Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

FSI wydają się być średnim pomysłem. Tematem TSI/TFSI też się zaczynam ostatnio interesować i wygląda na to, że poprawili je w pewnym momencie zastępując sprawiający problemy łańcuch paskiem, chociaż zmian i wersji silnika było sporo więcej. Do Golfa V i kuzynów (gdzie bezpieczne są tylko 1.4 i 1.6 102, a nawet 1.9 TDI trzeba zbadać przed zakupem pod kątem kodu) 1.4 TSI na pewno bym nie wybrał, jeśli chodzi o Golfa VI raczej też jeszcze nie. W przypadku VII i podobnych z roczników >2012 jest już podobno dobrze zarówno z 1.4 jak i 1.2.

 

Na pewno przed zakupem modeli starszych niż najnowsze generacje należy wybadać dokładnie temat roczników i kodów silnika danego modelu.

Odnośnik do komentarza

Jak Wam się kształtują koszty ubezpieczenia komunikacyjnego w tym roku (o ile ktoś już dostał ofertę lub sprawdzał w kalkulatorach)?

Co roku samo OC to było 380-420 zł, teraz wychodzi mi 800 zł najmniej.

Wraz z autocasco w opcji "warsztat" (tj. brak wkładu własnego w usuwaniu szkody, nowe części bez amortyzacji etc.) zapłaciłem w styczniu 2016 składkę 1080 zł.

Teraz po jednej szkodzie z AC (ubezpieczyciel dostał po (pipi)e 6000 zł, więcej niż suma wszystkich moich składek lel) i redukcji AC do wariantu "Standard" (wymiana części uwzględnia 45% amortyzacji, ale robocizna ofkors nie), dostałem ofertę na 1330 zł. 

Nie jest najgorzej na świecie, pierwszy raz brałem AC i od razu kosmicznie się przydało. A straszyli w pracy, że teraz AC+OC wzrasta im trzykrotnie.


edit:
mieszkanie mam ubezpieczone w innej firmie to z ciekawości tam wyliczyłem przez stronę internetową. OC 800 zł, AC 6500 zł :dynia:

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Rozładowany akumulator sprawia, że alternator musi oddac bardzo duży prąd podczas początkowej fazy pracy silnika, przez co powoduje spore opory ruchu (siadanie na obrotach, po chwili sterownik silnika powinien je wyrownać). Dlatego nie zaleca się częstego odpalania auta po kablach i ladowania zdechlego akumulatora poprzez pracę silnika. Często się zdarza, ze od dużego natężenia prądu palą się diody prostownicze w altku, ktory zresztą też nagrzewa się okrutnie. Sprawdz napięcie podczas przy odpalonym aucie bez i z obciążeniem. Ostatnio koledze siadały obroty i stopniowo rosło spalanie, po zapaleniu kontrolki ładowania i podniesieniu masku, okazało się, że alternator świecił na czerwono, a  kabli spłyneła izolacja ;)

 

 

Paulo Coehlo " Z prądem jak z ch.ujem - nie ma żartów"

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jezu, przecież najtańszy miernik z funkcją dzwonienia kosztuje 30 zł... Można nie odróżniać czarnego od czerwonego, a i tak zadziała.

 

Co to znaczy "telepie"? Czy ma to miejsce także po rozgrzaniu silnika? Czujesz, że masz za niskie obroty (mniemam, że obrotomierza zabrakło)? Problem może mieć zupełnie różne podłoże: pompa paliwa na wykończeniu (za niskie ciśnienie "na zimno"), zużyta cewka, świece i przewody wysokiego napięcia na wykończeniu, zwarcia w instalacji elektrycznej, brak "masy"...

 

Polecam zastosować się do rad kolegi powyżej (30 zł to nie majątek, a przeważnie winny jest akumulator lub alternator), a doraźnie można wyłączyć światła, wentylator i ogrzewanie, po czym skierować się do najbliższej stacji demontażu pojazdów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak Wam się kształtują koszty ubezpieczenia komunikacyjnego w tym roku (o ile ktoś już dostał ofertę lub sprawdzał w kalkulatorach)?

Co roku samo OC to było 380-420 zł, teraz wychodzi mi 800 zł najmniej.

Wraz z autocasco w opcji "warsztat" (tj. brak wkładu własnego w usuwaniu szkody, nowe części bez amortyzacji etc.) zapłaciłem w styczniu 2016 składkę 1080 zł.

Teraz po jednej szkodzie z AC (ubezpieczyciel dostał po (pipi)e 6000 zł, więcej niż suma wszystkich moich składek lel) i redukcji AC do wariantu "Standard" (wymiana części uwzględnia 45% amortyzacji, ale robocizna ofkors nie), dostałem ofertę na 1330 zł. 

Nie jest najgorzej na świecie, pierwszy raz brałem AC i od razu kosmicznie się przydało. A straszyli w pracy, że teraz AC+OC wzrasta im trzykrotnie.

edit:

mieszkanie mam ubezpieczone w innej firmie to z ciekawości tam wyliczyłem przez stronę internetową. OC 800 zł, AC 6500 zł :dynia:

Płaciłem w grudniu dokładnie złotówkę za każdy centymetr sześcienny i bynajmniej nie był to litrowy silniczek. Gołe OC w Allianz. Wszędzie mieli drożej, nawet w AXA, gdzie wyjeździłem sobie 30% zniżki.

