Skocz do zawartości

Która gre wybrać?


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

grzehoo ma racje a kujon blefuje.

 

co nie zmienia faktu że lepiej zainwestować w burnouta/RR

 

 

 

 

ps. a najlepiej kupić Wipeouta ;)

imo najlepszym nfs jest own the city, albowiem jest tam:

-otwarte miasto

-lepsza grafika

-ciekawszy pomysł, ganianie z policjantami polegające na nawalaniu przez nich w samochód gracza jest głupie, drużynowe wyścigi fajne :P

Ogólnie w carbon jest lepszy klimat

Przeszedłem właśnie Carbona, fajna gierka, ale stanowczo zbyt prosta (wygrałem wszystkie wyścigi za pierwszym podejściem), o wiele krótsza (7 godzin grania przy kilkunastu w MW 5-1-0), poza tym kilka razy wyskoczyło mi coś takiego:

 

snap010ao9.jpg

 

Lepsza grafika? Nie ma mowy, co najwyżej taka sama jak w Most Wanted. Reasumując, wyłania się piękny aksjomat: 5-1-0 > Own the City ;].

Fanatyk ;) . Mi się takie coś nie zdarzyło. W mw jest taki śmieszny widok nieco z góry i samochodziki (to dobre słowo w tym przypadku) wydają się być zabawkowe, i ogólnie takie to mało poważne jak dla mnie.

 

Odnośnik do komentarza

/me wychodzi z siebie i staje obok

 

W sumie o FFT się nie wypowiem, gdyż nie grałem, ale Disgaea jest rewelacyjne pod niemal każdym względem. Długie, wciągające, przystępne, rozbudowane, zabawne... Nic tylko grać. Szkoda, że podobnie jak wersje PS2, gra jest dość droga i tanieć niezbyt chce.

Odnośnik do komentarza
BTW co lepsze FFT czy Disgaea? Mam zamiar zacząć tylko nie wiem od czego :D

 

 

FFT to przede wszystkim świetnie opowiedziana historia, kozacki system i klimaty średniowieczne.

 

Disgaea to jak dla mnie jeden wielki gag :) poza tym mnogość jobów (a każdy job ma kilka wariacji o różnych atrybutach) grafika lepsza niż w FFT, ciekawe patenty.

 

jak możesz to spróbuj najpierw piratów ;p i sam zdecyduj która gra Ci bardziej leży.

 

od siebie doradziłbym zacząć od FF. przejście wszystkiego i zdobycie każdego wartościowego przedmiotu to 80-100 (godzin).

disgaea to 9999 poziomów! przy czym do przejścia gry spokojnie starcza 70-80 ;P

 

to tyle

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

Czy będę monotonny mówiąc abyś brał Disgaea? ;>

 

Możesz Brave Story spróbować. Nie powala co prawda ani fabularnie ani pod względem skomplikowania systemu, ale ogólnie jest to bardzo klasyczny i przystępny jRPG.

 

Ale prawda jest taka, że dobrych rpg to próżno szukać na PSP. Słyszałem pozytywne opinie o Popolocrois aczkolwiek sam nie grałem. W sumie poleciłbym Final Fantasy Anniversary, gdyż osobiście bawiłem się przy tym nieźle, ale wiadomo, 20 lat robi swoje, nawet w nowej oprawie. Niemniej jednak o ile jedynka jest prosta aż do bólu, to dwójka tyle co grałem ma naprawdę ciekawą historyjkę a i graficznie jest prześliczna w niektórych lokacjach. Niestety FF2 cierpi na dość "oryginalny" system, gdzie nie posiadamy EXP ale awansujemy zdolności w miarę ich używania. Nie wiem jak dalej, gdyż na razie wszystko w co grałem poszło w odstawkę na rzecz SRW A Portable.

 

A jeśli nie możesz FFVII uruchomić to znaczy, że musisz się solidnie pobawić z ustawieniami/softem. Osobiście grałem w ten tytuł na PSP i radocha była nieziemska. Grafika bardzo ładna i czytelna, wszystko działa płynnie... po prostu najlepszy jRPG w dłoni ;>. Szkoda tylko, że na moim sofcie gra się wieszała pod koniec drugiego CD, ale tak ogólnie powinna działać bez problemów na nowszych.

Odnośnik do komentarza
Możesz Brave Story spróbować. Nie powala co prawda ani fabularnie ani pod względem skomplikowania systemu

 

Suavek bluźnierco!

Nie powala fabularnie? A disgaea powala? ;p

 

Mało skomplikowany system? Nie chce mi się rozpisywać, co ze systemem zodiakalnym, różnymi porami roku, terenami :P

Od razu widać że mało wnikałeś w historię Ramzy ;)

 

 

A z dobrych hRPG mozna (ja mogę nie wiem czy inni podzielają opinię ;) ) polecić Tales of Eternia. Fabuła może infantylna ale ja się skupiałem głównie na walkach które są przemiodne. Zero schematów. Trzeba tylko zapamiętać jakie skille pod którymi klawiszami się podłożyło i HUZIA! Prawie jak Tekken xD

Odnośnik do komentarza
Możesz Brave Story spróbować. Nie powala co prawda ani fabularnie ani pod względem skomplikowania systemu

Suavek bluźnierco!

Nie powala fabularnie? A disgaea powala? ;p

 

Mało skomplikowany system? Nie chce mi się rozpisywać, co ze systemem zodiakalnym, różnymi porami roku, terenami :P

Od razu widać że mało wnikałeś w historię Ramzy ;)

Wait, what? Ty chyba o innej grze mówisz ;>.

Odnośnik do komentarza

Valkyrie Profile Lenneth to kawał solidnego erpega. Nordycki świat, ragnarok, zbieranie einherjarów i te sprawy. System walki jest niesamowity - niby turówka, ale tak dynamiczna, jak mało która, kładąca baardzo duży nacisk na timing i umiejętność wykorzystywania zdolności drużyny do maksimum. Tak to wygląda w praniu. Graficzka to chyba najlepsze wykorzystanie grafiki dwuwymiarowej. Po prostu polecam.

Odnośnik do komentarza
Poleci ktoś dobrego erpega, nie turowego, coś w stylu monster huntera, ale żeby była możliwość dokonywania decyzji?

 

 

monster hunter to nie RPG!!!!

 

 

To co to jest?

na gamerankings znajduje sie w dziale rpg...

 

 

Dungeon Siege: Throne of Agony też jest nawet dobry, ale trzeba lubić sagę Dungeon Siege.

 

Gralem, na poczatku bylem zachwycony, ale potem znudzilo mnie lanie pionkow i zbieranie zlota.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...