Skocz do zawartości

World of Warcraft !


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Szwed napisał:

20 lat po Guild Wars, najs xD
Kurde, nie grałem w WoWa z 15 lat, czasem mam ochotę wrócić, ale czasu już tyle nie ma, no i to nowe lore jest strasznie skomplikowane mam wrażenie...

Gra jest teraz bardzo casual friendly, levele wpadająszybko, są nowe ścieżki dla nowych graczy, spędziłem trochę czasu grając w ostatnie dwa dodatki na ich starty i potem finalne patche po wielu miesiącach, czyli tylko lore+ przerwa + lore i można w to sobie pykać już prawie jak w normalne RPG, nawet dungeony to już nie to co kiedyś, te na normalu można zrobić dosłownie itemami z questowania, od lat jest dungeon finder, a teraz jeszcze NPC. Imo warto sprawdzić, ale żaden ze mnie WOWiarz, więc jakieś większe granie z gildiami i raidami to po staremu czasopochłaniacz jakich mało. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Szwed napisał:

20 lat po Guild Wars, najs xD
Kurde, nie grałem w WoWa z 15 lat, czasem mam ochotę wrócić, ale czasu już tyle nie ma, no i to nowe lore jest strasznie skomplikowane mam wrażenie...


Teraz jesteś na finiszu dodatku który uchodzi za bardzo casual friendly, więc warto dołączyć i zobaczyć co i jak. W Q2, max. Q3 2024 będzie nowy dodatek do WoWa pod wodzą Chrisa Mentzena, w dodatku kompletnie nowy rozdział w WoWie i początek World Soul saga.

 

Nie ma lepszego momentu do wejścia do gry niż teraz. Sam zacieram rączki na powrót do bardziej corowego grania. :))

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.01.2024 o 06:34, Homelander napisał:

Jakieś porady gdybym chciał zacząć? Co kupić itp?

 

2 godziny temu, jimmyyy8 napisał:

Właśnie @Paolo de Vesir, jakbyś to teraz radził wystartować? 

 

Jest opcja pograć za darmo, bez wydawania złotówki do 20 poziomu.

 

World of Warcraft za darmo. Na Starter Edition możemy teraz sprawdzić więcej gry! | Darmowe MMORPG - spis gier MMO, MMOFPS, MMORPG 3d, MOBA

 

Dragonflight jest na końcówce, więc te 6-9 miesięcy do nowego dodatku to raczej czas na nauczenie się trybów gry (PvE/PvP), profesji, klas/talenów oraz ról. No i w sumie dowolnej eksploracji, bo w jeśli chodzi o leveling to możecie robić to w dowolnym dodatku, ostatnie 10 poziomów to przemusowo Dragonflight.

 

W sumie macie dwie opcje jeśli chodzi o samą grę (płatność jednorazowa):

  • 30EUR = Dragonflight - aktualny content, końcówka dodatku który będzie wspierany jeszcze przez min. pół roku
  • 50EUR = preorder The War Within (zawiera Dragonflight i ulepszenie do 70 poziomu żebyście day1 mogli iść od razu na nowy content)

Czas gry:

  • 25EUR/100PLN - 60 dni czasu gry (prepaid), tylko zwróćcie uwagę czy bierzecie na odpowiedni region (EU czy NA)
  • od 13EUR/miesiąc - abonament miesięczny, ale jak kupujesz za 3/6/12 miesięcy to wychodzi taniej za jeden miesiąc

 

Odnośnik do komentarza

Thx. Podstawy to ogarniam, nie wiedziałem tylko jak w content teraz płynnie wejść. Nigdy nie rozumiałem jak odpalać poszczególne dodatki (szczególnie te z przeszłości) powiedzmy zaczynając od 1 lvlu. Da się wystartować powiedzmy Dragonflight albo inne dodatki na 1 lvlu nową postacią? I jak je uruchomić, jakiś NPC startuje questa?

 

Chyba najsensowniej poczekać do The War Within i w międzyczasie pobawić się w poprzednie dodatki, które są ujęte w trialu? Albo Classic, tam to na pewno łatwiej wejść w story.

Odnośnik do komentarza
Teraz, jimmyyy8 napisał:

Thx. Podstawy to ogarniam, nie wiedziałem tylko jak w content teraz płynnie wejść. Nigdy nie rozumiałem jak odpalać poszczególne dodatki (szczególnie te z przeszłości) powiedzmy zaczynając od 1 lvlu. Da się wystartować powiedzmy Dragonflight albo inne dodatki na 1 lvlu nową postacią? I jak je uruchomić, jakiś NPC startuje questa?

 

Chyba najsensowniej poczekać do The War Within i w międzyczasie pobawić się w poprzednie dodatki, które są ujęte w trialu? Albo Classic, tam to na pewno łatwiej wejść w story.

Jak zaczynałem po 20 letniej przerwie :) jakoś 4 lata temu to już było tzw. Chromie Time, myślę, że dalej to jest walidne. 

 

W skrócie masz kilka ścieżek, zanim zaczniesz nowy content. 

 

https://www.wowhead.com/guide/chromie-time-leveling-zone-expansion-scaling 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, jimmyyy8 napisał:

Nigdy nie rozumiałem jak odpalać poszczególne dodatki (szczególnie te z przeszłości) powiedzmy zaczynając od 1 lvlu. Da się wystartować powiedzmy Dragonflight albo inne dodatki na 1 lvlu nową postacią? I jak je uruchomić, jakiś NPC startuje questa?

 

Mniej więcej jak będziesz na 10 to w dużym mieście dla twojej rasy będzie opcja wyboru który dodatek chcesz, a resztę pokaże ci gra (gdzie iść itp). Artykuł który wkleił Krychu będzie bardzo pomocny, jak i sam WoWHead.

 

3 minuty temu, jimmyyy8 napisał:

Chyba najsensowniej poczekać do The War Within i w międzyczasie pobawić się w poprzednie dodatki, które są ujęte w trialu?

 

W trialu masz gry tylko do 20 poziomu, jak coś. Classic wymaga abonamentu, bo nie ma triala.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...