Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
12 minut temu, Pupcio napisał:

@Soban kojarzysz czy tomy od 15 do 21 pokrywają ten materiał z najnowszego anime czy trochę więcej/mniej?

Bo sobie zamówiłem i będę czytał jak boss przy choince i kakałku :rayos:

Sprawdziłem i 21 kończy conviction arc akurat(1 seria tego nowego gówna), więc mniej, bo to ostatnie anime skończyło się na ataku apostołów na drzewo wiedźmy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No zostawił dlatego w ogóle wyszedł ostatni chapter wg tego, co napisali na końcu jego uczniowie i wierząc tłumaczeniu to były jego ostatnie zapiski. Na razie niech wyjdzie ten tom z wszystkimi ostatnimi chapterami, które nie doczekały się publikacji poza czasopisma. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.05.2021 o 12:23, mugen napisał:

Też sobie trochę klikam po internecie w temacie i trafiłem na fajny wywiad, który też mocno rzuca światło na to jak Miura pisał scenariusz no i nie był to typ masterminda planisty

https://mangabrog.wordpress.com/2015/12/14/berserk-artist-kentaro-miura-interview-i-actually-dont-think-i-could-let-such-a-long-grim-story-end-with-a-grim-ending/

 

To ja może przypomnę, jak sobie poczytacie, to zobaczycie, że u Miury sporo rzeczy było na czuja i improwizowanych, wiec nie ma co liczyć na jakiś masteplan i szczegółowe zapiski.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odpalilem sobie filmik typa u ktorego niedawno ogladalem recke Shigurui (polecam anime i mange), tym razem padlo na Berserka bo ostatnio hajpowaliscie i sie zainteresowalem. No i jakos tak wyszlo, ze dowiedzialem sie:

 

Spoiler

- ze typa za gnoja zgwalcono

- ze poznal laske i tez ja zgwalcono

- ze poronila

- ze go druzyna jakiegos jastrzebia zdradzila

- ze ta jego typiara jest warzywem i ruszyli w podroz zeby naprawic jej psyche

- ale strone wczesniej Soban napisal, ze to dreamscape wiec pewnie jak pokonaja tam potwory to wroci do normalnosci

 

Czy jest sens zaczynac i czytac samemu czy juz popsuste i zostaje dokonczyc streszczenie mangi na yt?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Typ porownywal te trzy adaptacje anime i najpierw zajawil czym ten Berserk jest. Tak zajawil, ze dojechal do momentow o ktorych pisalem xD No nieladnie sie zachowal, mogl chociaz powiedziec ze sa spoilery.

 

Takze chyba odpuszczam bo ja graficzka w mandze to sie specjalnie sie nie umiem ekscytowac a widac ze glowne punkty programu poznalem. :nosacz2:

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Mejm napisał:

Typ porownywal te trzy adaptacje anime i najpierw zajawil czym ten Berserk jest. Tak zajawil, ze dojechal do momentow o ktorych pisalem xD No nieladnie sie zachowal, mogl chociaz powiedziec ze sa spoilery.

 

Takze chyba odpuszczam bo ja graficzka w mandze to sie specjalnie sie nie umiem ekscytowac a widac ze glowne punkty programu poznalem. :nosacz2:

Koleś dostałby u mnie kciuk w dół i unsuba ale w sumie sam sobie jesteś winien. Zamiast czytać jedną z najlepszych mang, jakie prawdopodobnie kiedykolwiek stworzyła ryżowa ludzkość to jakiś jutuberów oglądać. Mimo wszystko i tak warto to zobaczyć nawet znając część ważniejszych wydarzeń, bo to cholernie dobra opowieść, która zabiera człowieka.

 

Swoją drogą nie wiem czy było ale jeden typek tworzy animowaną wersje chapterów. Szkoda, że w takim tempie ostatniego roździału nie dożyjemy.

 

Odnośnik do komentarza

Chcialem nieprzychodzic z niczym do szanownej lozy mangozje.bow forum psx extreme :nosacz2: Recka Shigurui byla legit no nie spodziewalem sie, ze drobnym streszczeniu wypali z takimi dzialami. Chociaz to co zdradzil to jest ile, 1/10 mangi?

 

Ten sam typ zrobil parogodzinne streszczenia mangi wiec moze to obejrze. Albo zostawie temat na rok i najzwyczajniej zapomne xD.

 

Z drugiej strony te motwy to te 30 lat temu mogly robic wrazenie na 15 latku ale szczerze mowiac to majac prawie 4 dychy jakos nie czuje, ze cos stracilem.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie te edgy motywy to nie jest żaden selling point tej mangi i mają bardziej za zadanie wywlekać różne ciemne zakamarki człowieczeństwa niż być cool. A że przy okazji są to cóż nie ma co narzekać xd
IMO historia podobała mi się za drugim razem jeszcze bardziej(pierwsze czytanko jakieś 16 lat, drugie 28), bo dużo rozkmin filozoficznych i życiowych inaczej trafia w dorosłego.

A co do spoilerów to w sumie beka, bo manga spala wielki plot twist z anime tego starego(circa tom 12/13) już w jakimś 3 tomie, ale w bajce to wycieli i pewnie szoker był jeszcze większy dla tylko oglądających bajke.

Warto przeczytać, bo to opus magnum chintokowych komiksów i ogólnie dark fantazy całego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A w pierwszym odcinku bajki tego też nie było??? Ogólnie jak oglądałem pierwszy raz bajeczke to nie powiem, zrobił mi dobrze wiadomy motyw ale nawet bez tego jest mesjasz. Zresztą Ty mejm chyba jesteś dark souls fagiem to sobie fajnie zobaczyć jak ten średniaczek wszystko co dobre zayebał z berserka :nosacz3:

Odnośnik do komentarza

Dobra to wracajac do punktu wyjscia. Plusik w tym poscie - czytac, minusik - juz nie czytac.

 

 

1 minutę temu, Pupcio napisał:

Ty mejm chyba jesteś dark souls fagiem to sobie fajnie zobaczyć jak ten średniaczek wszystko co dobre zayebał z berserka 

Demon's Souls fagiem. Dark Soulsami (pierwszymi) lekko gardze.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Pupcio napisał:

A w pierwszym odcinku bajki tego też nie było??? Ogólnie jak oglądałem pierwszy raz bajeczke to nie powiem, zrobił mi dobrze wiadomy motyw ale nawet bez tego jest mesjasz. Zresztą Ty mejm chyba jesteś dark souls fagiem to sobie fajnie zobaczyć jak ten średniaczek wszystko co dobre zayebał z berserka :nosacz3:

bajka ma tylko wężowego skurwola i potem skip, wyjebali calkowicie ten arc z grubolem hrabią

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...