Skocz do zawartości

Która gre wybrać?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również polecam na początek Joaśkę, nietrudne to i niezbyt skomplikowane, ze śliczną grafiką i pięknymi wstawkami...

A Disgaea bierz później, bo jest o wiele bardziej skomplikowana.

 

Sorki za double post, ale edita nikt by nie zauważył.

 

Pytanie głównie do Suavka, to on jest mechowym specem:

Jaka jest najlepsza na PSP gra z mechami, gdzie mamy widok FPP (nic turowego), mamy mecha, ulepszamy go no i oczywiście strzelamy do innych mechów ;p. Nie znam się na tym totalnie, a że pograłem w coś na X'ie w sklepie i mi się spodobało, spróbowałbym i na PSP.

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza

Co do polecanego tu Dungeon Siege.

 

Kupiłem i wszystko byłoby ok, gdyby nie:

 

- GRA JEST ZABUGOWANA W CH.UJ, w ten sposób że wiesza się ostatecznie, i jedyne co może ją odwiesić to wyciągnięcie baterii z konsoli (lub zabezpieczenie konsoli, które sprawia, że bateria się na moment wyłącza). Nie działa ani wyjście do dashboarda, ani krótkie/długie przytrzymanie przycisku włączenia/wyłączenia. Trzeba save'wować co chwilę, bo nie wiadomo kiedy się zwiesi. Jedyny pewniak jest wtedy, gdy używa się magiem bojowym golema, który zaczyna rzucać kamieniami od pewnego poziomu, co przy ogłuszeniu przeciwnika powoduje zwiechę. NIE WIEM JAK MOŻNA BYŁO WYPUŚCIĆ TAK ZABUGOWANĄ GRĘ. Nawet patch'a nie ma :/

 

No i trochę niedogodności:

 

- brak ruchomej kamery, ciągle ta sama i w dodatku zbyt blisko postaci - gdyby nie mapa, to nie widać gdzie i jaki przeciwnik. Untold Legends już w pierwszej części miał ruchomą kamerę, można było obracać dookoła i nawet zbliżać bądź oddalać.

 

- z(pipi)a.ny town portal. Wyobraźcie sobie, że po użyciu town portala, gdy wracamy przez niego na pole bitwy, to wracamy na sam jego początek i ze zresetowanymi przeciwnikami - innymi słowy, tak jakbyśmy je.bli restart planszy. Zresztą ten sam efekt gdy wyjdziemy i wejdziemy na poziom. Przy dużej ilości loota i małej pojemności postaci, trzeba niszczyć przedmioty i wybierać te lepsze. W Untold Legends, mogłeś się teleportować w dowolnym momencie i wrócić w miejsce gdzie się teleportowałeś, nawet zwoju nie potrzebowałeś.

 

- dziwny poziom trudności - może być przez mnóstwo czasu gra łatwa, a nagle napotykasz na jakieś pionkowe stwory, które je.bią cię ostro i na sucho.

 

Gra jednak ma pewne zalety:

 

- trzy różne jakby historie, przy trzech różnych postaciach - niestety nie można stworzyć własnej postaci

 

- fajna muzyka

 

- rozwinięcia dla klas naszej postaci

 

- dużo fajnych przedmiotów

Odnośnik do komentarza
A co lepsze Disgaea czy FF:T (tak na początek - dla obeznania się w świecie tactics RPG).

Jeanne d'Arc. Serio. Moze nie grałem w Disgaea'ę, ale przeszedłem (i ubóstwiam ^_^ ) FF Tactics. Wierz mi - Jeanne ma prostsze założenia, ciekawą fabułę, fajne postaci, ładne wstawki i przyjemne walki (do tego dużo bardziej zróżnicowane niż te z FFT!). A Disgaea jest podobno duża i skomplikowana (?) - dla mnie początkowy wybór jest oczywisty ;)

Odnośnik do komentarza
Jaka jest najlepsza na PSP gra z mechami, gdzie mamy widok FPP (nic turowego), mamy mecha, ulepszamy go no i oczywiście strzelamy do innych mechów ;p. Nie znam się na tym totalnie, a że pograłem w coś na X'ie w sklepie i mi się spodobało, spróbowałbym i na PSP.
Taka gra nie istnieje. Próżno w ogóle podobnych szukać na konsole. Możesz sprawdzić Armored Core, ale ten wydany na PSP jest beznadziejny. Znajdź sobie Mech Warriora na PC czy coś ;>.

