Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

ale czy to nie normalna kolej rzeczy ze na świecie wszyscy od wszystkich kopiują najlepsze motywy kompilując tym samym "rzeczy idealne" (do czasu aż druga strona wymyśli coś, a potem tamci coś jeszcze i tak ciągle..). cała sprawa dla nas konsumentów jest na +, jak każda rywalizacja w kwestii technicznej (telewizory, samochody itp - ciągle ktoś coś wymyśla, potem wszyscy na tym jadą aż ktoś inny znów coś wyczaruje). a spory typu co było wcześniej biurko czy pulpit, albo teczka czy folder jasne że da się rozstrzygnąć - tylko to co kiedyś było nowością (mysz z dwoma przyciskami, dock itp) teraz jest czymś normalnym i nie ma co tutaj wykopywać historycznych momentów bo bez takiego kopiowania oba w tym przypadku systemy by nie były takie jakie są.

Odnośnik do komentarza
Chcesz grać w gry i rozważasz z tego względu różnicę rzędu tysiąca dolarów? Po co? Przecież za taką cenę spokojnie kupisz next-genową konsolę - masz więcej gier, lepszych, wygodniej się gra i nie musisz się martwić RAM-em i tego typu pierdołami przez najbliższe lata.

Gdyby tylko o gry chodziło nie wyskakiwałbym od razu z "japkiem" (btw. moim pierwszym własnym komputerem ;) )- zależy mi też na edycji grafiki (Photoshop, w przyszłości Maya) i funkcjonalności komputera jakiej nie ma konsola, ale, fakt, patrzę też i na gry, i to gry których konsole raczej nie dostaną (nigdy nic nie wiadomo) - Diablo III i StarCraft 2.

 

Jeśli chcesz bawić się w edycję grafiki i granie, to bierz 17'.

Gdyby nie to, to bym zdecydowanie polecał 13. Cena nie ma tu znaczenia. 13 jest przy normalnym użytkowaniu fajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Chcesz grać w gry i rozważasz z tego względu różnicę rzędu tysiąca dolarów? Po co? Przecież za taką cenę spokojnie kupisz next-genową konsolę - masz więcej gier, lepszych, wygodniej się gra i nie musisz się martwić RAM-em i tego typu pierdołami przez najbliższe lata.

Gdyby tylko o gry chodziło nie wyskakiwałbym od razu z "japkiem" (btw. moim pierwszym własnym komputerem ;) )- zależy mi też na edycji grafiki (Photoshop, w przyszłości Maya) i funkcjonalności komputera jakiej nie ma konsola, ale, fakt, patrzę też i na gry, i to gry których konsole raczej nie dostaną (nigdy nic nie wiadomo) - Diablo III i StarCraft 2.

 

Jeśli chcesz bawić się w edycję grafiki i granie, to bierz 17'.

Gdyby nie to, to bym zdecydowanie polecał 13. Cena nie ma tu znaczenia. 13 jest przy normalnym użytkowaniu fajniejsza.

Tak czy siak muszę dokupić monitor bo tak jak na 13' tak na 15' i 17' grafiką się nie pobawię za bardzo. Natomiast co do podzespołów - 15' alu jest mocniejsze od 17' (nie ma 17' alu), z resztą, 17' laptop zaprzecza idei mobilności.

Odnośnik do komentarza

15 cali też trochę zaprzecza. Nie jest zbyt wygodne bez biurka. Jeśli chodzi o gry, to naprawdę nie brałbym tego pod uwagę. Raz, że laptopy po prostu gorzej sobie z tym radzą, dwa, że ciekawych gier na Mac OS jest naprawdę malutko, a ponadto wymagania na ten system z reguły są dość wysokie.

Odnośnik do komentarza

Nie uważam by wymagania gier były wysokie. Wprost przeciwnie - najlepszym przykładem jest tutaj Halo:CE które swego czasu miało kolosalne wymagania na PCtach.

 

Nadto zawsze możesz zainstować gry na Mac OS w wersji windowsoskiej za pomocą odpowiedniego programu, lub też postawić na odrębnej partycji robiąc tym samym ze swojego Macintosha PCta.

Odnośnik do komentarza

OK - kupiłem Macbooka (2gh alu - najtańszy model), powiem wam że na początku chciałem go oddać, no bo skoro i tak będę używał go do gier, to będę musiał korzystać z Windowsa, a jeśli tak, po co przepłacać? Ale z czasem widzę coraz więcej rzeczy dla których jest wart swoich pieniędzy - jakośc wykonania sprzętu (elegancko i z głową... no choć bez klawiszy "home", "end" czy pełniącego w Windzie funkcji "delete") i system. Co do tego drugiego mogę powiedzieć jedynie że łatwy w obsłudze i intuicyjny (chociaż znaleźć miejsce gdzie zapisał zdjęcia iPhoto nie mogę) ale funkcjonalności Windowsa nie ma (ah! Gom player;( ). W tej chwili cieszę się z wyboru - drogi po cholerze (za te pieniądze mogłem mieć Toshibę X300) ale laptop ma być poręczny i taki jest, mały 13', szkoda że bateria nie trzyma za długo na pełnym podświetlaniu ekranu - bo 3h, ale fuck it, tak solidnie wykonanego sprzętu nie znajdę nigdzie indziej (gdybym wziął SSD mógłbym nim po ścianach rzucać;) ).

