Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w 2012. Na górze miejscami śnieg w lecie (nie na drodze ofc). Akurat chmury były, więc widoki średnio wyszły. Droga jak droga, typowe górskie serpentyny - oczywiście fajna, ale niekoniecznie wyjątkowa, nie licząc znaku uwaga trolle. IMO Atlanterhavsvegen jest bardziej unikatowa.

 

Natomiast road trip jako całość był wspaniały, jak ktoś lubi krajobrazy rodem ze Skyrima, to będzie zachwycony Norwegią. Przyroda, widoki, drewniane kościoły, fiordy - jest co oglądać. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Swego czasu PZU albo Warta miało 2 tygodniowe ubezpieczenie na samochód na jakiś zagraniczny wypad. 50 zł kosztowało to kilka lat temu. Nie pamiętam już gdzie to kupowałem ale warunki były ok. kilkaset km lawety do granicy, pamiętam ,że mi ta odległość wystarczyła. Reszta pakietu mnie nie interesowała. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
7 godzin temu, Mustang napisał:

Używa ktoś przenośnego odkurzacza do samochodu i może coś polecić? Czasem miło by było szybko odkurzyć bez konieczności jeżdżenia na stację.

W domu mamy Tefala pionowego. Dużo używany. Ale ma tą częśc górną odczepianą i odkurzam tez mojego pony.

Woże też nim dzieci więc potrafi syfek się zrobić.

Doraźnie super, widac różnice jak sobie pojezdzis i fotele i dywaniki i nawet kurz z grubsza mozna fajnie ogarnąc.

Raz na jakiś czas jednak trzeba pojechać na coś z mocą. 

 

Mój to ten:

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-pionowe/odkurzacz-tefal-ty9256-air-force-460-bezprzewodowy?gclid=CjwKCAiA5IL-BRAzEiwA0lcWYsGV_i7gH7uDIvhIn8a7CNGASP4Ss1EI12J9D14LwMcx9Jxgtfj9VxoCqfIQAvD_BwE

Edytowane przez LiŚciu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Raczej nie ma sprawdzonej firmy. Wszystkie działają na tej samej zasadzie, spamują ubezpieczalnie tysiacami pism i wyciągają kase. Podzwon po kilku i wybierz tych co zapromonuja najmniejszy procent udział lub najwyższą kwote. 

Dla mnie ten sam rodzaj naciągaczy co ubezpieczalnia ale darmowa kaska zawsze na propsie. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

LPG - Zawsze odpalam auto na benzynie, potem jak wskaźnik temperatura cieczy chłodzącej wstanie do połowy (wiec i silnik sie rozgrzeje), to wtedy przełączam na gaz. 

Potem jak mam zgasić auto to też wyłączam gaz najpierw, po chwili gaszę silnik.

 

No i pytanie, jeśli silnik się rozgrzeje to faktycznie lepiej wyłączać lpg i gasić na benzynie, potem po np. załatwieniu sprawy 20 min znowu odpalić na benzynie i potem przełączyć (mimo ze silnik rozgrzany)?

 

Chyba dobrze wytłumaczyłem? :P 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Banny napisał:

image.png.33160976ee28e385f5e944b95b0c8936.png

 

Taki mam włącznik, jeden przycisk ma.  Podpowiesz jak automat się ustawia? :p 

Jak nie świecą diody to jeździsz benzynie, jak świecą diody to masz "automat". Masz na guziczku napisane B/G:)

 

Takie przełączanie samemu to kiedyś było jak instalacje nie były sekwencyjne. Teraz nie trzeba takich kombinacji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Panowie, pierwszy raz jeżdżę dieslem (automat) i trochę mam schizę z ruszaniem przy niskich temperaturach na zewnątrz.

Zawsze dam mu z 1-2min na rozgrzanie, ale i tak przez pierwsze 4-5minut jazdy/ruszania (zazwyczaj po wyjeździe z parkingu stoję na światłach i znowu musze ruszać) auto kręci trochę za wysoko i przy wrzucaniu 2. biegu trochę rwie. Wystarczy, że po chwili wjadą 2-3 kreski na temperaturze oleju i problem znika. 

 

To normalne w dieslach czy coś z tym wypadałoby zrobić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...