Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mając po lewej, ciągle bym się mylił, wszystkie moje dotychczasowe auta miały po prawej. 
 

I z założenia nie podjeżdżam do dystrybutora po lewej. Pierwsze auto porysowałem elementem węża przy takim tankowaniu i mam nauczkę. Na szczęście w 10 letnim Punto z już uszkodzonym w paru miejscach lakierem, nie miało to szczególnego znaczenia, po prostu dobra lekcja na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Pytanie mam, może trochę nietypowe.

 

Czy ktoś użytkował samochód w wynajmie długoterminowym przez Arval i zwracał? Zastanawiam się, jak podchodzą do zwrotów, bo na 23.01 wypada mi zdanie służbówki i lekki stresik. Przygotowania podjąłem już jakiś czas temu i wymieniłem zderzaki przez szkodę AC, ale widzę że na Corolli w bocznej listwie mam niefajne pęknięcie (takie 5mm średnicy) i nie jestem pewien. Ogólnodostępny przewodnik zwrotów podpowiada mi, że sytuacja 50/50 - przejdzie, albo dojebią fakturkę po zwrocie.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Niestety trudno mieć pewność w tych kwestiach. Miałem auto od innej firmy i opinia od kolegów była taka, że różnie bywa, ale jak bierzesz od nich kolejny samochód potrafią się mniej czepiać. Czasem warto zrobić coś przed oddaniem, czasem można olać, najgorzej właśnie z ocenieniem jak podejdą do tego rodzaju estetycznych pierdół. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak mam teraz przegląd gwarancyjny na 60k km to z jakim najmniejszym przebiegiem mogę pojechać? ASO mają jakieś wytyczne, co do tego? Dopiero przekroczyłem 57k km, a w czerwcu bym się wybrał na jakieś wakacje w góry, więc pewnie 2k km wpadnie, ale trochę się cykam, że akurat w trasie mi się skończą klocki, albo tarcze. Klimy jeszcze też nie serwisowałem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Netflix do tego pozwala pobrać sobie wszystko przed wyjazdem, podobnie Amazon czy YT Premium. 
 

Ja u francuskiego operatora mam za 20 ojro miesięcznie 80 giga w Francji i 30 w UE, z czego 20 na te 30 do wykorzystania także w Szwajcarii, Europie poza Unią, oraz - to akurat wyjątek mojej oferty - w USA i Kanadzie. 
 

Pamiętajcie, żeby uważać na Szwajcarię właśnie, bo łatwo zapomnieć, że może mieć zupełnie inne zasady. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mechanika pojazdowa, pytanie: w tym temacie nie za dobrze jeszcze siedzę, dopiero się uczę, poznaję motoryzację i motosport na tyle, na ile mam czas. Słyszałem, że jest możliwe ,,podniesienie" auta, aby sama podłoga była wyżej, tak aby pojazd był m.in. minimalnie wyższy - w moim przypadku chodzi o to, żeby zamienić 20-calowe koła na rozmiar większe, żeby poza większymi kołami auto dodatkowo było optycznie większe. Czy rzeczywiście da się podnieść podłogę a tym samym podwyższyć auto przez wymianę amortyzatorów, i to w SUVie, którego użytkuję, gdzie mam 20-calowe koła i ciekawe alusy? Jeden mechanik mówił mi, że zmiana kół i alusów pod 21 cali do SUVa jest możliwa bez podwyższania auta, czyli tej teoretycznej wymiany amortyzatorów, ale jeśli da się odpowiedni profil opony i alufelg - wtedy koła spokojnie będą mieścić się w nadkolu i błotnikach a stabilność pojazdu przy prowadzeniu będzie zachowana. A gdybym zmienił te amortyzatory... na wyższe, czy bardziej (sam nie wiem, czy dobrze ogarniam ten aspekt mechaniki pojazdów) potężniejsze? Można to zrobić? 

 

A to tak, dla rozluźnienia, bo wtryniłem się w wątku z tak dziwnym, jak powyżej, zapytaniem. Topka exclusive, którą chciałbym mieć (może mi się kiedyś uda?). Jeden z najlepszych pojazdów na rynku za cenę do 1 mln 100 tys. złotych. :D

 

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Skoda Octavia IV - od paru dni mam problem że radio się włącza samo po opuszczeniu pojazdu. Tzn. wylaczam silnik, wysiadam, zamykam -> wszystko OK. Wracam za 10 minut - system infotainment gra i muzykwa wali z auta. Google'owałem ale nic konkretnego nie mogę znaleźć. Wizyta w salonie dopiero możliwa za parę dni - pomyślałem że może ktoś miał coś podobnego albo wie co zrobić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...