Skocz do zawartości

Wasze kolekcje gier na wszystkie platformy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na początku chciałem zebrać wszystkie części Metal Sluga a ,że przy okazji wpadło kilka gier to już dalej poleciałem. Jest masa niesamowitych tytułów z świetnym klimatem jednak dla zwykłego gracza polecam raczej emulator niż kupowanie oryginalnych kartridży. Jakbyś miał jakieś powtórki chętnie wymienię za płyty jamma:P Neo Geo AES jest świetny jeśli chodzi o pudełka jednak ceny są kosmiczne. 

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim na Neo Geo nie ma słabych gier. Są tylko gry dobre i wybitne. Za AES nie zamierzam się nawet brać, bo o ile da się relatywnie tanio dorwać trochę gier (tak do ~300-500zł), tak potem wskakuje półka drogich hitów. Wolę skonsolizowanego MVSa i Sluga za 100-150zł, niż AESa ze Slugiem za kilkadziesiąt tysi. O wejściu w JAMMA też mocno myślałem, ale jednak nie mam miejsca na godne składowanie PCB-ków, plus do tego już bym jednak chciał mieć budę.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim na Neo Geo nie ma słabych gier. Są tylko gry dobre i wybitne. Za AES nie zamierzam się nawet brać, bo o ile da się relatywnie tanio dorwać trochę gier (tak do ~300-500zł), tak potem wskakuje półka drogich hitów. Wolę skonsolizowanego MVSa i Sluga za 100-150zł, niż AESa ze Slugiem za kilkadziesiąt tysi. O wejściu w JAMMA też mocno myślałem, ale jednak nie mam miejsca na godne składowanie PCB-ków, plus do tego już bym jednak chciał mieć budę.

Te Quizy są dosyć mało interesujące ale zostały wydane tylko w Japonii reszta to faktycznie same dobre tytuły. AES jedynie dla naprawdę bogatych gości którzy pozwolą sobie wydać grube tysiące na jeden tytuł.

 

 

 

I to jest prawdziwe kolekcjonowanie gierek, a nie jakieś śmieci z UK. Sam powoli wkraczam w świat MVS i klimatu odmówić nie można...

 

Tak ale wspólczuje ewentualnej przeprowadzki skoro jeden kart waży 0,5 kg :pawel:

 

 

 

Przeprowadzka co roku nie wypada a dwa jest coś takiego jak samochód i firmy które pomagają przy przeprowadzkach:P

Odnośnik do komentarza

Przeprowadzka to żaden kłopot, jeśli się człowiek uprzednio zaopatrzy w odpowiednio mocne kartony. Przeprowadzałem się w zeszłym roku z całą, dość obszerną kolekcją, na pewno tonę gierek żeśmy ekipą przerzucili, choć z firmą przeprowadzkową bałbym się to ogarniać - lataliśmy z kumplami, przynajmniej była świadomość tego, że każdy będzie nosił jak swoje :).

 

500g to zaledwie trzy gry w dvd boxie z instrukcją, więc nie tak wiele. Zresztą na MVSa wcale tak dużo gier nie ma, ale jakie sztosy... Kolega z pracy regularnie kupuje PCB JAMMA, gry na ST-V, CPS2 (największy cart jaki powstał, może dlatego, że to po prostu PCB + matka włożone w obudowy i połączone ze sobą), no i MVSa oczywiście - zaraziłem się i sam coraz częściej patrzę na NeoGeo (NGCD kupione, jakieś pierdy na MVSa też), z czasem będzie więcej bo czuję w tym wszystkim duszę.

 

Ogólnie moje zapędy kolekcjonerskie strasznie się zmieniły, jeśli chodzi o retro to teraz interesuje mnie głównie SEGA i gry arcade - za mało mam czasu żeby wsiąkać w retro jRPGi na 60h każdy, które na dzisiejsze standardy są bardziej powtarzalne niż open worldy od ubisoftu. Z wiekiem coraz bardziej docenia się skondensowaną rozrywkę obliczoną na minuty/godziny, a że seria CoD to nie moja bajka, wracam do tytułów, które męczyłem na roz.je.banych automatach w zadymionych lokalach.

