Skocz do zawartości

Śniadaniowe wariacje :P


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Na śniadania jadacie kanapki/owsianke czy może bardziej się wysilacie (nie mówie tu o zwykłej jajecznicy/jajku na miękko/twardo):P ? Dajcie swoje przepisy.

 

Chleb w jajku

 

Składniki:

jajka (ilość zależy od tego ile chcemy zrobić kanapek)

chleb (plusem jest to, że bardziej nadaje się np. taki sprzed dwóch dni)

sól

olej

 

Do talerza do zupy zbijamy 3 jajka, dodajemy troche soli i wszystko "trzepiemy" :) następnie wkładamy dwie kromki chleba i dokładnie w tym obtaczamy z każdej strony. Warto zostawić je na chwile w talerzu, żeby nasiąknęły. Następnie kładziemy je na patelnie z rozgrzanym olejem. Smażymy z każdej strony i gotowe. Można jeść na słono lub słodko (np. z dżemem). Preferuje to pierwsze, jak jestem głodniejszy to zjem nawet 8 taich kanapek.

 

 

brak nazwy :)

 

Składniki:

2 jajka

2 kromki chleba (również mogą być starsze)

kilka plasterków szynki/boczku

sól

olej

 

Na dużą patelnie, z rozgrzanym olejem, wbijamy dwa jajka i smażymy je na miękko. Zdejmujemy je z patelni, na którą wrzucamy pokrojone plasterki szynki i kromki chleba. W międzyczasie wycinamy z jajek żółtka, a białko kroimy na plasterki. Usmażoną szynke i grzanki kładziemy na talerz. białko mieszamy z szynką, a żółtka kłądziemy na grzankach. Wszystko solimy. Jemy w taki sposób, że na początku rozcinamy żółtko, żeby się wylało i "zalało" grzanke".

Odnośnik do komentarza

Mleko z płatkami, różne wariacje kanapek, czasem jajecznica z tostami.

 

Btw. rzadko jem tuż po przebudzeniu, bo żołądek czasami nie aktywuje się w porę i mam posiedzenie na tronie.

 

@down: Nie wiem jak inni, ale ja przy pełnej misce mleka potrafię zjeść całą paczkę 250g płatków w 3 dni.

Edytowane przez Pan Pieczarka
Odnośnik do komentarza

śnadanie takie, jakie dexter je w intrze do serialu to jest idealne, ale na to zazwyczaj nie ma czasu. przeważnie jem zwykłe kromki z szynką+sałatą i majonezem albo różne wariacje kanapkowe, tudzież z dżemem brzoskiwniowym. kiedyś piłem też pół litra herbaty (różne smaki), ale teraz przeważnie się śpieszę, więc zwykły mały kubek.

Odnośnik do komentarza
śnadanie takie, jakie dexter je w intrze do serialu to jest idealne, ale na to zazwyczaj nie ma czasu. p

 

 

w wawie są takie lokale, co się zwą Jeffs i podają tam takie fajne, amerykańskie śniadanie. Płacisz 10 zł i dostajesz za to parówki, bekon, jajecznice (albo sadzone), świeży chlebek z masłem, frytki, połówkę grejpfruta i pewnie jeszcze parę rzeczy, o których zapomniałem. No i wygląda to klimatycznie http://www.jeffs.pl/strona.php?podstr=gale...ng=pl&id=17

 

 

raz na jakiś czas można się przejść, porcje nawet słuszne, da się najeść.

Odnośnik do komentarza

Stawiam na różnorodność. Staram się też z rana jeść dość lekko(u mnie z rana oznacza tak koło 10). Kanapeczki(z Delmą! albo prawdziwym masełkiem), jajeczniczka na smalcu lub boczku(na maśle też ujdzie), omleciki(mieszasz jajka z kiełbasą, serem, cebulą, czym tylko chcesz w sumie i na patelnie), płateczki z mleczkiem(wymiatają takie chyba ze Stonki z czekoladą w środku), kanapki na jajku(Hubi ja dodaję jeszcze trochę mleka do mieszaniny), często do tego kakao lub słabsza kawa. Oczywiście to nie wszystko. Ale i tak najlepszy jest OBIAD!!! nic go nie pobije!<fanboy mode on> ;)

Odnośnik do komentarza

Ale ja z całego serca chciałem to jeść, ale nie da się, czuję w żołasie, że czegoś mi brakuje, nawet robiłem takie wariacje- 3/4 musli, reszta róznorakie bobki i i tak byłem głodny. Muszę mieć ze 2 kromeczki z sałatką, jedną z dżemem, jedną z białym serem i ze dwie z szynką, żółtym serem, pomidorem i ogórkiem, wtedy jestem zadowolony do 10:00, a potem trzeba znowu jeść.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
Chleb w jajku

 

Składniki:

jajka (ilość zależy od tego ile chcemy zrobić kanapek)

chleb (plusem jest to, że bardziej nadaje się np. taki sprzed dwóch dni)

sól

olej

 

Do talerza do zupy zbijamy 3 jajka, dodajemy troche soli i wszystko "trzepiemy" :) następnie wkładamy dwie kromki chleba i dokładnie w tym obtaczamy z każdej strony. Warto zostawić je na chwile w talerzu, żeby nasiąknęły. Następnie kładziemy je na patelnie z rozgrzanym olejem. Smażymy z każdej strony i gotowe. Można jeść na słono lub słodko (np. z dżemem). Preferuje to pierwsze, jak jestem głodniejszy to zjem nawet 8 taich kanapek.

 

u mnei to sie grzanki nazywa , moj brat to uwielbia, a ja nie moge zniesc juz tego zapachu, po smazeniu ;/

Edytowane przez banny
Odnośnik do komentarza

Jak mam wolne, to zazwyczaj na śniadanie leci jakaś wypasiona jajecznica, koniecznie ze szczypiorkiem, albo jajka sadzone, z dodatkiem czosnku w proszku i czerwoną papryką. Do tego kanapki z czym się tylko da: z rzodkiewką, sałatą, pomidorem i ogórkiem ( zielonym lub kiszonym, zależy co akurat mam do dyspozycji).

A jak jestem w pracy, to zazwyczaj jakaś drożdżówka na szybko, do tego jogurt pitny lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...