Skocz do zawartości

Śniadaniowe wariacje :P


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Mejm napisał:

Nie widze cebuli. Okrasa dodawal ale byc moze dodal to tak o, od siebie. Czy w przepisie ogolnie jest cebula?

 

Owies, jaja, kakao. Na górę jogurt grecki i owocki jakie tam chcesz. Posypuje jeszcze crunchy czeko. 

Edytowane przez II KoBik II
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

 

 

Ja z tego robię to jest najprostsza wersja ale czas przygotowania można skrócić tak jak panowie wyżej pisali stosując passate pomidorowa.

 

https://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/sniadania/jajka_w_pomidorach/przepis.html

Dzięki, czyli bardzo prosto.

Myślałem, że może tam coś więcej się kryje. Czyli generalnie jajecznica z pomidorami, jaką nieraz robię :usmiech:

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Masorz napisał:

Dzięki, czyli bardzo prosto.

Myślałem, że może tam coś więcej się kryje. Czyli generalnie jajecznica z pomidorami, jaką nieraz robię :usmiech:

A nie, bo jajka mają być wbite jak sadzone, a nie wybełtane i wszystko dusi się pod przykryciem bez mieszania. No i passata się nie nada, muszą być kawałki pomidorów, bo tak to wyjdzie ciapa.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Ja dziś sobie zrobiłem płatki owsiane po raz pierwszy od lat, aby przełamać rutynę w śniadaniu. Nawet zdjęcie zrobiłem, wyszło trochę jak owsiankowe :pizza:, ale to pierwszy raz.

 

70951432_556195551791128_650763365260669

płatki owsiane górskie + jogurt naturalny + różne owocki ze zamrażalki + łyżka miodu.

 

Wiem że byli tu eksperci od takich owsianych śniadanek ( @kanabis ?) i szukam jakichś innych fajnych i zdrowych przepisów. Chciałbym dodać może jakieś orzeszki, no nie wiem.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Figaro napisał:

Ja dziś sobie zrobiłem płatki owsiane po raz pierwszy od lat, aby przełamać rutynę w śniadaniu. Nawet zdjęcie zrobiłem, wyszło trochę jak owsiankowe :pizza:, ale to pierwszy raz.

 

70951432_556195551791128_650763365260669

płatki owsiane górskie + jogurt naturalny + różne owocki ze zamrażalki + łyżka miodu.

 

Wiem że byli tu eksperci od takich owsianych śniadanek ( @kanabis ?) i szukam jakichś innych fajnych i zdrowych przepisów. Chciałbym dodać może jakieś orzeszki, no nie wiem.

U mnie jest sporo wariacji z owsianka. Owies + zimne mleko + miód + łyzka masla orzechowego wchodzi jak zloto. Rowniez z lyzka cynamonu jest swietna. A ostatnio zeby nawalic jak najwiecej energii dorzucam poszatkowane brzoskwinie, banana, rodzynki, jagody goi ewentualnie jeszcze borowki.

 

Czasem jak chce troche przyczitowac kupuje takie cos

CNZ_owsianka_z_malin%C4%85.jpg

No i do tego dosypuje jakies 50g swojego owsa gorskiego i wlasnie jakies rodzyny, juz bez miodu zalewam mlekiem i jest naprawde pyszne

Czasem tez jak krupek wspomnial zamiast zwyklego mleka zalewam odżywka bialkowa

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, _Red_ napisał:

Rano mi się kompletnie nie chce żreć, więc zwykle dopiero w kantynie nakładam sobie ze 2 sadzone iaia i do tego trochę za(pipi)iście zesmażonego bekonu na grilu, parę pomidorków. Takie opakowanko bierę do korpokuchni gdzie już parzy się darmowa kawa :kaz:

To konkretnie. Ja zwykle robię sobie małą kanapkę z serem do smarowania, zabieram ją do pracy, zjadam przed ekranem i o 12 idę już na obiad. Zwykle daję radę bez kawy, woda do śniadania i tyle. Ewentualnie czasem zrobię sobie w już pracy herbatę.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Figaro napisał:

Ja dziś sobie zrobiłem płatki owsiane po raz pierwszy od lat, aby przełamać rutynę w śniadaniu. Nawet zdjęcie zrobiłem, wyszło trochę jak owsiankowe :pizza:, ale to pierwszy raz.

 

70951432_556195551791128_650763365260669

płatki owsiane górskie + jogurt naturalny + różne owocki ze zamrażalki + łyżka miodu.

 

Wiem że byli tu eksperci od takich owsianych śniadanek ( @kanabis ?) i szukam jakichś innych fajnych i zdrowych przepisów. Chciałbym dodać może jakieś orzeszki, no nie wiem.

Jeden z moich ulubionych przepisów to: bierzesz miseczkę, rozciapkujesz banana na spodzie, sypiesz płatki błyskawiczne firmy Kupiec, zalewasz je odrobiną wrzącej wody, czekasz dwie minutki. To jest baza wyjściowa. Na górę to codziennie możesz walić co ci się podoba ja uwielbiam borówka amerykańską z nektarynakmi, innym razem truskawki i kawałki brzoskwini. Możesz też dodać orzechy itd. Oczywiście całość bez grama cukru, bo banana robi robotę. 

Edytowane przez chris85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...