Skocz do zawartości

Ninja Gaiden 2


Gość Tajfun

Rekomendowane odpowiedzi

Juz wiem dlaczego mi sie nie nagrało. Trzeba wybrac na co ma sie nagrywac (wybrac dysk twardy lub memorke)

O k**** - też to pominąłem :( Teraz wiem czemu mi się nie nagrało... :/

A GT jest raczej liczony jako atak bronią - wszak może odciąć jakąś część ciała i bym nie ryzykował. Muszę przy okazji przyznać, że świetnie się nadaje na Tac Ninja - trzeba tylko umiejętnie spamować ^^ Choć nie powiem - wkurza mnie gdy jestem zaraz po statusie On Landing i ktoś mnie akurat wtedy łapie (tak jak to shinobier przy jednym ToVie pokazał) <_<

C1REX - a to jest kilka odmian Rasetsu? Powaga - nigdy im się nie przyglądałem :lol: Kolejna cenna wskazówka :)

King - ja wiem, że 360UT można przy OL robić ;) Wszak to jest recepta na Mentora :) I tak samo kosi się Van Gelfy (właśnie te fioletowe smoki). (pipi) zajmuje pół ekranu ale jest bardzo słabe jedno 360UT Lunarem i praktycznie kończy żywot :) I tak jak pisałem - prawdziwe różnice zaczynają się przy Warrior->Mentor i Mentor->MN (sam w to drugie nie mogłem uwierzyć dopóki się empirycznie nie przekonałem).

Edytowane przez marek1712
Odnośnik do komentarza

w tej grze wszystko da sie wykosic 360 lunarem ;) no na bande ninja lepiej wskoczyc w srodek i odpalic Wind Ninpo i nie ma chlopakow :lol: jakies niedobitki to OT

 

po obejrzeniu walk z bossami na MN tego kolesia co profil dalem wyzej, widze ze nie bede mial jakis mega problemow z bossami bo ziomek prawie identyczne taktyki stosuje co ja na niektorych bossow

 

btw. nie wiedzialem ze pazurami mozna z doskoku Y,X,Y(izuna) przyda sie ;)

 

jeszcze jedno pytanie, w 11 chapterze chyba dostaje sie upgrade do Dragon Sword, jesli wczesniej nie mialem tego miecza na 4lvl to wlezie mi upgrade odrazu na 4 lvl? czy podskoczy lewel jeden? a moze nie bede mogl wykonywac ciosow na levele ktorych nie kupilem?

 

Pazury, Lunar , ewentualnie Kosa na big dmg na bosach niektorych i jazda :lol:

 

ps. poczytalem wczesniejsze strony tematu wczoraj :lol: najlepsze byly podjarki soula po ogladaniu screenow i jednego filmiku "stale 60fps" :lol: taaaa :D

albo , nie ze obchodza go oceny ng2 bo on sam bedzie musial sprawdzic, a potem post pod postem oceny z przeroznych portali/magazynow i podjarka jak gra gdzies 9 dostala :lol:

Odnośnik do komentarza

Ta Izuna szponami to podstawa zaraz po 360UT Lunarem :)

Tak - DS zupgrade'uje się od razu na lvl.4 Można nim wtedy cuda wyczyniać :) Jak przejdę MN to właśnie mieczem będę się bawił.

 

Jak to jest właśnie z Wind Ninpo? Na lvl2 kręci się dookoła, a na lvl.3 idzie atak kierunkowy? Bo po jakimś czasie żałowałem, że zrobiłem upgrade'a :/

Odnośnik do komentarza

Szponami to polecam X+A potem szybko y i w powietrzu x i potem y. Izuna z 10 metrów :> Na TOV i IS ninjasów na menotrze oraz MN podstawa.

GKS - na MN i mentorze niektórzy bossowie sa wg mnie duzo trudniejsi (boss z 3 ch oraz mid boss z 6). Przedewszysktim duży dammage oraz pomagierzy ale też inne ciosy (tryb berserk alexeia np). Zobaczysz - nie sadze zebys był mega szczesliwy i szedł jak przecinak przez mn :) A na którym filmiku ten koles niby ładnie gra? :P

Wind nimpo ma poczatkowo kierunkowe a potem wali dokoła - na wyzyszym poziomie to dobre nimpo warto inwestowac.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Przy pierwszym Ninja Gaiden połamałem pada, ale skończyłem. Obecnie gram w drugą część i tym razem chyba pogryzę płytę, bo pada szkoda. Boss z trzeciego captera nie daje mi żadnych szans /mam mało czasu na granie, ponieważ zostałem tatą i obowiązki wzywają!/.

