Skocz do zawartości

Dead Space


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Wczesna wersja Dead Space powstala juz podobno w 2006 na pierwszego XBOX'a, nie wiadomo czy miala to byc gra przeznaczona wlasnie na ta konsole czy moze developer tylko testowal silnik 3D dla next-genow.

Filmik typu video na video - troche marnej jakosci, ale lepsze to niz nic, szkoda, ze nie uploadowali oryginalu.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CGsiVQbZSN0

 

zrodlo:

http://www.unseen64....xbox-prototype/

 

 

Widac zmieniony kombinezon i jakas bron (moze Plasma Cutter) strzelajaca na niebiesko, ze znanych elementow widac HUD, staze i stan niewazkosci.

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak pisalem - graficznie Dead Space nawet dzisiaj robi wrazenie dzieki designowi, niestety zdazaja sie takie kwiatki jak pikseloza, a czegos takiego nie powinno byc na tych konsolach. Zrobilem screena - to akurat jest czesc Leviathana, ale wczesniej mozna bylo zauwazyc pikseloze na organicznych czesciach porastajacych korytarze.

 

20130202_165639.jpg

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ja sobie nie przypominam czegoś takiego. Mi to wygląda na problem z mip-mapami (czyli z ODD lub płytą (rysy, zabrudzenia etc.)). :P Czy to przypadkiem po kilku/kilkunastu sekundach nie wraca do normy?

A z drugiej strony w ME2 na PS3 jest taki sam problem z trawa w dodatku u wszystkich, wiec zabrudzenia plyty na to nie wplywaja w przypadku ME ;)

Odnośnik do komentarza

Plyta jest jak nowa, kupilem gre tydzien temu, jestem przekonany, ze tak po prostu jest i nie tylko w mojej grze. Jest tak za kazdym razem i nie tylko w tym jednym miejscu. Moze zabraklo mocy obliczeniowej na filtrowanie tekstur, albo ktos sie troche zapomnial. ;) Tak powaznie to troche glupio to wyglada bo piksele byly na PSX i na slabym Nintendo DS, na PS3 nie powinno byc takich rzeczy. Jednak poza Dead Space gdzies juz widzialem cos takiego, juz nie pamietam nawet w jakiej grze - czesto ogladam tekstury i zagladam we wszystkie zakamarki, wiec zdaza sie, ze znajde cos ciekawego.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W niedziele ukonczylem gre, gralem poziomie Medium i przyznaje, ze nie bylo wcale trudno - moze nawet powinienem zaczac na wyzszym bo w zapasie zostala mi cala masa MediPackow, troche amunicji i innych zasobow. Ukonczenie zajelo mi 16h06m06sec (ze tez akurat 666), zberalem poukrywane rzeczy - znalazlem 150 logow, zagladalem w kazdy zakamarek, podziwialem widoki itd.

 

Dead Space zrobil na mnie niesamowite wrazenie - dawno nie gralem w tak straszna gre, to cos jak starsze REsidenty, wlasnie takiej gry mi brakowalo. Tak jak pisalem - graficznie nawet dzisiaj robi wrazenie, a oprawa dzwiekowa to pierwsza klasa - najlepiej gralo mi sie z duzymi, nausznymi sluchawkami dzieki ktorym slychac kazdy dzwiek. Mam juz druga czesc Dead Space - kupilem dwa dni przed pierwsza i pogralem troche, jednak postanowilem przerwac i najpierw skonczyc jedynke. Jeszcze nie wiem czy od razu sie za nia zabrac czy moze zagrac w jedynke na New Game +.

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Obejrzane z wielką przyjemnością, bo Dead Space to jeden z najlepszych horrorów jakie było dane mi grać. Po kilku generacjach zdominowanych przez Azjatów Amerykanie pokazali, że też potrafią budować atmosferę. Pierwsza część to też jeden z niewielu tytułów które scalakowałem. Wiele dałbym za jakiś remaster albo remake tej gry, ale w sumie to tytuł z poprzedniej generacji i nie za bardzo mam na co liczyć. :(

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to wciąż absolutne 10/10. Tytuł, który przeszedłem 7 razy, dwukrotnie go platynując. Idealna całość, z piękną grafiką (nadal!), gęstym klimatem, świetnym gameplayem i intrygującą historią. Kontynuacje też spoko, ale zupełnie niepotrzebne, bo obydwie dużo gorsze (mimo że ogólnie spoko gierki).
Nie obraziłbym się, gdyby EA połakomiło się na łatwą kasę i wypuściłoby zremasterowaną trylogię (tego i Crysis).

Odnośnik do komentarza

Event Horizon, nigdy tego nei obejrzałem, za mocny jest juz sam trailer. Z tego typu filmów o których mówicie to jeszcze Tajemnica Syriusza jest warta obejrzenia, mimo, że to na planecie się dzieje. Life niedawno leciał w TV i sobie odświeżyłem całkiem przypadkowo. Ten obcy przymomina mimiki z Prey jak w morde strzelił.

 

W Dead Space'a pierwszego nie grałem, tylko trójkę zacząłem w coopie z bratem, ale klimat zagrożenia idzie się walić jak się gra we dwóch.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...