Odnośnik do komentarza

No może tyle ma, że komuś, kto miał wiele lat bezszkodowej jazdy mogliby podnieść np. max o 30% od obecnej stawki, bo to klient niskiego ryzyka. A komuś, kto nie ma żadnej ulgi i jest młodym kierowcą, to (pipi)nijmy 100%, bo pewnie zaraz przywali w inne auto (tokiem rozumowania ubezpieczyciela).

Także skoro mam max zniżek na tę chwilę, a podnoszą mi i tak polisę dwukrotnie, to jestem smutny.

Czaisz już typie, czy jak będę w Poznaniu to mam szukać w Realu?

 

 

PS.
a nie "400 to dwukrotność 200"? :myśli:
Matmę miałem dawno.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Red

Wczoraj w link4 przedluzalem OC i AC.

5letnie suzuki swift, bez szkod ostatnio.

Rok temu 980 teraz 1080, czyli nie jest zle. Auto zastepcze, holowanie, bez wkladu wlasnego. Dorzucili jeszcze ze jak szkoda do 2500zl to nie trace znizek.

(znizki mam maksymalne )


Nie wiem jak oni to licza, niektórym. ze 100% w gore.

Na probe zrobilem w mbanku! Ze znizka pracownicza 20%.

1850PLN zloty kawalerze

Edytowane przez MichAelis
Odnośnik do komentarza

 

Koniecznie na osprzęcie G1WH. Nieważne jakiej chińskiej firmy będzie ale musi być na G1WH.

 

Np. Novatec 96650.

Hej,

wracam właśnie do tematu zakupu. No faktycznie te Novateci z G1WH wyglądają nieźle. Testowałeś to osobiście np. w dzień i w nocy? Widać numery tablic rejestracyjnych czy słabo?

Google kolego. Ty na prawde o wszystko musisz pytać na forumie? 2017 rok jest.
Odnośnik do komentarza

Google sprawdzone przyjacielu, wczoraj się caly dzien doktoryzowalem z kamerek :grzybi: Filmiki po kompresji wychodzą słabo i nie widać tych dobrych opinii o układzie g1wh.

 

Zresztą nieaktualne, wziąłem z media markt Prestigio 525 i obadam na żywo jak odbiorę auto z AC. Najwyżej jak będzie kaszana, to sprzedawca wspominał o 30-dniowym zwrocie przy braku satysfakcji :sir:

Odnośnik do komentarza

Google sprawdzone przyjacielu, wczoraj się caly dzien doktoryzowalem z kamerek :grzybi: Filmiki po kompresji wychodzą słabo i nie widać tych dobrych opinii o układzie g1wh.

 

Zresztą nieaktualne, wziąłem z media markt Satisfactio 525 i obadam na żywo jak odbiorę auto z AC. Najwyżej jak będzie kaszana, to sprzedawca wspominał o 30-dniowym zwrocie przy braku prestiżu :sir:

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry deal masz. Moj ubezpieczyciel dostal ladnie w dupe po ostatniej szkodzie i wyplacil calosc do warsztatu wraz z wymiana części na nowe, więc teraz próbuje się odkuć :angry:

 

Ubezpieczyciel, u którego likwidowałeś szkodę z OC, często nie ma chęci do dalszej współpracy i specjalnie rzuca kwoty nie do zaakceptowania przy okazji kolejnej polisy. Płaciłeś tysiąc złotych na początku 2016 i miałeś potem stłuczkę? Nie ma sprawy, kolejny rok ochrony będzie kosztował jedyne 4,5 tys. Oczywiście dzięki bazie danych OI UFG pewnych informacji nie zataisz i nigdzie tanio nie będzie, ale skakanie po ubezpieczycielach w przypadku stłuczki niedługo może okazać się koniecznością.

Odnośnik do komentarza

Aha dzięki. Juz dawno przegladnalem Google i przykładowe nagrania na YT. Slyszales kiedys o kompresji stratnej w takim miejscu?

 

Pytam o twoje osobiste doswiadczenie z tą kamerka o ile ja masz, ale zakładam zatem, ze nie.

Pierwsze lepsze filmy na Youtube i widzisz jak nagrywa. To nie rocket science. Tania i dobra.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przypomniałem sobie, że przed i30 jeszcze całkiem podobał mi się Lancer (gen. IX). Mam plany pojeździć jeszcze huaweiwem z rok, sprzedać póki nawet coś warty (i amortyzacja księgowa nie zjadła go do zera hłe hłe), dorzucić z 20k i wziąć coś innego.

Ktoś jeździł, jakieś opinie? Myślę o 1.6 117KM, chodzi mi głównie o:

- awaryjność

- właściwości jezdne (trzyma się drogi, czy dmucha nim wiatr?)

- wyciszenie kabiny (z tym piszą, że jest średnio)

 

Mondeo Mk5 chyba za bardzo obciąży budżet i byłby fanaberią, więc wolę póki co coś tańszegp.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...