Skocz do zawartości

Mięsień Piwny


ping

Rekomendowane odpowiedzi

Uzyskanie energii z białka jest tak trudne, że 1/4 kalorii z zostaje w trakcie samego procesu spalona. Poza tym wysokie spożycie białka pomaga utrzymać masę mięśniową.

 

Ja na diecie wysokobiałkowej schudłem 40kg (z 30% do 11%BF), nie schodziłem poniżej 2200kcal na dzień, moje zdjęcia są gdzieś w tym temacie. Moim zdaniem nie ma lepszej diety na redukcję.

Ogólnie polecam ale sport musi być

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

To nadmiar cukrów się zamienia w tłuszcz. I to wszystko przy złym bilansie kalorycznym.

 

Zresztą Sebas to opisał dobrze. Spalenie grama białka kosztuje organizm ileś tam kalorii więcej, niż innych składników odżywczych, dlatego zwiększenie ilości białka kosztem innych składników jest polecane, co nie znaczy, że masz się ograniczać tylko do białka, bo nerki wysiądą.

Odnośnik do komentarza

sebas - ale ty po prostu zwiekszyles bialko czy robiles tak jak na tej diecie dukana?

Każdy posiłek ok 30g białka, węglowodany w zależności od pory dnia (na śniadanie i przed treningiem ok 40g) zdrowy tłuszcz, wiadomo. Wszelkie diety kogośtam to strata czasu, reguły odżywiania są bardzo proste.

napisz wiecej :) co jadles z bialek? oprocz jajek, tuniora i twarogu :)

 

a pozostale posilki (poza sniadaniem i przedtreningowym) - zero wegli?

Odnośnik do komentarza

Uzyskanie energii z białka jest tak trudne, że 1/4 kalorii z zostaje w trakcie samego procesu spalona. Poza tym wysokie spożycie białka pomaga utrzymać masę mięśniową.

 

Ja na diecie wysokobiałkowej schudłem 40kg (z 30% do 11%BF), nie schodziłem poniżej 2200kcal na dzień, moje zdjęcia są gdzieś w tym temacie. Moim zdaniem nie ma lepszej diety na redukcję.

Ogólnie polecam ale sport musi być

 

Seria pytan. Przez jaki okres? Czy przez ten czas zmienila ci sie masa miesni jesli oczywiscie liczyles to pod tym katem. Przy niskiej podazy wegli (?) miales prawdopodobnie poczatkowo mniejsza wydajnosc na treningu. Oprocz wegli przed treningiem robiles cos jeszcze aby sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza

Uzyskanie energii z białka jest tak trudne, że 1/4 kalorii z zostaje w trakcie samego procesu spalona. Poza tym wysokie spożycie białka pomaga utrzymać masę mięśniową.

 

Ja na diecie wysokobiałkowej schudłem 40kg (z 30% do 11%BF), nie schodziłem poniżej 2200kcal na dzień, moje zdjęcia są gdzieś w tym temacie. Moim zdaniem nie ma lepszej diety na redukcję.

Ogólnie polecam ale sport musi być

 

Seria pytan. Przez jaki okres? Czy przez ten czas zmienila ci sie masa miesni jesli oczywiscie liczyles to pod tym katem. Przy niskiej podazy wegli (?) miales prawdopodobnie poczatkowo mniejsza wydajnosc na treningu. Oprocz wegli przed treningiem robiles cos jeszcze aby sobie z tym poradzic?

Mniej więcej rok.

Na bieżąco mierzyłem kompozycję ciała na specjalistycznej wadze. Pierwsze 5-6 miesięcy szło gładko i traciłem tłuszcz bez ostrego ścinania węgli. Później (ok 15%BF) na pomiarach zaczęły mi spadać mięśnie i rosnąć BF. Pomogło dobicie do 25-30g białka przy każdym posiłku i lekkie ścięcie węgli (jadłem tak jak czułem - miałem mniej energii to zjadałem więcej). Od tego momentu wydolność znacznie wzrosła a siła lekko spadła (dołożyłem dużo aerobów: 4 x w tygodniu 1h ciężary+1,5h aeroby, w pozostałe dni 2,5h aerobów)

 

EDIT: Zdarzało się, że miałem mało energii ale jak pilnowałem posiłku co 2,5h i picia dużej ilości wody to było ok

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

drodzy pudziani

 

od ok. 3 tygodni stosuje taka diete, co wy na to? cos zmienic czy W MIARE moze byc?

 

sniadanie - platki owsiane (ile ich mniej wiecej? 100g?)

 

drugie sniadanie - 2-3 kromki chleba (pelnoziarnistego) z chuda szynka ew. czasem jakims twarozkiem czosnkowym

 

obiad - warzywa mrozone na parze z kotletami sojowymi / piers kurczaka z ryzem brazowym na parze + szpinak

 

podwieczorek - jaja / tunczyk / jak jestem poza domem i nie moge np. na miescie albo w galerii zjesc tunczyka to np. "lu go" niby wegle, ale pelnoziarniste ;p

 

kolacja - serek wiejski niskotl. lub po prostu twarog.

