późniejszej fazie gry) jest jak dla mnie genialna, mogę Cię już teraz powiadomić, że jednej z walk nie zaliczysz na pewno za 1 podejściem :P Gra jest długa, ja mam 89h na liczniku przed przystąpieniem do finałowych starć, w tym trochę pakowania i wykonane wszystkie dodatkowe questy oprócz bonusowego dungeonu (trudny!). Ale myślę, że grając w miarę spokojnie, bez dodatkowych questów, grę można zaliczyć w 40h.

 

No i są do zdobycia postacie z uniwersum FF :P

Odnośnik do komentarza

Świetnie, to mnie cieszy.

 

Czy można w razie trudności podpakować i pokonać bossa z palcem w du.pie czy trzeba się męczyć? Lubię pakować, więc jeśli się da, to gra nie będzie zbyt trudna myślę. A taktyczne gry też lubię.

Odnośnik do komentarza
Świetnie, to mnie cieszy.

 

Czy można w razie trudności podpakować i pokonać bossa z palcem w du.pie czy trzeba się męczyć? Lubię pakować, więc jeśli się da, to gra nie będzie zbyt trudna myślę. A taktyczne gry też lubię.

 

Niekiedy będzie tak, że będziesz musiał rozwalić 2-3 bossów po kolei, bez możliwości podpakowania (na szczęście z możliwością sejwowania między bataliami i niekiedy z dostępem do menu, czyli możliwością zmiany joba/ekwipunku). Też lubię pakowć postacie (mój rekord w tej grze - 60 lv w jednej walce, więcej mi się nie chciało :P ). Napakowane postacie w niektórych momentach mało dają, bo przeciwnik ma skille z kosmosu, albo jest po prostu o wiele szybszy, albo trzeba ochraniać Guesta-idiotę... Ale ogólnie pakować warto :)

Odnośnik do komentarza

Licz się jednak z tym, że grafika naprawdę jest nieteges i w minusach powtórzyłbym to jeszcze z dwa razy, żeby upewnić potencjalnych nabywców, jak Square poleciało w kulki z tą grafiką. Jedynie filmiki ze specyficzną "dziewiczą" kreską postaci jest ciekawa. Więc jak jesteś graficznym freak'iem, to zainwestuj lepiej w Valkyrie Profile albo w Joanne d'Arc.

Odnośnik do komentarza

Pytanie jak w temacie, ważne jest wszystko - grafika i muzyka niby najmniej, najważniejsza jest miodność z rozgrywki i duży wybór spośród najpopularniejszych typów.

 

Osobiście - poszukuje takiego w którym koniecznie byłby tradycyjny 5 Card Draw, bo np. w World Series of Poker 2008 są świetne samouczki, ale już powyższego tradycyjnego pokera nie ma.

 

Co polecacie dla początkującego gracza w 5CDrwa. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem sobie Puzzle Quest'a, będę go miał w przyszłym tygodniu i liczę że na chwilę oderwie mnie od MHF 2 i Wipeout'a Pure :) W ogóle to zonk, bo nie wiedziałem że słowo "warlords" w tytule odnosi się do tej serii z PC :) Ja uwielbiam świat Etherii, jakbym wiedział że gra jest w nim, to bym wcześniej ją nabył :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...