 

Jeanne ma prostsze założenia, ciekawą fabułę, fajne postaci, ładne wstawki i przyjemne walki (do tego dużo bardziej zróżnicowane niż te z FFT!). A Disgaea jest podobno duża i skomplikowana (?) - dla mnie początkowy wybór jest oczywisty
To, że Jeanne jest mniej skomplikowana wcale bym nie zaliczał jako plus. Osobiście lepiej się bawię przy czymś w stylu Disgaea (w FFT nie grałem więc się nie wypowiem). Jeanne jest prosta aż do bólu. Śmiem twierdzić, że przeciętna odsłona Super Robot Taisen jest znacznie bardziej rozbudowana. Jest to pozycja dobra kiedy nie chce się specjalnie wysilać czy męczyć. Warto mieć jednak na uwadze, że właśnie takie bardziej rozbudowane gry co niektórzy mogą preferować.
Odnośnik do komentarza
To, że Jeanne jest mniej skomplikowana wcale bym nie zaliczał jako plus. Osobiście lepiej się bawię przy czymś w stylu Disgaea (w FFT nie grałem więc się nie wypowiem). Jeanne jest prosta aż do bólu. Śmiem twierdzić, że przeciętna odsłona Super Robot Taisen jest znacznie bardziej rozbudowana. Jest to pozycja dobra kiedy nie chce się specjalnie wysilać czy męczyć. Warto mieć jednak na uwadze, że właśnie takie bardziej rozbudowane gry co niektórzy mogą preferować.

Jasne, niektórzy mogą preferować bardziej skomplikowane sRPGi, ale moim zdaniem, właśnie dzięki tej prostocie JD najlepiej pasuje do roli pierwszego kontaktu z gatunkiem - nie zrazi poziomem trudnosci ani zbyt dużą ilością statystyk.

 

Odnośnik do komentarza
Jasne, niektórzy mogą preferować bardziej skomplikowane sRPGi, ale moim zdaniem, właśnie dzięki tej prostocie JD najlepiej pasuje do roli pierwszego kontaktu z gatunkiem - nie zrazi poziomem trudnosci ani zbyt dużą ilością statystyk.
Tu masz rację, prostota systemu czyni grę ogólnie przystępną i faktycznie stanowić może dobry wstęp do bardziej zaawansowanych tytułów. Po prostu osobiście po kilkunastu misjach Jeanne odczułem znużenie, czego nie mogę powiedzieć o takiej Disgaea. Dlatego jeśli ktoś już miał styczność z różnorodnymi grami strategiczno-rpg to Jeanne może być nieco kiepskim wyborem.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Final Fantasy Tactics - warto czy nie?

 

Proszę o szybką odpowiedź, po prostu zalety i wady tytułu, czy zachęca do gry, czy raczej słaby to tytuł. Czy wciąga, czy ma dobrą fabułę?

Po prostu chciałbym wiedzieć, czy warto wydać akurat na nią te kilka dych czy może wybrać coś innego. A słyszałem dużo dobrego o tym tytule.

Odnośnik do komentarza
Final Fantasy Tactics - warto czy nie?

 

Proszę o szybką odpowiedź, po prostu zalety i wady tytułu, czy zachęca do gry, czy raczej słaby to tytuł. Czy wciąga, czy ma dobrą fabułę?

Po prostu chciałbym wiedzieć, czy warto wydać akurat na nią te kilka dych czy może wybrać coś innego. A słyszałem dużo dobrego o tym tytule.

 

Warto.

Plusy:

-świetna fabuła (czołówka wszystkich gier jak dla mnie),

-doskonały system walki,

-doskonała muzyka,

-mnóstwo side-questów,

-długi czar rozgrywki,

-wysoki poziom trudności,

-doskonały system jobów,

-wyraziści bohaterowie,

-niektóre bitwy po prostu masakrują,

Minusy:

-grafika troszkę nie teges,

-randomowe bitwy w późniejszym etapie gry mogą wkurzać,

 

-Job głównego bohatera "nie robi",

 

 

Inwestuj więc śmiało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...