Ale i tak go wymienię;) na 13' 2,4gh - bo najtańszy model nie ma podświetlanej klawiatury ;) (za 1300$... Steeve Jobs ma u mnie za(pipi)istego minusa) i większy dysk twardy (iLife jest za duży jak na 160gb, dla mnie zostaje 120).

Edytowane przez Tao
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Maiden, chodzi mi bardziej o miejsce zapisu danych (zdjęć) przez program niz o niego samego

Propo myszek - zauważyłem że inaczej Mac OS je obsługuje, tzn. wolne ruchy jeszcze spowalnia a szybsze przyśpiesza, z jednej strony jest to pomocne, ale z drugiej... cóż trzeba się przyzwyczaić. Z ciekawości sprawdziłem trackpad - działa na takiej samej zasadzie, ale nie sprawia trudności w "okiełznaniu".

Korzystając z okazji, chciałem się spytać was o growe możliwości "jabłek", weźmy takiego CoD4 na przykład, lepiej będzie chodził pod Windowsem (ze względu na Direct X) czy pod Mac OS (jakoby szybszy i mniej pamięciochłonny system)?

Odnośnik do komentarza
Podobno lepiej działa na Windowsie. Coś w tym pewnie jest, bo oficjalne wymaganie sprzętowe są dla wersji Makowej dużo wyższe (np. dwukrotnie więcej RAM-u).

Oggozo, skąd masz info? szukałem na wielu stronach, ale nie znalazłem nic co by wskazywało na większe wymagania sprzętowe Mac'ów

Odnośnik do komentarza
Propo myszek - zauważyłem że inaczej Mac OS je obsługuje, tzn. wolne ruchy jeszcze spowalnia a szybsze przyśpiesza, z jednej strony jest to pomocne, ale z drugiej... cóż trzeba się przyzwyczaić.

Proponuje zainstalowac SteerMouse lub Logitech Control Center (wykrywa tylko niektore modele) jezeli uzywasz myszek tej firmy, wszystkie klopoty znikaja a myszka dziala identycznie jak w windowsie.

Odnośnik do komentarza
Propo myszek - zauważyłem że inaczej Mac OS je obsługuje, tzn. wolne ruchy jeszcze spowalnia a szybsze przyśpiesza, z jednej strony jest to pomocne, ale z drugiej... cóż trzeba się przyzwyczaić.

Proponuje zainstalowac SteerMouse lub Logitech Control Center (wykrywa tylko niektore modele) jezeli uzywasz myszek tej firmy, wszystkie klopoty znikaja a myszka dziala identycznie jak w windowsie.

O widzisz, dzięki:)

Oggozo, wiki podaje (w CoD4) wymagania na poziomie Visty - bynajmniej ram

Edytowane przez Tao
Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie na nadchodzacym MacWorld zostana zaprezentowane nowe iMaci i MacMini. W ciagu dwoch miesiecy planowalem kupic sobie ktoregos iMaca ale w takim przypadku mysle ze warto poczekac. Nowe modele beda na pewno mocniejsze ale pewnie tez drozsze, pozostaje liczyc na spadek cen starych modeli. Z drugiej strony nowe Mini to bylo by cos.

 

Tutaj wiecej info na ten temat :

 

http://www.myapple.pl/news/90417-nowe-imak...set-nvidia.html

 

Odnośnik do komentarza
Tao: Wersja na mac'a jest niedopracowana.

Mówisz o niedopracowanym kodzie portu?

 

Prawdopodobnie na nadchodzacym MacWorld zostana zaprezentowane nowe iMaci i MacMini. W ciagu dwoch miesiecy planowalem kupic sobie ktoregos iMaca ale w takim przypadku mysle ze warto poczekac. Nowe modele beda na pewno mocniejsze ale pewnie tez drozsze, pozostaje liczyc na spadek cen starych modeli. Z drugiej strony nowe Mini to bylo by cos.

 

Tutaj wiecej info na ten temat :

 

http://www.myapple.pl/news/90417-nowe-imak...set-nvidia.html

Wyczytałem na Gazecie.pl (technologie) że imprezy Jobs nie poprowadzi... ciekawe czemu... z drugiej strony, nie dziwię mu się - na każdej poprzedniej jaką widziałem publiczność zdawała się nieobecna (niby była, ale nie reagowała na tematy poruszane przez Steve'a), a teraz ta sprawa z fruwającymi butami - Apple ma wystarczająco dużo antyfanów;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...