Odnośnik do komentarza

Ja chyba zejdę z wszystkich PCB które mam oprócz totalnej klasyki jak SF2, MK2,MK3, Tower of Doom, Shadow over Mystara, Sunset Riders a resztę pogonię albo wymienię na MVSa. Zajmuje to sporo miejsca a dwa szkoda żeby leżało jak w to nie gram. ST-V zbytnio nie lubię jednak jest wersja Mega DDrive arcade gdzie były kartridże z grami. Była nawet wersja 16 bitowego Sonica arcade. CPS2 świetny system jednak ciężko nazywać to kartridżem chociaż gry są teoretycznie wymienne. Miałby szanse stanąć do walki z MVS gdyby to faktycznie było tak przyjazne. Jednak za baterię samobójcę wieczny brak szacunku do tej firmy. Już od początku lat 90 Capcom miał dziwne zapędy. Sega też to stosowała w niektórych swoich płytach. 

Odnośnik do komentarza

Tower of Doom dwa lata temu wymieniona bateria więc jeszcze 4-5 na lajcie. Mystara to feniks. Z bateriami nie ma co się bać bo najgorsze co wtedy może płytę spotkać to feniks więc nie ma źle:P Te gierki to najlepsze co dał CPS2 światu więc nie ma szans na sprzedaż. Mystara wyciska ostatnie soki z tego systemu. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie mam niestety czym zrobić ładnych, ostrych zdjęć. Aparat w telefonie z 2012 roku to kiepskie narzędzie do fotek :).

Przy czym i tak jest to tylko część zbiorów - druga ściana ogarnięta podobnie. Wygoda niesamowita - wszystko posortowane alfabetycznie więc nie ma problemu ze znalezieniem tego, co chce. Najgorzej z cartridge'ami - te trzymam w plastikowych pudłach z Ikei i znalezienie odpowiedniej gry zabiera zbyt wiele czasu, dlatego preferuję zabawki typu everdrive do grania w kopie zapasowe swoich gier.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Kilby. Szkoda że wycofali z produkcji bo były najtańszą i najlepszą opcją na przechowywanie gier - bodajże 69 czy 79zł taki regalik kosztował, a wykonanie jest idealne. Nic przekombinowanego.

 

Mam też białe billy (na drugiej ścianie) - są głębsze, co jest zupełnie niepotrzebne w przypadku gier, no i trochę szersze. Cena to już 159zł - niby solidniejszy mebel, ale jednak wolałbym mieć wszystkie identyczne. Z Kilby byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Pingu, ekstra zbiory na PSXa. Przejrzałem foty i mam kilka pytań.

 

Co to za wersje Tekkena 3 i Destruction Derby Raw w longboksach?

 

Po co ci duble Broken Helix i Crash Bash GH?

 

Japoński Street Fighter Real Battle on Film to gra na podstawie filmu z Żą Klodem czy anime SF?

 

Nie masz stresa przed trzymaniem PSXowych pudełek jeden na drugim?

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Carty głównie zbieram bez kartonów. Po wyprzedaży kartoniastych wydań zacząłem trzymać się plastiku. Nadal mam sporo rzeczy w boxach, ale lwia część cartów jest segregowana w plastikowych boxach od ikei (Famicom, Super Famicom, Mega Drive), zaś te mniejsze, od gameboya, trzymam w segregatorach (do tego świetnie się nadają holdery od karcianek typu magic).

 

@Ciwa

To nie są longboxy, jeno za gówniarza straciłem pudełka, więc wydrukowałem sobie dvd covery i wmanewrowałem do środka oryginalną płytkę. Nie jest to super opcja, ale na prowizorkę wystarczy. Broken Helix to dwie wersje językowe - 3xA i 3xDE - po niemiecku nie ogarniam nic, ale niech leży. Crasha Basha miałem sprzedać, ale nie było chętnych i też nie chciałoby mi się latać na pocztę za kilka złotych więc niech gnije. SFRB to gra na podstawie filmu robiona na modłę mortalową. Na saturna była taka sama opcja - mega kiepska giereczka, w kategorii SF najsłabsza.

I nie, nie stresuje się takim składowaniem, bo musiałbym wywrzeć nacisk minimum 50 pudełek (5kg), żeby się martwić :D

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ping - czy mógłbyś się z nami podzielić wiedzą jak dbasz o pudełka? Wszystko wygląda bardzo zadbanie więc pojęcie o tym pewnie masz niemałe. Np mnie zawsze nurtuje jak odkleić różne ceny, naklejki bez zostawiania śladu na boxie. Para? Zmywacz do paznokci? Nożyk? Wszystko zostawia paskudne rysy. Jakieś rady? Może mini guide dla wszystkich? :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...