 

 

codziennie biegam (na zmiane hiit i zwykly trucht) - po treningu szejk bialkowy.

Odnośnik do komentarza

Taka sobie ta dieta. Tu znajdziesz potrzebne informacje link , nie jest tam tego dużo a ułożysz sobie konkretną dietę.

 

Co do ilości to nikt tego ci nie powie, bo nikt nie wie ile ważysz, ile masz wzrostu, jaką masz całkowitą aktywność w ciągu dnia, ile z twojej wagi to mięśnie a ile tłuszcz. To już zadanie dla ciebie. Na początku ułóż porządną dietę, jedz tak mniej więcej jak uważasz - nie rób z diety głodówki ale też nie przesadzaj w drugą stronę. Jak będziesz do tego biegał to powinno dać efekty. Urozmaicaj dietę, zmieniaj warzywa, pierś z kurczaka czasami zamieniaj na indyka, wołowinę. Nie jedz tuńczyka częściej niż 3x w tygodniu bo z tego co pamiętam to ten z puszki ma dużo rtęci. Przede wszystkim to śniadanie masz słabe, przecież są tam tylko węgle, powinny być tam jeszcze jajka czy inne źródło białka, zdrowy tłuszcz i warzywa.

Edytowane przez fazzeer
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o liczenie kalorii, białka/tłuszczy/węglowodanów, to najprościej jest to robić wg arkusza kalkulacyjnego z tej strony:

http://www.darkthorn.republika.pl/dp.htm

 

Szuka się produktu w bazie, wpisuje jego numerek oraz wagę w danym posiłku w ciągu dnia, a on sam wszystko sumuje i nawet narysuje wykresy :).

Jak nie ma odpowiedniej wagi w domu, to pomocna będzie ta strona: http://www.ilewazy.pl/

No łatwiej się już nie da ułożyć poprawnej diety.

Odnośnik do komentarza

I ja sobie ułożyłem dietę na redukcję. Mam zamiar spożywać ok. 2000 kcal dziennie, myślę, że będzie oki. Kolejnośc w nawiasie (białko, tłuszcz, węglowodany, kalorie)

 

placek z płatków owsianych z jogurtem naturalnym (35,5 29,4 90,5 772)

warzywa na patelnię, dwa jajka na oliwie, kefir (35,2 32,6 66,9 665)

grahamka z szynką i pomidorem, herbata zielona, jabłko (11,6 2 49 263,5)

serek wiejski 200g (22 5 2 194)

tuńczyk w sosie własnym (31 0,7 0 194)

 

RAZEM 135,3 69,7 208,4 2088,5

 

Chciałbym dołożyć jeszcze jakąs odżywkę białkową. Nadaje się ona na redukcję? Polecacie jakąs?

Odnośnik do komentarza

Przecież dobrą dietę ma, tylko niech doda jajka do sniadania

 

 

i jakis słonecznik czy orzechy po drodze

czyli na sniadanie ten placek z owsianych i jajek najlepiej rozumiem? a jesli czasem zamiast placka zrobilbym platki z odzywka bialkowa to tez da rade? czasem wstaje ok 7 rano do pracy i nie chce mi sie taki zaspany kombinowac ze smazeniem czegos ;p

 

a slonecznik i orzechy wczoraj kupilem. kiedy najlepiej? do ktorego posilku dodac w sensie.

 

jakies jeszcze konkretne zmiany proponujecie?

 

 

aha, warto inwestowac w jakies spalacze? typu olimp thermospeed czy jakos tak? czy lepiej normalnie?

Odnośnik do komentarza

Smak w sumie nieważny, chcę tym uzupełnić dzienne spożycie białka i wypijać po treningu aerobowym. Nie ogarniam tych Waszych pudzianowych klimatów, nie ukrywam że się na tym kompletnie nie znam i nie przemawia do mnie to, że białko jest dobre i na redukcję i na masę. W tym drugim przypadku mozna to pić codziennie, czy np. ze trzy razy w tygodniu?

Wez mi to ktoś raz porządnie wytłumacz i będzie spokój :geek:

Odnośnik do komentarza

ja to widze tak, chociaz nie znam sie na dietach

 

 

 

Białko przy masie wiadomo, ROŚNIESZ WIELKI JAK STODOŁA! Pijesz szejki żeby uzupełnić braki w diecie, ja np. mialem problemy zeby wcinac spore ilosci białka z samego żarcia.

Przy redukcji to zależy. Jak masz jakies wysokobialkowe diety, to jesz dużo białka, ale spuszczasz wegle i tluszcze. Organizm bierze energie z bialka a ty chudniesz.

 

Jesz duzo bialka, wegli i tluszczow = MASA

Jesz dużo bialka, wegle i tluszcze do minimum = redukcja

 

 

btw. przy duzych ilosciach bialka trzeba uzupełniać wapń i witamine D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...