Czy Ktoś może mi podpowiedzieć jak tę glizdę rozwalić?

Z góry dzięki!

 

Ps.:

Szukałem odpowiedzi na w/w pytanie w postach, ale nie znalazłem. Jeśli powieliłem je, to liczę na wyrozumiałość!

Odnośnik do komentarza

Bez problemu, postów jest opór więc ciężko się tu połapać. Jest natomiast temat Strategie NGII. Tam mogłeś poszukać.

 

Jeśli jednak nie znajdziesz to tu masz mały hint: używaj Lunar'a, staraj się ładować 360UT (kręcisz lewą gałką dookoła i wciskasz Y), w momencie kiedy kolo się odwróci musisz być cierpliwy i czekać na jego reakcję. Jeśli wypuści rybki - puszczasz i uciekasz jak najdalej ładując kolejne UT. Jeśli zacznie pluć prądem - robisz dosłownie to samo lub uciekasz na bok i ładujesz UT z łuku (celuj w pysk ma się rozumieć). Najlepiej jednak jeśli zachowasz zimną krew w sytuacji kiedy Gigadeath dryfuje w Twoją stronę i puszczasz UT na krótko zanim Cię dotknie lub porazi prądem.

 

Kwestia ćwiczeń, ale dobrze jest nauczyć się wykonywać to właśnie UT bo jest długie, zabiera mnóstwo energii bossowi i daje czas na odskok jeśli się go trafi.

Odnośnik do komentarza

Pewnie ,ze mozna do tego sie przyzwyczaic ,ale

- czemu pod LT jest obrona? Tosz to grac sie nie da -_-

- Dash to nie to samo co zwykly roll ...

- Grafa slaba , choc nie przywiazuje do takich aspektow wiekszej uwagi.

- Da sie grac na pilocie od PS3 na iksie? :P Bo mnie wasze galki wkurzaja :P

- Fajne animacje wykonczen ,ale czemu ,aby zdobyc duzo karmy trzeba je ciagle pakowac? UT daje 5k ,a wykonczenie zazwyczaj 6-9k

- Wyje***i licznik podczas walk. Na poczatku sie cieszylem , teraz tesknie :/

- Glos Ruy jest zwalony

- Nie ma diabla :( Kosa to nie to samo

- Lokacje narazie z dupy wziete

- Nie jest zbyt trudno NARAZIE ;)

I tyle wystarczy na ten moment. Gra i tak kosi beret choc narazie bardziej mi sie podoba NGS.

Pozdro "nindzowie"

 

Odnośnik do komentarza

Napsioczyłem się na tą grę już wystarczająco dużo by móc spokojnie zacząć doceniać to co ma. Jasne, że można by ograniczyć projectile i zwiększyć AI przeciwników, ale tak czy owak nie znajdziesz lepszej gry akcji na dzień dzisiejszy. Tak jak pisze XM - do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Pewnie ,ze mozna do tego sie przyzwyczaic ,ale

- czemu pod LT jest obrona? Tosz to grac sie nie da -_-

No przecież zawsze tak było. Nie pamiętam by w NGS blok był pod L1.

 

- Dash to nie to samo co zwykly roll ...
Prawda, ale idzie się przyzwyczaić. Poza tym dash daje Ci Invinsibility Frame jeśli dobrze nauczysz się go używać.

 

- Da sie grac na pilocie od PS3 na iksie? :P Bo mnie wasze galki wkurzaja :P
Nasze gałki :lol: ? Kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie jest to bez różnicy czy trzymam Duala czy eSkę.

 

- Fajne animacje wykonczen ,ale czemu ,aby zdobyc duzo karmy trzeba je ciagle pakowac? UT daje 5k ,a wykonczenie zazwyczaj 6-9k
OT daje 3K o ile się nie mylę. Generalnie system scoringu jest zwalony na maxa. Jeśli sprzątniesz iluś kolesi na raz dostajesz jakieś bonusy, jeśli wyjmujesz ich pojedynczo uciekają dodatkowe punkty.

 

- Wyje***i licznik podczas walk. Na poczatku sie cieszylem , teraz tesknie :/
No jak wywalili jak jest. Wciśnij select i wybierz opcję widoczności okna Karmy.

 

- Nie ma diabla :( Kosa to nie to samo
Taaa, Dabilahro jest super, ale twórcy chcieli uniknąć spamowania UT tą bronią bo wyniki były by strasznie wysokie. Kosa jest miłą odmianą. XYY jest potężnym i prostym combem.

 

 

Odnośnik do komentarza
No przecież zawsze tak było. Nie pamiętam by w NGS blok był pod L1.

Co ty gadasz ? :) W NGS obrona jest właśnie pod L1 i dlatego byłem taki zdziwiony czemu na waszym padzie jest pod LT

Prawda, ale idzie się przyzwyczaić. Poza tym dash daje Ci Invinsibility Frame jeśli dobrze nauczysz się go używać.

ke? Co to te "Invinsibility Frame" ?

No jak wywalili jak jest. Wciśnij select i wybierz opcję widoczności okna Karmy.

Źle napisałem. Nie chodzi o sam licznik tylko o "czasówki". W NGS były tak wyżyłowane czasy ,ze szok. Jak zagrałem w NG II to na początku się własnie cieszyłem ,ze tego nie ma ,ale za to zwalili system i wszystko opiera się na likwidacji przeciwników.

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

ja tej grze chyba podziekuje :lol: na warrior pod koniec gry tak framerate spadal ze przez chwile mialem wrazenie ze mi sie xbox gotuje i roda zaraz dostane :lol:

jestem na arczfindzie mlodym i gram akurat na zwyklym tv(nie ma mnie w chacie) i nie widac tej je.ba.nej plamki od celownika luku ! :lol:

myslalem ze gra bedzie lepiej smigac w niskiej rozdzialce na zwyklym tv :lol: (tak jak naprzyklad gearsy ) ale framerate padaka

zrobie te tests of valor jeszcze i nara, ewentualnie skoncze mentora, zeby ta trudnosc poczuc wreszcie :D

potem zostaje mi tylko kupic dysk i pograc w ngb :)

 

dla porownania pogralem w ng2 wczoraj z godzine i mialem dosyc tej meczarni z kamera i framerate

 

odpalilem Ikaruge :D polecialo 4h jak nic, ale ta gra skillowa jest, meczylem sie zeby 1 lvl na normalu na A range zrobic :lol:

Odnośnik do komentarza

Nom, nie sprecyzowałem co to jeś. W Sigmę grałem daaawno temu, stąd pomyłka.

 

Ghetto: używaj auto-aim'u. Podczas walki z Archfiend'em nie musisz mierzyć o niego manualnie. Skaczesz w lewo i prawo z OL chargem z łuku i już. Bardzo prosta walka.

 

Ja sobie kłuję jedenasty chapter i gdybym zaczął używać Tonfas wcześniej nie było by całego ambarasu. Wspaniała broń. Teraz już tylko rozwałka przed interwencją Muramasy, góra i Genshin.

Odnośnik do komentarza

Yap jak postepy? Zrobilem achivy na bronie wg opisu marka - dzieki temu w 6 h mam reszte punktów. Zostaje mission mode ale jakos nie moge sie przekonac.

Na genshina okazuje sie ze tonfa to najlepsza bron - combo 360 y robi z niego miazge. i cios jest wg mnie bezpieczniejszy niz szpony x+>,xxxy. Przydaje sie na niego np w 14 ch gdzie licza sie flaszki a gosc dostaje nielzego speeda.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Zatrzymałem się na Zedoniuszu II. Ma tyle denerwujących ataków, że bania mała. Po prostu będę spamował zioła i wszystkie inne itemy, a dalej nabiję sobie esencji na marionetkach i na początku 13ego chapteru. Mam bardzo mały pasek życia. Być może to mnie gubi. Jeden fałszywy ruch bądź jego brak i padam martwy. W weekend usiądę i skończę całość. A Tonfa uratowała mnie nei raz w 11tym chapterze. Po prostu miażdżyła wszystko dookoła. Wypróbuję to o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Na zedoniusa rób flying swallow szponami. Przy odrobinie szczęścia go ogłuszysz i przejdziesz bez straty energii.
Znam ten trick. Próbowałem go z tysiąc razy. Jak na razie nie udało mi się to ani przy Elizabeth ani przy Zedońku. Jakoś go rozpłatam. Przecież w nieskończoność nie mogę męczyć tego PotMN ^_^ .

 

Odnośnik do komentarza

Ja wole sposób z kosą tzn czekasz na jego ladowanie - wtedy dash i od razu X+a potem xxyyy i trzymasz sie go blisko na ziemi. Czekasz na ruch jego lewa reka chcacy Cie złapac - kazesz kazdy taki ruch po dashu combem xyy. 5,6 razy i po temacie. Za 3,4 razem wyjdzie. Można tez szponami po dashu x->xyyy i mamy 1/3 kreski. Nie próbowałem tonfą 360y ale wydaje mi sie ze powinno go miazdzyc jak genshina.

Wydaje mi sie ze robiąc fs szponami raz ze trudno trafic/zamroczyc to jeszcze recovery maja oni jakies z kosmosu ze zanim dobiegniesz to juz wstają :)

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...